Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare35 ani pe piață

AL INST.CON SRL

CUI 38323J40/9032/1991

B-dul GHICA TEI, București Sectorul 2, București

În 2025: cifra de afaceri 170 mii lei, profit net 5.920 lei, 2 angajați.

Despre AL INST.CON SRL

AL INST.CON SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 august 1991 cu numărul J40/9032/1991 și codul unic de înregistrare (CUI) 38323, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor” (cod CAEN 2550). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 170 mii lei (-12% față de 2024), un profit net de 5.920 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 102 mii lei la 170 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
38323
Nr. Registrul Comerțului
J40/9032/1991
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
16 august 1991
EUID
ROONRC.J40/9032/1991
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.07.1993

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
170 mii lei

-12% față de 2024

Profit net
5.920 lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
2.912 lei
Datorii
27 mii lei
Active totale
30 mii lei
Marjă netă
3,5%
Cifră / angajat
85 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 90% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 135.458 lei; pierdere netă 30.140 lei20162017: cifra de afaceri 97.621 lei; pierdere netă 69.655 lei20172018: cifra de afaceri 190.810 lei; pierdere netă 11.290 lei20182019: cifra de afaceri 159.130 lei; profit net 408.120 lei20192020: cifra de afaceri 157.045 lei; pierdere netă 17.382 lei20202021: cifra de afaceri 102.428 lei; profit net 1.523 lei20212022: cifra de afaceri 249.725 lei; profit net 15.943 lei20222023: cifra de afaceri 251.419 lei; pierdere netă 20.375 lei20232024: cifra de afaceri 193.440 lei; profit net 14.547 lei20242025: cifra de afaceri 170.369 lei; profit net 5.920 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă135 mii98 mii191 mii159 mii157 mii102 mii250 mii251 mii193 mii170 mii
Venituri totale135 mii98 mii191 mii604 mii157 mii178 mii250 mii251 mii193 mii170 mii
Cheltuieli totale164 mii166 mii200 mii190 mii173 mii175 mii232 mii269 mii177 mii163 mii
Profit / pierdere brută-29 mii-69 mii-9.382414 mii-16 mii3.30818 mii-18 mii16 mii7.590
Profit / pierdere netă-30 mii-70 mii-11 mii408 mii-17 mii1.52316 mii-20 mii15 mii5.920
Număr mediu de angajați6554445522
Active imobilizate54 mii54 mii54 mii22 mii22 mii10 mii20 mii19 mii7.2565.975
Active circulante9.0629.86116 mii19 mii15 mii15 mii13 mii15 mii23 mii21 mii
din care stocuri—————682———275
creanțe—407——125125359335662.380
casa și conturi la bănci9.0629.45416 mii19 mii15 mii14 mii12 mii14 mii23 mii19 mii
Cheltuieli în avans—115112428444594072.8652.5042.436
Datorii388 mii458 mii476 mii39 mii52 mii39 mii30 mii54 mii36 mii27 mii
Capitaluri proprii-324 mii-394 mii-405 mii2.678-15 mii-13 mii2.763-18 mii-3.0662.912
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 3 din 7 în județul București și locul 32 din 63 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2550 – Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor.

Firme similare din județul București

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 2550 – Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor

  • 2550 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
  • 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
  • 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

Întrebări frecvente despre AL INST.CON SRL

Care este CUI-ul firmei AL INST.CON SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AL INST.CON SRL este 38323, iar codul de TVA este RO38323. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/9032/1991, iar codul EUID este ROONRC.J40/9032/1991.

Unde are sediul AL INST.CON SRL?

Sediul social al firmei AL INST.CON SRL este în B-dul GHICA TEI, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are AL INST.CON SRL?

Activitatea principală a firmei AL INST.CON SRL este „Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor”, cod CAEN 2550. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată AL INST.CON SRL?

AL INST.CON SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 august 1991, deci are 35 ani de activitate.

Cum pot contacta firma AL INST.CON SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru AL INST.CON SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 2 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are AL INST.CON SRL?

În 2025, AL INST.CON SRL a raportat o cifră de afaceri de 170 mii lei și un profit net de 5.920 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este AL INST.CON SRL plătitoare de TVA?

Da. AL INST.CON SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează