AMA STRADA S.R.L.
LĂMÎIȚELOR, Loc. Urlați, Oraș Urlați, Prahova
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 9,7 mil lei, profit net 710 mii lei, 8 angajați.
Despre AMA STRADA S.R.L.
AMA STRADA S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 ianuarie 2019 cu numărul J2019000001298 și codul unic de înregistrare (CUI) 40365960, cu sediul în Urlați, județul Prahova. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor” (cod CAEN 4211). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 9,7 mil lei (-15% față de 2024), un profit net de 710 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,7 mil lei la 9,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 25 iulie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 40365960
- Nr. Registrul Comerțului
- J2019000001298
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 ianuarie 2019
- EUID
- ROONRC.J2019000001298
- Cod poștal
- 106300
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 25.07.2019
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Mizil
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 9,7 mil lei
- Profit net
- 710 mii lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 1,9 mil lei
- Datorii
- 6,1 mil lei
- Active totale
- 8,3 mil lei
- Marjă netă
- 7,3%
- Cifră / angajat
- 1,2 mil lei
-15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 73% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 669 mii | 3 mil | 2,7 mil | 6,7 mil | 11,2 mil | 11,4 mil | 9,7 mil |
| Venituri totale | 869 mii | 3,1 mil | 2,9 mil | 7,4 mil | 10,5 mil | 11,5 mil | 9,7 mil |
| Cheltuieli totale | 476 mii | 2,2 mil | 2,5 mil | 6,2 mil | 9,9 mil | 9,6 mil | 8,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 393 mii | 925 mii | 409 mii | 1,2 mil | 610 mii | 2 mil | 839 mii |
| Profit / pierdere netă | 387 mii | 898 mii | 390 mii | 1 mil | 510 mii | 1,7 mil | 710 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 9 | 9 | 9 | 8 | 7 | 8 |
| Active imobilizate | 265 mii | 371 mii | 910 mii | 833 mii | 1,5 mil | 1,4 mil | 955 mii |
| Active circulante | 236 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 3,7 mil | 2,5 mil | 4,6 mil | 7,3 mil |
| din care stocuri | — | 121 mii | 422 mii | 1,2 mil | 405 mii | 106 mii | 263 mii |
| creanțe | 77 mii | 639 mii | 471 mii | 2,2 mil | 1,4 mil | 4 mil | 6,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 159 mii | 503 mii | 436 mii | 339 mii | 649 mii | 434 mii | 778 mii |
| Cheltuieli în avans | 24 mii | 598 mii | 68 mii | 186 mii | 108 mii | 96 mii | 96 mii |
| Datorii | 139 mii | 856 mii | 612 mii | 3,1 mil | 2,5 mil | 3,2 mil | 6,1 mil |
| Venituri în avans | — | 91 mii | 21 mii | 319 mii | 339 mii | 315 mii | 287 mii |
| Capitaluri proprii | 387 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 2,5 mil | 1,9 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 240 | 240 | 240 | 240 | 240 | 240 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 14 din 60 în județul Prahova și locul 389 din 1.950 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4211 – Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor.
Firme similare din județul Prahova
- KLIJ PRESTIGE SRL · Ploiești14,7 mil lei · 5 ang.
- EDEN CIVIC PARTNER S.R.L. · Boldești-Scăeni13,9 mil lei · 1 ang.
- AXDROM SRL · Ploiești13,7 mil lei · 15 ang.
- ATM - CONSTRUCT SA · Ploiești10,9 mil lei · 44 ang.
- 7 FRAȚI S.R.L. · Strejnicu (com. Târgșoru Vechi)8,8 mil lei · 6 ang.
- ALDRU COM SRL · Buchilași (com. Râfov)6,9 mil lei · 27 ang.
- TOP SMART ACTIVE FM S.R.L. · Zănoaga (com. Dumbrava)4,8 mil lei · 20 ang.
- PRO CONSTRUCȚII RMP SRL · Zahanaua (com. Târgșoru Vechi)3,5 mil lei · 11 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4211 – Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre AMA STRADA S.R.L.
Care este CUI-ul firmei AMA STRADA S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AMA STRADA S.R.L. este 40365960, iar codul de TVA este RO40365960. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019000001298, iar codul EUID este ROONRC.J2019000001298.
Unde are sediul AMA STRADA S.R.L.?
Sediul social al firmei AMA STRADA S.R.L. este în LĂMÎIȚELOR, Loc. Urlați, Oraș Urlați, Prahova, județul Prahova, cod poștal 106300, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AMA STRADA S.R.L.?
Activitatea principală a firmei AMA STRADA S.R.L. este „Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor”, cod CAEN 4211. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AMA STRADA S.R.L.?
AMA STRADA S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 ianuarie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AMA STRADA S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru AMA STRADA S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Urlați sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are AMA STRADA S.R.L.?
În 2025, AMA STRADA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 9,7 mil lei și un profit net de 710 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AMA STRADA S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. AMA STRADA S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 25 iulie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.