Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare21 ani pe piață

ANDRONIC CONSTRUCT SRL

CUI 17920608J2005001290272

Sat Bistricioara, Comuna Ceahlău, Neamț

În 2025: cifra de afaceri 244 mii lei, profit net 392 lei, 1 angajați.

Despre ANDRONIC CONSTRUCT SRL

ANDRONIC CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 septembrie 2005 cu numărul J2005001290272 și codul unic de înregistrare (CUI) 17920608, cu sediul în Bistricioara (com. Ceahlău), județul Neamț. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 244 mii lei (-9% față de 2024), un profit net de 392 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 59 mii lei la 244 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 septembrie 2005 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
17920608
Nr. Registrul Comerțului
J2005001290272
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
01 septembrie 2005
EUID
ROONRC.J2005001290272
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 06.09.2005

TVA la încasare
Da

din 01.04.2020

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
12.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească BICAZ

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
244 mii lei

-9% față de 2024

Profit net
392 lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
131 mii lei
Datorii
11 mii lei
Active totale
142 mii lei
Marjă netă
0,2%
Cifră / angajat
244 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 8% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii300 mii2016: cifra de afaceri 8.530 lei; pierdere netă 14.631 lei20162017: cifra de afaceri 17.562 lei; pierdere netă 13.661 lei20172018: cifra de afaceri 11.950 lei; pierdere netă 21.935 lei20182019: cifra de afaceri 125.485 lei; profit net 79.066 lei20192020: cifra de afaceri 54.337 lei; profit net 1.101 lei20202021: cifra de afaceri 59.000 lei; profit net 6.057 lei20212022: cifra de afaceri 95.151 lei; profit net 24.988 lei20222023: cifra de afaceri 176.000 lei; profit net 66.502 lei20232024: cifra de afaceri 268.382 lei; profit net 90.815 lei20242025: cifra de afaceri 244.408 lei; profit net 392 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă8.53018 mii12 mii125 mii54 mii59 mii95 mii176 mii268 mii244 mii
Venituri totale8.53018 mii12 mii310 mii54 mii59 mii95 mii176 mii268 mii244 mii
Cheltuieli totale23 mii31 mii34 mii228 mii53 mii53 mii69 mii108 mii175 mii242 mii
Profit / pierdere brută-14 mii-13 mii-22 mii82 mii1.6146.57826 mii68 mii94 mii2.543
Profit / pierdere netă-15 mii-14 mii-22 mii79 mii1.1016.05725 mii67 mii91 mii392
Număr mediu de angajați1111111111
Active imobilizate35 mii35 mii35 mii630126—3.3902.2047764.171
Active circulante38 mii53 mii52 mii20 mii15 mii14 mii40 mii104 mii191 mii138 mii
din care stocuri26 mii37 mii41 mii—————21 mii19 mii
creanțe10 mii7.6726.58518 mii5.000—8763776.46885 mii
casa și conturi la bănci1.6999.0684.1092.55810 mii14 mii39 mii104 mii163 mii34 mii
Datorii113 mii142 mii163 mii17 mii11 mii2.9307.16221 mii31 mii11 mii
Capitaluri proprii-40 mii-53 mii-75 mii3.6334.73311 mii36 mii86 mii160 mii131 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 165 din 270 în județul Neamț și locul 12.050 din 19.577 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Neamț

Dosare în instanță

2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 2145/97/2021/a126.10.2022

    atragerea răspunderii pentru intrarea în insolvenţă (art. 169 Legea 85/2014)

    Tribunalul Hunedoara · Fond · Faliment · calitate: Debitor

  • 2145/97/202108.09.2021

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată

    Tribunalul Hunedoara · Fond · Faliment · calitate: Debitor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Întrebări frecvente despre ANDRONIC CONSTRUCT SRL

Care este CUI-ul firmei ANDRONIC CONSTRUCT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ANDRONIC CONSTRUCT SRL este 17920608, iar codul de TVA este RO17920608. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005001290272, iar codul EUID este ROONRC.J2005001290272.

Unde are sediul ANDRONIC CONSTRUCT SRL?

Sediul social al firmei ANDRONIC CONSTRUCT SRL este în Sat Bistricioara, Comuna Ceahlău, Neamț, Bistricioara (com. Ceahlău), județul Neamț, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ANDRONIC CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a firmei ANDRONIC CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 28 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ANDRONIC CONSTRUCT SRL?

ANDRONIC CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 septembrie 2005, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ANDRONIC CONSTRUCT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0749 *** 187). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ANDRONIC CONSTRUCT SRL?

În 2025, ANDRONIC CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 244 mii lei și un profit net de 392 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ANDRONIC CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da. ANDRONIC CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 septembrie 2005 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.

Explorează