ALLIANCE AUTO SRL
Str. Hambarului, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 64 mii lei, pierdere netă 6.084 lei, 1 angajați.
Despre ALLIANCE AUTO SRL
ALLIANCE AUTO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 mai 2004 cu numărul J2004008787404 și codul unic de înregistrare (CUI) 16468564, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea autovehiculelor” (cod CAEN 9531). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 64 mii lei (-17% față de 2024), o pierdere netă de 6.084 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 27 mii lei la 64 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 31 mai 2004 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 16468564
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004008787404
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 31 mai 2004
- EUID
- ROONRC.J2004008787404
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 14.10.2026
din 31.05.2004
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 64 mii lei
- Pierdere netă
- 6.084 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -104 mii lei
- Datorii
- 135 mii lei
- Active totale
- 30 mii lei
- Marjă netă
- -9,5%
- Cifră / angajat
- 64 mii lei
-17% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (444%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 17 mii | 12 mii | 12 mii | 40 mii | 22 mii | 27 mii | 55 mii | 63 mii | 77 mii | 64 mii |
| Venituri totale | 17 mii | 12 mii | 12 mii | 40 mii | 22 mii | 27 mii | 55 mii | 63 mii | 77 mii | 64 mii |
| Cheltuieli totale | 19 mii | 46 mii | 44 mii | 38 mii | 36 mii | 39 mii | 48 mii | 57 mii | 62 mii | 70 mii |
| Profit / pierdere brută | -2.846 | -34 mii | -31 mii | 1.433 | -14 mii | -12 mii | 7.342 | 5.923 | 15 mii | -6.084 |
| Profit / pierdere netă | -3.342 | -34 mii | -31 mii | 1.037 | -14 mii | -12 mii | 6.792 | 5.295 | 13 mii | -6.084 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 2.578 | 2.218 | 1.858 | 1.499 | 1.139 | 779 | 420 | 60 | — | — |
| Active circulante | 319 | 205 | 524 | 18 | 1.555 | 200 | 1.609 | 22 mii | 33 mii | 30 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 30 | 30 | 30 | — |
| creanțe | — | 122 | — | — | — | — | 1 | — | 775 | 11 mii |
| casa și conturi la bănci | 319 | 83 | 524 | 18 | 1.555 | 200 | 1.578 | 22 mii | 32 mii | 20 mii |
| Datorii | 487 mii | 69 mii | 100 mii | 98 mii | 113 mii | 124 mii | 118 mii | 133 mii | 132 mii | 135 mii |
| Capitaluri proprii | -484 mii | -66 mii | -98 mii | -97 mii | -111 mii | -123 mii | -116 mii | -111 mii | -98 mii | -104 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.057 din 1.208 în județul București și locul 8.126 din 9.972 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor.
Firme similare din județul București
- GOLDEN ENGINE SRL · București Sector 366 mii lei · 0 ang.
- 2GUYS STOP2WASH S.R.L. · București Sector 365 mii lei · 1 ang.
- DOCTOR EVO S.R.L. · București Sector 564 mii lei · 0 ang.
- A.V.P. INTERNATIONAL GROUP SRL · București Sector 264 mii lei · 0 ang.
- ALMAVA-RO CAR SERVICE S.R.L. · București Sector 363 mii lei · 1 ang.
- UBIC SELF S.R.L. · București Sector 263 mii lei · 1 ang.
- WRAP N'DETAIL S.R.L. · București Sector 363 mii lei · 0 ang.
- FRANCRIS PRODIMPEX SRL · București Sector 663 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
Întrebări frecvente despre ALLIANCE AUTO SRL
Care este CUI-ul firmei ALLIANCE AUTO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALLIANCE AUTO SRL este 16468564, iar codul de TVA este RO16468564. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004008787404, iar codul EUID este ROONRC.J2004008787404.
Unde are sediul ALLIANCE AUTO SRL?
Sediul social al firmei ALLIANCE AUTO SRL este în Str. Hambarului, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ALLIANCE AUTO SRL?
Activitatea principală a firmei ALLIANCE AUTO SRL este „Repararea și întreținerea autovehiculelor”, cod CAEN 9531. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ALLIANCE AUTO SRL?
ALLIANCE AUTO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 mai 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ALLIANCE AUTO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0213 *** 899). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ALLIANCE AUTO SRL?
În 2025, ALLIANCE AUTO SRL a raportat o cifră de afaceri de 64 mii lei și o pierdere netă de 6.084 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ALLIANCE AUTO SRL plătitoare de TVA?
Da. ALLIANCE AUTO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 31 mai 2004 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 14 octombrie 2026.