ALPACCESS SRL
Octavian Goga, Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 48,4 mil lei, profit net 471 mii lei, 95 angajați.
Despre ALPACCESS SRL
ALPACCESS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 2003 cu numărul J2003001661294 și codul unic de înregistrare (CUI) 15810340, cu sediul în Bucov, județul Prahova. Activitatea principală este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.” (cod CAEN 4399). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 48,4 mil lei (-21% față de 2024), un profit net de 471 mii lei și 95 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 35,1 mil lei la 48,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2003.
Date de identificare
- CUI
- 15810340
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003001661294
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 octombrie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003001661294
- Cod poștal
- 107110
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.10.2003
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 48,4 mil lei
- Profit net
- 471 mii lei
- Angajați (medie)
- 95
- Capitaluri proprii
- 19 mil lei
- Datorii
- 10,9 mil lei
- Active totale
- 30 mil lei
- Marjă netă
- 1%
- Cifră / angajat
- 509 mii lei
-21% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 36% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 15,3 mil | 20,3 mil | 27,4 mil | 31,9 mil | 28,6 mil | 35,1 mil | 42,8 mil | 51,1 mil | 61 mil | 48,4 mil |
| Venituri totale | 15,3 mil | 20,3 mil | 27,4 mil | 32 mil | 28,6 mil | 35,3 mil | 43,3 mil | 51,6 mil | 61,2 mil | 48,6 mil |
| Cheltuieli totale | 14,5 mil | 15,3 mil | 23,1 mil | 26,7 mil | 25,1 mil | 35 mil | 36 mil | 45,5 mil | 54,5 mil | 48,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 815 mii | 5 mil | 4,3 mil | 5,3 mil | 3,6 mil | 322 mii | 7,3 mil | 6,1 mil | 6,7 mil | 526 mii |
| Profit / pierdere netă | 736 mii | 4,2 mil | 3,6 mil | 4,5 mil | 3,1 mil | 270 mii | 6,3 mil | 5,5 mil | 6,1 mil | 471 mii |
| Număr mediu de angajați | 45 | 42 | 50 | 70 | 73 | 73 | 78 | 86 | 112 | 95 |
| Active imobilizate | 2,7 mil | 3 mil | 4,6 mil | 5,1 mil | 5,7 mil | 6,5 mil | 7,8 mil | 10 mil | 12,8 mil | 12,6 mil |
| Active circulante | 4,2 mil | 4,8 mil | 7,9 mil | 6,7 mil | 9,5 mil | 10,3 mil | 13,6 mil | 17,1 mil | 17,8 mil | 17,4 mil |
| din care stocuri | 139 mii | 162 mii | 260 mii | 188 mii | 311 mii | 430 mii | 1 mil | 914 mii | 1,2 mil | 974 mii |
| creanțe | 3,5 mil | 3,8 mil | 7,7 mil | 6,2 mil | 8,4 mil | 8,3 mil | 6,5 mil | 9,5 mil | 6,6 mil | 8,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 472 mii | 849 mii | 33 mii | 285 mii | 758 mii | 1,6 mil | 6,1 mil | 6,7 mil | 10 mil | 8,2 mil |
| Cheltuieli în avans | 42 mii | 9.291 | — | 810 | — | 2.535 | — | 3.005 | 2.961 | 7.080 |
| Datorii | 2,6 mil | 2,5 mil | 6,4 mil | 4,5 mil | 5,3 mil | 6,9 mil | 6,2 mil | 7,1 mil | 9,3 mil | 10,9 mil |
| Provizioane | 685 mii | 364 mii | 674 mii | 428 mii | 498 mii | 288 mii | 738 mii | 453 mii | 729 mii | 129 mii |
| Capitaluri proprii | 3,6 mil | 4,9 mil | 5,5 mil | 6,9 mil | 9,3 mil | 9,6 mil | 14,4 mil | 19,6 mil | 20,5 mil | 19 mil |
| din care capital subscris vărsat | 61 mii | 61 mii | 61 mii | 61 mii | 61 mii | 61 mii | 61 mii | 61 mii | 61 mii | 61 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 145 în județul Prahova și locul 20 din 2.787 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a..
Firme similare din județul Prahova
- VALLYS DECO SRL · Chiojdeanca77,9 mil lei · 36 ang.
- PIKANORE SRL · Negoiești (com. Brazi)54,3 mil lei · 63 ang.
- ROHRER SERVICII INDUSTRIALE SRL · Tătărani (com. Bărcănești)36,2 mil lei · 185 ang.
- ISTRATE GENERAL CONSTRUCT SRL · Românești (com. Bărcănești)22,6 mil lei · 31 ang.
- BAUPARTNER BAUTECHNIK SRL · Ariceștii Rahtivani22 mil lei · 28 ang.
- ALPACCESS SCAFFOLDING SRL · Bucov16,1 mil lei · 101 ang.
- GALRO INTERAUTO SRL · Ariceștii Rahtivani13,7 mil lei · 26 ang.
- EOLICA TECHNICAL SUPPORT SRL · Bucov9,4 mil lei · 15 ang.
Dosare în instanță
10 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 19864/281/202413.08.2026
pretenţii
Curtea de Apel Ploiesti · Recurs · Litigii cu profesioniştii · calitate: Recurent Pârât
- 1980/121/2025/a105.06.2026
concordat preventiv EXTRAS împotriva sent.civ.interm.nr.279/17.12.2025
Tribunalul Galati · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 19864/281/202424.09.2025
pretenţii
Tribunalul Prahova · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Pârât
- 1980/121/202507.08.2025
concordat preventiv
Tribunalul Galati · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 37282/299/202130.04.2025
pretenţii
Curtea de Apel Bucuresti · Recurs · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat Pârât
- 19864/281/202413.08.2024
pretenţii
Judecătoria Ploiesti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 8148/320/202429.05.2024
validare poprire dos. ex. 689/2024
Judecătoria Targumures · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 27254/281/202318.12.2023
acţiune în constatare
Judecătoria Ploiesti · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 37282/299/202122.11.2022
pretenţii 12.568,21 LEI
Tribunalul Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat
- 37282/299/202109.09.2021
pretenţii 12.568,21 LEI
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Chemat în garanţie
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 2561 Tratarea și acoperirea metalelor
- 3020 Fabricarea materialului rulant
- 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
- 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre ALPACCESS SRL
Care este CUI-ul firmei ALPACCESS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALPACCESS SRL este 15810340, iar codul de TVA este RO15810340. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003001661294, iar codul EUID este ROONRC.J2003001661294.
Unde are sediul ALPACCESS SRL?
Sediul social al firmei ALPACCESS SRL este în Octavian Goga, Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova, județul Prahova, cod poștal 107110, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ALPACCESS SRL?
Activitatea principală a firmei ALPACCESS SRL este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.”, cod CAEN 4399. În Registrul Comerțului are autorizate în total 28 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ALPACCESS SRL?
ALPACCESS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ALPACCESS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ALPACCESS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bucov sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ALPACCESS SRL?
În 2025, ALPACCESS SRL a raportat o cifră de afaceri de 48,4 mil lei și un profit net de 471 mii lei, cu 95 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ALPACCESS SRL plătitoare de TVA?
Da. ALPACCESS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.