AMADEUS EVENIMENTE SRL
MIHAIL KOGĂLNICEANU, bl. M3, et. P, Municipiul Piatra Neamț, Neamț
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 889 mii lei, profit net 271 mii lei, 5 angajați.
Despre AMADEUS EVENIMENTE SRL
AMADEUS EVENIMENTE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 septembrie 2012 cu numărul J27/619/2012 și codul unic de înregistrare (CUI) 30639180, cu sediul în Piatra Neamț, județul Neamț. Activitatea principală este „Restaurante” (cod CAEN 5610). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 889 mii lei (+12% față de 2024), un profit net de 271 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 895 mii lei la 889 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2012.
Date de identificare
- CUI
- 30639180
- Nr. Registrul Comerțului
- J27/619/2012
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 septembrie 2012
- EUID
- ROONRC.J27/619/2012
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.10.2012
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 889 mii lei
- Profit net
- 271 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 1,3 mil lei
- Datorii
- 208 mii lei
- Active totale
- 1,5 mil lei
- Marjă netă
- 30,5%
- Cifră / angajat
- 178 mii lei
+12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 13% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 848 mii | 1,2 mil | 894 mii | 1,3 mil | 379 mii | 895 mii | 1,1 mil | 812 mii | 794 mii | 889 mii |
| Venituri totale | 848 mii | 1,2 mil | 894 mii | 1,4 mil | 388 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 830 mii | 794 mii | 890 mii |
| Cheltuieli totale | 726 mii | 931 mii | 854 mii | 1,3 mil | 379 mii | 645 mii | 752 mii | 694 mii | 575 mii | 596 mii |
| Profit / pierdere brută | 122 mii | 240 mii | 40 mii | 111 mii | 8.522 | 541 mii | 431 mii | 137 mii | 219 mii | 294 mii |
| Profit / pierdere netă | 102 mii | 223 mii | 31 mii | 97 mii | 4.864 | 533 mii | 421 mii | 130 mii | 196 mii | 271 mii |
| Număr mediu de angajați | 9 | 9 | 9 | 9 | 8 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 72 mii | 137 mii | 254 mii | 158 mii | 116 mii | 101 mii | 77 mii | 855 mii | 1,3 mil | 1,3 mil |
| Active circulante | 115 mii | 248 mii | 285 mii | 300 mii | 238 mii | 857 mii | 798 mii | 319 mii | 232 mii | 291 mii |
| din care stocuri | 34 mii | 150 mii | 215 mii | 7.198 | 34 mii | 4.883 | 4.672 | 141 mii | 148 mii | 181 mii |
| creanțe | 31 mii | 31 mii | 47 mii | 102 mii | 189 mii | 378 mii | 66 mii | 86 mii | 68 mii | 39 mii |
| casa și conturi la bănci | 50 mii | 67 mii | 24 mii | 191 mii | 15 mii | 475 mii | 727 mii | 93 mii | 17 mii | 71 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 29 mii | 98 mii | — | 50 mii | — | — | — | — | — |
| Datorii | 61 mii | 110 mii | 302 mii | 126 mii | 67 mii | 88 mii | 133 mii | 303 mii | 456 mii | 208 mii |
| Capitaluri proprii | 126 mii | 304 mii | 335 mii | 332 mii | 337 mii | 870 mii | 742 mii | 871 mii | 1,1 mil | 1,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 27 din 88 în județul Neamț și locul 937 din 4.101 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5610 – Restaurante.
Firme similare din județul Neamț
- L'ECRIVAIN GROUP S.R.L. · Piatra Neamț950 mii lei · 6 ang.
- ELITE COM PROD SRL · Roman944 mii lei · 7 ang.
- L & J PALII COMPANY S.R.L. · Roman940 mii lei · 3 ang.
- FABBRS S.R.L. · Roman899 mii lei · 3 ang.
- ELVI RGH SRL · Poiana Largului (com. Poiana Teiului)893 mii lei · 4 ang.
- TUTUIANU CRIMATI SNC · Tașca867 mii lei · 5 ang.
- PESCARUS SRL · Bicaz804 mii lei · 4 ang.
- PINTO KLUB SRL · Piatra Neamț746 mii lei · 4 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5610 – Restaurante
- 5610 Restaurante
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9001 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9004 Activități de gestionare a sălilor de spectacole
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a.
Întrebări frecvente despre AMADEUS EVENIMENTE SRL
Care este CUI-ul firmei AMADEUS EVENIMENTE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AMADEUS EVENIMENTE SRL este 30639180, iar codul de TVA este RO30639180. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J27/619/2012, iar codul EUID este ROONRC.J27/619/2012.
Unde are sediul AMADEUS EVENIMENTE SRL?
Sediul social al firmei AMADEUS EVENIMENTE SRL este în MIHAIL KOGĂLNICEANU, bl. M3, et. P, Municipiul Piatra Neamț, Neamț, județul Neamț, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AMADEUS EVENIMENTE SRL?
Activitatea principală a firmei AMADEUS EVENIMENTE SRL este „Restaurante”, cod CAEN 5610. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AMADEUS EVENIMENTE SRL?
AMADEUS EVENIMENTE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 septembrie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AMADEUS EVENIMENTE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 568). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AMADEUS EVENIMENTE SRL?
În 2025, AMADEUS EVENIMENTE SRL a raportat o cifră de afaceri de 889 mii lei și un profit net de 271 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AMADEUS EVENIMENTE SRL plătitoare de TVA?
Da. AMADEUS EVENIMENTE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.