AMARANTHRIA SRL
VLADIMIR BUȚUREANU, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 431 mii lei, profit net 268 mii lei, 1 angajați.
Despre AMARANTHRIA SRL
AMARANTHRIA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 iulie 2013 cu numărul J2013001193228 și codul unic de înregistrare (CUI) 31989558, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 431 mii lei (-11% față de 2024), un profit net de 268 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 201 mii lei la 431 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2023.
Date de identificare
- CUI
- 31989558
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013001193228
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 iulie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013001193228
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.11.2023
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 431 mii lei
- Profit net
- 268 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 268 mii lei
- Datorii
- 254 mii lei
- Active totale
- 522 mii lei
- Marjă netă
- 62,1%
- Cifră / angajat
- 431 mii lei
-11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 49% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 182 mii | 189 mii | 208 mii | 212 mii | 271 mii | 201 mii | 295 mii | 408 mii | 485 mii | 431 mii |
| Venituri totale | 182 mii | 189 mii | 208 mii | 212 mii | 271 mii | 202 mii | 298 mii | 416 mii | 486 mii | 433 mii |
| Cheltuieli totale | 27 mii | 3.570 | 5.260 | 1.191 | 14 mii | 46 mii | 54 mii | 106 mii | 86 mii | 153 mii |
| Profit / pierdere brută | 155 mii | 186 mii | 203 mii | 211 mii | 256 mii | 156 mii | 244 mii | 310 mii | 399 mii | 281 mii |
| Profit / pierdere netă | 151 mii | 180 mii | 197 mii | 205 mii | 248 mii | 151 mii | 237 mii | 307 mii | 385 mii | 268 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | — | — | — | 0 | — | 0 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 1.597 | 399 | — | — | 4.406 | 6.096 | 11 mii | 9.410 | 9.151 | 94 mii |
| Active circulante | 153 mii | 347 mii | 544 mii | 248 mii | 382 mii | 154 mii | 378 mii | 384 mii | 395 mii | 428 mii |
| din care stocuri | 0 | — | — | — | 0 | 0 | 7.622 | 0 | 3.779 | 0 |
| creanțe | 113 mii | 345 mii | 526 mii | 202 mii | 277 mii | 10 mii | 205 mii | 35 mii | 297 mii | 254 mii |
| casa și conturi la bănci | 41 mii | 1.452 | 18 mii | 46 mii | 105 mii | 144 mii | 165 mii | 349 mii | 94 mii | 174 mii |
| Datorii | 3.635 | 16 mii | 15 mii | 43 mii | 23 mii | 9.375 | 151 mii | 6.769 | 19 mii | 254 mii |
| Capitaluri proprii | 151 mii | 331 mii | 528 mii | 205 mii | 363 mii | 151 mii | 238 mii | 387 mii | 385 mii | 268 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 449 din 1.027 în județul Iași și locul 5.448 din 14.284 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Iași
- LT LEADERSHIP S.R.L. · Iași433 mii lei · 1 ang.
- DAIKSTRA S.R.L. · Iași433 mii lei · 1 ang.
- CODEBUSTERS S.R.L. · Miroslava432 mii lei · 1 ang.
- GNZ VORONOI DEVSIGN S.R.L. · Iași431 mii lei · 1 ang.
- OPACITY S.R.L. · Miroslava430 mii lei · 1 ang.
- PRICOP SOLUTIONS S.R.L. · Iași429 mii lei · 1 ang.
- GOOD VIBES SOFTWARE S.R.L. · Iași428 mii lei · 1 ang.
- THINK IT CODE IT S.R.L. · Valea Lupului428 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
Întrebări frecvente despre AMARANTHRIA SRL
Care este CUI-ul firmei AMARANTHRIA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AMARANTHRIA SRL este 31989558, iar codul de TVA este RO31989558. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013001193228, iar codul EUID este ROONRC.J2013001193228.
Unde are sediul AMARANTHRIA SRL?
Sediul social al firmei AMARANTHRIA SRL este în VLADIMIR BUȚUREANU, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AMARANTHRIA SRL?
Activitatea principală a firmei AMARANTHRIA SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AMARANTHRIA SRL?
AMARANTHRIA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 iulie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AMARANTHRIA SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru AMARANTHRIA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Iași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are AMARANTHRIA SRL?
În 2025, AMARANTHRIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 431 mii lei și un profit net de 268 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AMARANTHRIA SRL plătitoare de TVA?
Da. AMARANTHRIA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2023. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.