ALSTAR IMPEX SRL
Pârâului, Sat Sfântu Ilie, Comuna Șcheia, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 1,2 mil lei, profit net 24 mii lei, 2 angajați.
Despre ALSTAR IMPEX SRL
ALSTAR IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 noiembrie 1993 cu numărul J1993001867334 și codul unic de înregistrare (CUI) 4923548, cu sediul în Sfântu Ilie (com. Șcheia), județul Suceava. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc” (cod CAEN 4649). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,2 mil lei (-3% față de 2024), un profit net de 24 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 1,1 mil lei la 1,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1994.
Date de identificare
- CUI
- 4923548
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993001867334
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 noiembrie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993001867334
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.05.1994
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,2 mil lei
- Profit net
- 24 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 163 mii lei
- Datorii
- 425 mii lei
- Active totale
- 588 mii lei
- Marjă netă
- 2%
- Cifră / angajat
- 592 mii lei
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 72% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,4 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 2,3 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil |
| Venituri totale | 2,4 mil | 2,5 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil |
| Cheltuieli totale | 2,4 mil | 2,5 mil | 2,1 mil | 2,3 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 3.165 | 6.625 | 37 mii | 19 mii | 22 mii | 51 mii | 52 mii | 22 mii | 9.850 | 28 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.290 | 5.359 | 22 mii | 16 mii | 18 mii | 43 mii | 44 mii | 19 mii | 8.239 | 24 mii |
| Număr mediu de angajați | 8 | 7 | 6 | 6 | 3 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 312 mii | 210 mii | 183 mii | 119 mii | -9.565 | 0 | — | 2.306 | 2.560 | 2.560 |
| Active circulante | 330 mii | 399 mii | 544 mii | 678 mii | 438 mii | 350 mii | 423 mii | 500 mii | 587 mii | 586 mii |
| din care stocuri | 31 mii | 175 mii | 222 mii | 225 mii | 302 mii | 335 mii | 408 mii | 495 mii | 597 mii | 608 mii |
| creanțe | 179 mii | 210 mii | 314 mii | 471 mii | 130 mii | 9.944 | 22 mii | 23 mii | 14 mii | 2.077 |
| casa și conturi la bănci | 120 mii | 14 mii | 7.425 | -19 mii | 6.649 | 5.128 | -7.199 | -18 mii | -24 mii | -24 mii |
| Cheltuieli în avans | 238 mii | 269 mii | 219 mii | 219 mii | 358 mii | 102 mii | 102 mii | — | — | — |
| Datorii | 697 mii | 690 mii | 735 mii | 790 mii | 659 mii | 282 mii | 311 mii | 371 mii | 450 mii | 425 mii |
| Capitaluri proprii | 183 mii | 188 mii | 210 mii | 226 mii | 128 mii | 171 mii | 215 mii | 131 mii | 139 mii | 163 mii |
| din care capital subscris vărsat | 2.700 | 2.700 | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 19 în județul Suceava și locul 642 din 1.493 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4649 – Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc.
Firme similare din județul Suceava
- ADRAVI SRL · Zaharești (com. Stroiești)2 mil lei · 5 ang.
- UZ-PLASTIM SRL · Suceava1,5 mil lei · 6 ang.
- PRIMOSTAR S.R.L. · Bulai (com. Moara)1,2 mil lei · 1 ang.
- CICORA COM SRL · Suceava1,1 mil lei · 4 ang.
- STIPLAST NORDGROUP S.R.L. · Suceava333 mii lei · 0 ang.
- NORD ART CORNER S.R.L. · Rădăuți238 mii lei · 0 ang.
- FURNITURI CROITORIE SRL · Cornu Luncii184 mii lei · 2 ang.
- MONCAD SRL · Liteni (com. Moara)123 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4649 – Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
Întrebări frecvente despre ALSTAR IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei ALSTAR IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALSTAR IMPEX SRL este 4923548, iar codul de TVA este RO4923548. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993001867334, iar codul EUID este ROONRC.J1993001867334.
Unde are sediul ALSTAR IMPEX SRL?
Sediul social al firmei ALSTAR IMPEX SRL este în Pârâului, Sat Sfântu Ilie, Comuna Șcheia, Suceava, Sfântu Ilie (com. Șcheia), județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ALSTAR IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei ALSTAR IMPEX SRL este „Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc”, cod CAEN 4649. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ALSTAR IMPEX SRL?
ALSTAR IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 noiembrie 1993, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ALSTAR IMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 916). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ALSTAR IMPEX SRL?
În 2025, ALSTAR IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,2 mil lei și un profit net de 24 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ALSTAR IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. ALSTAR IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.