Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA16 ani pe piață

AMENAVIS SRL

CUI 26132528J27/751/2009

DECEBAL, Municipiul Piatra Neamț, Neamț

În 2025: cifra de afaceri 6,7 mil lei, profit net 324 mii lei, 7 angajați.

Despre AMENAVIS SRL

AMENAVIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 octombrie 2009 cu numărul J27/751/2009 și codul unic de înregistrare (CUI) 26132528, cu sediul în Piatra Neamț, județul Neamț. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4719). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 6,7 mil lei (+3% față de 2024), un profit net de 324 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 6,1 mil lei la 6,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 octombrie 2009.

Date de identificare

CUI
26132528
Nr. Registrul Comerțului
J27/751/2009
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
22 octombrie 2009
EUID
ROONRC.J27/751/2009
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 23.10.2009

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
6,7 mil lei

+3% față de 2024

Profit net
324 mii lei
Angajați (medie)
7
Capitaluri proprii
376 mii lei
Datorii
961 mii lei
Active totale
1,3 mil lei
Marjă netă
4,8%
Cifră / angajat
956 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 72% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
02 mil4 mil6 mil8 mil2016: cifra de afaceri 5.663.231 lei; profit net 315.550 lei20162017: cifra de afaceri 6.637.006 lei; profit net 505.576 lei20172018: cifra de afaceri 6.682.405 lei; profit net 430.949 lei20182019: cifra de afaceri 5.853.524 lei; profit net 166.232 lei20192020: cifra de afaceri 5.087.198 lei; profit net 173.235 lei20202021: cifra de afaceri 6.109.694 lei; profit net 398.739 lei20212022: cifra de afaceri 6.837.443 lei; profit net 447.320 lei20222023: cifra de afaceri 6.365.919 lei; profit net 271.828 lei20232024: cifra de afaceri 6.479.040 lei; profit net 412.996 lei20242025: cifra de afaceri 6.688.597 lei; profit net 323.837 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă5,7 mil6,6 mil6,7 mil5,9 mil5,1 mil6,1 mil6,8 mil6,4 mil6,5 mil6,7 mil
Venituri totale5,7 mil6,6 mil6,7 mil5,9 mil5,1 mil6,1 mil6,9 mil6,4 mil6,5 mil6,7 mil
Cheltuieli totale5,3 mil6 mil6,2 mil5,7 mil4,9 mil5,7 mil6,3 mil6,1 mil6 mil6,3 mil
Profit / pierdere brută367 mii589 mii507 mii206 mii208 mii462 mii527 mii317 mii495 mii387 mii
Profit / pierdere netă316 mii506 mii431 mii166 mii173 mii399 mii447 mii272 mii413 mii324 mii
Număr mediu de angajați1191110988887
Active imobilizate35 mii23 mii33 mii79 mii53 mii128 mii202 mii122 mii75 mii25 mii
Active circulante1,3 mil2,1 mil2,2 mil1,7 mil1,2 mil2,7 mil1,6 mil3 mil1,5 mil1,3 mil
din care stocuri378 mii635 mii440 mii351 mii432 mii593 mii759 mii829 mii623 mii704 mii
creanțe615 mii935 mii1,1 mil967 mii394 mii424 mii602 mii622 mii208 mii295 mii
casa și conturi la bănci344 mii548 mii601 mii407 mii393 mii1,7 mil287 mii1,5 mil704 mii313 mii
Datorii787 mii1,3 mil1,2 mil1,1 mil411 mii1,9 mil895 mii1,8 mil1 mil961 mii
Capitaluri proprii585 mii890 mii1 mil687 mii861 mii1 mil957 mii1,2 mil602 mii376 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 2 din 121 în județul Neamț și locul 33 din 3.128 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4719 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Firme similare din județul Neamț

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4719 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
  • 7410 Activități de design specializat
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
  • 8292 Activități de ambalare
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 9524 Repararea mobilei și a furniturilor casnice

Întrebări frecvente despre AMENAVIS SRL

Care este CUI-ul firmei AMENAVIS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AMENAVIS SRL este 26132528, iar codul de TVA este RO26132528. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J27/751/2009, iar codul EUID este ROONRC.J27/751/2009.

Unde are sediul AMENAVIS SRL?

Sediul social al firmei AMENAVIS SRL este în DECEBAL, Municipiul Piatra Neamț, Neamț, județul Neamț, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are AMENAVIS SRL?

Activitatea principală a firmei AMENAVIS SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4719. În Registrul Comerțului are autorizate în total 34 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată AMENAVIS SRL?

AMENAVIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 octombrie 2009, deci are 16 ani de activitate.

Cum pot contacta firma AMENAVIS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 489). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are AMENAVIS SRL?

În 2025, AMENAVIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 6,7 mil lei și un profit net de 324 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este AMENAVIS SRL plătitoare de TVA?

Da. AMENAVIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 octombrie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează