ALUSTEEL FAȚADE SRL
Tudor Vladimirescu, Sat Berceni, Comuna Berceni, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 9 mil lei, profit net 300 mii lei, 22 angajați.
Despre ALUSTEEL FAȚADE SRL
ALUSTEEL FAȚADE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 august 2017 cu numărul J2017002005292 și codul unic de înregistrare (CUI) 38049796, cu sediul în Berceni, județul Prahova. Activitatea principală este „Fabricarea de uși și ferestre din metal” (cod CAEN 2512). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 9 mil lei (+95% față de 2024), un profit net de 300 mii lei și 22 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 5,9 mil lei la 9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 august 2017.
Date de identificare
- CUI
- 38049796
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017002005292
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 august 2017
- EUID
- ROONRC.J2017002005292
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 28.08.2017
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Boldeşti Scăeni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 9 mil lei
- Profit net
- 300 mii lei
- Angajați (medie)
- 22
- Capitaluri proprii
- 670 mii lei
- Datorii
- 8,3 mil lei
- Active totale
- 9 mil lei
- Marjă netă
- 3,3%
- Cifră / angajat
- 409 mii lei
+95% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 93% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 365 mii | 4,4 mil | 2,3 mil | 6,3 mil | 5,9 mil | 9,6 mil | 11,3 mil | 4,6 mil | 9 mil |
| Venituri totale | 438 mii | 4,9 mil | 2,4 mil | 5,8 mil | 7,8 mil | 7,9 mil | 11,6 mil | 6 mil | 12,7 mil |
| Cheltuieli totale | 525 mii | 4,7 mil | 2,3 mil | 5,4 mil | 7,5 mil | 8,2 mil | 10,8 mil | 6,6 mil | 12,4 mil |
| Profit / pierdere brută | -88 mii | 168 mii | 46 mii | 398 mii | 278 mii | -287 mii | 772 mii | -604 mii | 320 mii |
| Profit / pierdere netă | -91 mii | 124 mii | 23 mii | 323 mii | 226 mii | -287 mii | 656 mii | -604 mii | 300 mii |
| Număr mediu de angajați | 13 | 16 | 18 | 20 | 22 | 25 | 23 | 21 | 22 |
| Active imobilizate | 74 mii | 101 mii | 118 mii | 125 mii | 272 mii | 258 mii | 311 mii | 238 mii | 160 mii |
| Active circulante | 181 mii | 1,6 mil | 1 mil | 1,5 mil | 4,6 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 8,8 mil |
| din care stocuri | 76 mii | 574 mii | 640 mii | 97 mii | 2 mil | 923 mii | 879 mii | 1,9 mil | 6,5 mil |
| creanțe | 60 mii | 783 mii | 145 mii | 1,1 mil | 2,3 mil | 1 mil | 1 mil | 403 mii | 1,9 mil |
| casa și conturi la bănci | 46 mii | 265 mii | 221 mii | 237 mii | 233 mii | 332 mii | 437 mii | 344 mii | 373 mii |
| Cheltuieli în avans | 3.081 | 2.211 | 4.180 | 5.247 | 6.916 | 12 mii | 9.252 | 7.816 | 9.660 |
| Datorii | 350 mii | 1,7 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 4,3 mil | 2,2 mil | 1,7 mil | 2,5 mil | 8,3 mil |
| Capitaluri proprii | -91 mii | 33 mii | 56 mii | 379 mii | 605 mii | 318 mii | 974 mii | 370 mii | 670 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 18 în județul Prahova și locul 53 din 571 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2512 – Fabricarea de uși și ferestre din metal.
Firme similare din județul Prahova
- X-PERT ALUMINIU SRL · Ploiești12,9 mil lei · 54 ang.
- SC WINCONCEPT DESIGN SRL · Mizil12 mil lei · 33 ang.
- ALUBĂICOI S.R.L. · Băicoi8,7 mil lei · 45 ang.
- KAPHONE SRL · Bucov8,6 mil lei · 11 ang.
- NEW ADECRIS CONS SRL · Băicoi2,3 mil lei · 9 ang.
- PROVERBIAL BIA SRL · Ploiești2,1 mil lei · 4 ang.
- SCUDO SERV SRL · Ploiești2 mil lei · 9 ang.
- AMAT STONE S.R.L. · Ploiești1,7 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2512 – Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2561 Fabricarea produselor de tăiat
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
Întrebări frecvente despre ALUSTEEL FAȚADE SRL
Care este CUI-ul firmei ALUSTEEL FAȚADE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALUSTEEL FAȚADE SRL este 38049796, iar codul de TVA este RO38049796. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017002005292, iar codul EUID este ROONRC.J2017002005292.
Unde are sediul ALUSTEEL FAȚADE SRL?
Sediul social al firmei ALUSTEEL FAȚADE SRL este în Tudor Vladimirescu, Sat Berceni, Comuna Berceni, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ALUSTEEL FAȚADE SRL?
Activitatea principală a firmei ALUSTEEL FAȚADE SRL este „Fabricarea de uși și ferestre din metal”, cod CAEN 2512. În Registrul Comerțului are autorizate în total 38 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ALUSTEEL FAȚADE SRL?
ALUSTEEL FAȚADE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 august 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ALUSTEEL FAȚADE SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ALUSTEEL FAȚADE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Berceni sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ALUSTEEL FAȚADE SRL?
În 2025, ALUSTEEL FAȚADE SRL a raportat o cifră de afaceri de 9 mil lei și un profit net de 300 mii lei, cu 22 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ALUSTEEL FAȚADE SRL plătitoare de TVA?
Da. ALUSTEEL FAȚADE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 august 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.