Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA35 ani pe piață

AGROMEC SENDRENI SA

CUI 1651503J1991000354174

Principală, Sat Șendreni, Comuna Șendreni, Galați

A primit finanțare publică (5 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 5,8 mil lei, profit net 68 mii lei, 26 angajați.

Despre AGROMEC SENDRENI SA

AGROMEC SENDRENI SA este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 mai 1991 cu numărul J1991000354174 și codul unic de înregistrare (CUI) 1651503, cu sediul în Șendreni, județul Galați. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,8 mil lei (+52% față de 2024), un profit net de 68 mii lei și 26 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 7,2 mil lei la 5,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.

Date de identificare

CUI
1651503
Nr. Registrul Comerțului
J1991000354174
Formă juridică
SA
Data înregistrării
20 mai 1991
EUID
ROONRC.J1991000354174
Cod poștal
807290

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.07.1993

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
5,8 mil lei

+52% față de 2024

Profit net
68 mii lei
Angajați (medie)
26
Capitaluri proprii
730 mii lei
Datorii
6,6 mil lei
Active totale
7,3 mil lei
Marjă netă
1,2%
Cifră / angajat
222 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 90% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-5 mil-2,5 mil02,5 mil5 mil7,5 mil2016: cifra de afaceri 6.465.365 lei; profit net 1.027.832 lei20162017: cifra de afaceri 5.676.413 lei; profit net 134.162 lei20172018: cifra de afaceri 5.331.102 lei; profit net 41.527 lei20182019: cifra de afaceri 4.733.428 lei; profit net 18.464 lei20192020: cifra de afaceri 2.205.650 lei; pierdere netă 2.548.903 lei20202021: cifra de afaceri 7.172.217 lei; profit net 839.691 lei20212022: cifra de afaceri 5.727.925 lei; profit net 100.975 lei20222023: cifra de afaceri 6.103.152 lei; profit net 121.454 lei20232024: cifra de afaceri 3.779.403 lei; pierdere netă 2.073.818 lei20242025: cifra de afaceri 5.761.912 lei; profit net 67.685 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă6,5 mil5,7 mil5,3 mil4,7 mil2,2 mil7,2 mil5,7 mil6,1 mil3,8 mil5,8 mil
Venituri totale6,9 mil6,1 mil6,8 mil5,7 mil3,7 mil6,8 mil7,4 mil7,3 mil5 mil6,4 mil
Cheltuieli totale5,7 mil5,9 mil6,8 mil5,7 mil6,3 mil6 mil7,3 mil7,2 mil7,1 mil6,4 mil
Profit / pierdere brută1,2 mil159 mii49 mii25 mii-2,5 mil840 mii101 mii121 mii-2,1 mil72 mii
Profit / pierdere netă1 mil134 mii42 mii18 mii-2,5 mil840 mii101 mii121 mii-2,1 mil68 mii
Număr mediu de angajați42424440363333353326
Active imobilizate3,1 mil2,8 mil3,9 mil3,6 mil2,9 mil2,4 mil2,7 mil3 mil2,8 mil3,4 mil
Active circulante2,8 mil3,4 mil3,3 mil3,3 mil2,8 mil3,4 mil3,8 mil4,3 mil3,1 mil3,7 mil
din care stocuri1,9 mil1,9 mil2,4 mil2,9 mil2,6 mil2 mil2,3 mil2,7 mil2,4 mil2,7 mil
creanțe147 mii1,4 mil920 mii329 mii134 mii1,3 mil1,4 mil1,5 mil680 mii989 mii
casa și conturi la bănci710 mii121 mii4.0287.07158 mii48 mii4.070101 mii96 mii49 mii
Cheltuieli în avans14 mii18 mii48 mii42 mii23 mii19 mii7.94811 mii18 mii215 mii
Datorii1,6 mil1,9 mil2,9 mil2,6 mil4 mil3,3 mil3,8 mil4,6 mil5,3 mil6,6 mil
Venituri în avans281 mii215 mii160 mii114 mii69 mii23 mii————
Capitaluri proprii4 mil4,2 mil4,2 mil4,2 mil1,7 mil2,5 mil2,6 mil2,7 mil662 mii730 mii
din care capital subscris vărsat517 mii517 mii517 mii517 mii517 mii517 mii517 mii517 mii517 mii517 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 27 din 366 în județul Galați și locul 1.029 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase.

Firme similare din județul Galați

Dosare în instanță

2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 1716/121/2014/a4803.03.2025

    procedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni SUPLIMENT A19

    Curtea de Apel Galati · Apel · Faliment · calitate: Creditor

  • 1716/121/2014/a4826.04.2024

    contestaţie împ.raportului asupra raportului asupra fondurilor obţinute şi a planul de distribuire

    Tribunalul Galati · Fond · Faliment · calitate: Creditor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 16.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile
  • 0129 Cultivarea altor plante permanente
  • 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
  • 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
  • 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
  • 3513 Transportul energiei electrice
  • 3514 Distribuția energiei electrice
  • 3515 Comercializarea energiei electrice
  • 3516 Depozitarea energiei electrice
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
  • 5210 Depozitări
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Întrebări frecvente despre AGROMEC SENDRENI SA

Care este CUI-ul firmei AGROMEC SENDRENI SA?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AGROMEC SENDRENI SA este 1651503, iar codul de TVA este RO1651503. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000354174, iar codul EUID este ROONRC.J1991000354174.

Unde are sediul AGROMEC SENDRENI SA?

Sediul social al firmei AGROMEC SENDRENI SA este în Principală, Sat Șendreni, Comuna Șendreni, Galați, județul Galați, cod poștal 807290, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are AGROMEC SENDRENI SA?

Activitatea principală a firmei AGROMEC SENDRENI SA este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată AGROMEC SENDRENI SA?

AGROMEC SENDRENI SA a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 mai 1991, deci are 35 ani de activitate.

Cum pot contacta firma AGROMEC SENDRENI SA?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 030). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are AGROMEC SENDRENI SA?

În 2025, AGROMEC SENDRENI SA a raportat o cifră de afaceri de 5,8 mil lei și un profit net de 68 mii lei, cu 26 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este AGROMEC SENDRENI SA plătitoare de TVA?

Da. AGROMEC SENDRENI SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.

Explorează