ALPOCONSTRUCT SRL
Str. VICTOR BABEȘ, ap. 10, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 44 mii lei, profit net 3.485 lei.
Despre ALPOCONSTRUCT SRL
ALPOCONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 august 2006 cu numărul J12/2718/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 18933061, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 44 mii lei (-53% față de 2024), un profit net de 3.485 lei. Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 247 mii lei la 44 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 august 2006.
Date de identificare
- CUI
- 18933061
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/2718/2006
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 august 2006
- EUID
- ROONRC.J12/2718/2006
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 17.08.2006
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 44 mii lei
- Profit net
- 3.485 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 6.269 lei
- Datorii
- 0 lei
- Active totale
- 6.269 lei
- Marjă netă
- 8%
-53% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 53% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 286 mii | 343 mii | 364 mii | 246 mii | 247 mii | 87 mii | 63 mii | — | 93 mii | 44 mii |
| Venituri totale | 286 mii | 343 mii | 364 mii | 246 mii | 247 mii | 87 mii | 63 mii | 0 | 93 mii | 44 mii |
| Cheltuieli totale | 193 mii | 197 mii | 215 mii | 192 mii | 195 mii | 92 mii | 77 mii | 15 mii | 15 mii | 36 mii |
| Profit / pierdere brută | 93 mii | 145 mii | 149 mii | 54 mii | 52 mii | -5.070 | -14 mii | -15 mii | 79 mii | 7.357 |
| Profit / pierdere netă | 84 mii | 135 mii | 138 mii | 46 mii | 45 mii | -7.592 | -16 mii | -15 mii | 67 mii | 3.485 |
| Active imobilizate | 0 | 1.642 | 3.243 | 5.545 | 3.908 | 2.122 | 3.735 | 2.106 | 1.151 | 869 |
| Active circulante | 99 mii | 159 mii | 165 mii | 46 mii | 43 mii | 12 mii | 3.319 | 3.418 | 72 mii | 5.400 |
| din care stocuri | 750 | — | 1.100 | 459 | 252 | — | — | — | — | — |
| creanțe | 11 mii | 27 mii | 121 mii | — | — | 2.070 | 1.768 | 3.103 | — | 3.775 |
| casa și conturi la bănci | 87 mii | 131 mii | 43 mii | 46 mii | 43 mii | 9.898 | 1.551 | 315 | 72 mii | 1.625 |
| Datorii | 15 mii | 25 mii | 30 mii | 5.462 | 2.266 | 665 | 9.620 | 23 mii | 23 mii | 0 |
| Capitaluri proprii | 85 mii | 135 mii | 138 mii | 47 mii | 45 mii | 13 mii | -2.566 | -17 mii | 50 mii | 6.269 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.072 din 1.249 în județul Cluj și locul 13.997 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Cluj
- EDINAMAR CONSULT SRL · Cluj-Napoca44 mii lei · 0 ang.
- REZIPLAN S.R.L. · Cluj-Napoca44 mii lei · 1 ang.
- GENERAL BUILDING SRL · Cluj-Napoca44 mii lei · 2 ang.
- KINETO ARMONIA CONSTRUCT SRL · Cluj-Napoca44 mii lei · 1 ang.
- BIT CONCEPT CONSULT SRL · Cluj-Napoca43 mii lei · 0 ang.
- GEOTEHNICA SIM S.R.L. · Cluj-Napoca43 mii lei · 2 ang.
- POMMYRO PROIECT S.R.L. · Câmpia Turzii43 mii lei · 0 ang.
- A4TH CONSULTING & RESEARCH S.R.L. · Cluj-Napoca43 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre ALPOCONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei ALPOCONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALPOCONSTRUCT SRL este 18933061, iar codul de TVA este RO18933061. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/2718/2006, iar codul EUID este ROONRC.J12/2718/2006.
Unde are sediul ALPOCONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei ALPOCONSTRUCT SRL este în Str. VICTOR BABEȘ, ap. 10, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ALPOCONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei ALPOCONSTRUCT SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ALPOCONSTRUCT SRL?
ALPOCONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 august 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ALPOCONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0264 *** 206). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ALPOCONSTRUCT SRL?
În 2025, ALPOCONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 44 mii lei și un profit net de 3.485 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ALPOCONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. ALPOCONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 august 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.