AGROSUIN STAN SRL
Sat Checea, Comuna Checea, Timiș
A primit finanțare publică (8 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 2,4 mil lei, pierdere netă 1,7 mil lei, 6 angajați.
Despre AGROSUIN STAN SRL
AGROSUIN STAN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 2006 cu numărul J2006000429355 și codul unic de înregistrare (CUI) 18378840, cu sediul în Checea, județul Timiș. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,4 mil lei (-41% față de 2024), o pierdere netă de 1,7 mil lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 4,3 mil lei la 2,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 februarie 2006.
Date de identificare
- CUI
- 18378840
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006000429355
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 februarie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006000429355
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 17.02.2006
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Jimbolia
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,4 mil lei
- Pierdere netă
- 1,7 mil lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 5,7 mil lei
- Datorii
- 9,1 mil lei
- Active totale
- 19,1 mil lei
- Marjă netă
- -69,3%
- Cifră / angajat
- 401 mii lei
-41% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 41% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,6 mil | 2 mil | 2,8 mil | 3,8 mil | 4,2 mil | 4,3 mil | 4,9 mil | 4,2 mil | 4,1 mil | 2,4 mil |
| Venituri totale | 2 mil | 1,9 mil | 3,6 mil | 3,4 mil | 5,2 mil | 5,3 mil | 6,2 mil | 5,7 mil | 5,2 mil | 2,8 mil |
| Cheltuieli totale | 1,3 mil | 1,4 mil | 2,8 mil | 3 mil | 3,9 mil | 3,5 mil | 5,4 mil | 5,6 mil | 4,9 mil | 4,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 639 mii | 486 mii | 838 mii | 379 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 810 mii | 36 mii | 343 mii | -1,7 mil |
| Profit / pierdere netă | 529 mii | 475 mii | 815 mii | 344 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 780 mii | 29 mii | 293 mii | -1,7 mil |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 5 | 6 | 6 | 5 | 7 | 7 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 1,5 mil | 1,7 mil | 3 mil | 3,5 mil | 4 mil | 3,9 mil | 4,7 mil | 7,1 mil | 10,6 mil | 15,3 mil |
| Active circulante | 1 mil | 911 mii | 2,3 mil | 1,8 mil | 2,4 mil | 5,1 mil | 3,9 mil | 2,3 mil | 5,4 mil | 3,6 mil |
| din care stocuri | 664 mii | 525 mii | 1,3 mil | 577 mii | 893 mii | 2,2 mil | 2,2 mil | 809 mii | 757 mii | 861 mii |
| creanțe | 229 mii | 97 mii | 542 mii | 233 mii | 548 mii | 834 mii | 457 mii | 775 mii | 4,3 mil | 2,5 mil |
| casa și conturi la bănci | 141 mii | 288 mii | 447 mii | 985 mii | 917 mii | 2,1 mil | 1,2 mil | 721 mii | 295 mii | 279 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | 0 | 70 | 0 | 0 | 0 | 0 | 353 mii | 252 mii | 170 mii |
| Datorii | 585 mii | 420 mii | 1,9 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 2,4 mil | 1,3 mil | 2,7 mil | 4,6 mil | 9,1 mil |
| Venituri în avans | 38 mii | 8.875 | 101 mii | 52 mii | 0 | 0 | 0 | 0 | 4,3 mil | 4,3 mil |
| Capitaluri proprii | 1,9 mil | 2,2 mil | 3,3 mil | 3,7 mil | 4,9 mil | 6,6 mil | 7,3 mil | 7,1 mil | 7,4 mil | 5,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 177 din 623 în județul Timiș și locul 2.395 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase.
Firme similare din județul Timiș
- H - ARCADIUS SRL · Sat Butin, Oraș Gătaia2,5 mil lei · 2 ang.
- LEENAERTS AGRICULTURE SRL · Timișoara2,4 mil lei · 3 ang.
- CEREALIS ȘANOVIȚA S.R.L. · Sanovita (com. Ghizela)2,4 mil lei · 1 ang.
- AGRO PATROANE S.R.L. · Recaș2,4 mil lei · 2 ang.
- AGRO S.P. SRL · Liebling2,4 mil lei · 3 ang.
- PLAVSA AGRAR SRL · Timișoara2,4 mil lei · 1 ang.
- TRANSFIME SRL · Fibiș2,3 mil lei · 2 ang.
- DONAGRO S.R.L. · Ghizela2,3 mil lei · 0 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 8939/325/202524.03.2025
constatare nulitate act ANULARE ACT
Judecătoria Timisoara · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 0129 Cultivarea altor plante permanente
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
- 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3513 Transportul energiei electrice
- 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
Întrebări frecvente despre AGROSUIN STAN SRL
Care este CUI-ul firmei AGROSUIN STAN SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AGROSUIN STAN SRL este 18378840, iar codul de TVA este RO18378840. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006000429355, iar codul EUID este ROONRC.J2006000429355.
Unde are sediul AGROSUIN STAN SRL?
Sediul social al firmei AGROSUIN STAN SRL este în Sat Checea, Comuna Checea, Timiș, județul Timiș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AGROSUIN STAN SRL?
Activitatea principală a firmei AGROSUIN STAN SRL este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AGROSUIN STAN SRL?
AGROSUIN STAN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AGROSUIN STAN SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0733 *** 271). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AGROSUIN STAN SRL?
În 2025, AGROSUIN STAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,4 mil lei și o pierdere netă de 1,7 mil lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AGROSUIN STAN SRL plătitoare de TVA?
Da. AGROSUIN STAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 februarie 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Checea
- Firme cu CAEN 0111 din județul Timiș
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- Top firme din județul Timiș
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul Timiș
- Beneficiari de fonduri din județul Timiș
- Compară AGROSUIN STAN SRL cu alte firme