AGROIAN PREST SRL
Str. HAMANGIEI, Sat Baia, Comuna Baia, Tulcea
A primit finanțare publică (3 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 71 mii lei, pierdere netă 25 mii lei, 1 angajați.
Despre AGROIAN PREST SRL
AGROIAN PREST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 octombrie 2008 cu numărul J36/649/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 24579822, cu sediul în Baia, județul Tulcea. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 71 mii lei (-49% față de 2024), o pierdere netă de 25 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 480 mii lei la 71 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 octombrie 2008.
Date de identificare
- CUI
- 24579822
- Nr. Registrul Comerțului
- J36/649/2008
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 octombrie 2008
- EUID
- ROONRC.J36/649/2008
- Cod poștal
- 827005
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 13.10.2008
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Comunală Baia
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 71 mii lei
- Pierdere netă
- 25 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 506 mii lei
- Datorii
- 55 mii lei
- Active totale
- 561 mii lei
- Marjă netă
- -35,7%
- Cifră / angajat
- 71 mii lei
-49% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 49% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 626 mii | 554 mii | 425 mii | 300 mii | 118 mii | 480 mii | 695 mii | 509 mii | 138 mii | 71 mii |
| Venituri totale | 786 mii | 691 mii | 479 mii | 760 mii | 313 mii | 472 mii | 956 mii | 597 mii | 344 mii | 71 mii |
| Cheltuieli totale | 521 mii | 499 mii | 391 mii | 557 mii | 486 mii | 458 mii | 814 mii | 702 mii | 111 mii | 96 mii |
| Profit / pierdere brută | 265 mii | 192 mii | 88 mii | 203 mii | -173 mii | 13 mii | 142 mii | -105 mii | 233 mii | -25 mii |
| Profit / pierdere netă | 221 mii | 187 mii | 84 mii | 200 mii | -174 mii | 7.410 | 135 mii | -109 mii | 209 mii | -25 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 685 mii | 542 mii | 513 mii | 467 mii | 678 mii | 610 mii | 590 mii | 471 mii | 468 mii | 465 mii |
| Active circulante | 552 mii | 605 mii | 445 mii | 574 mii | 450 mii | 615 mii | 662 mii | 519 mii | 147 mii | 96 mii |
| din care stocuri | 188 mii | 205 mii | 107 mii | 226 mii | 195 mii | 220 mii | 229 mii | 260 mii | — | 4.038 |
| creanțe | 195 mii | 190 mii | 194 mii | 204 mii | 192 mii | 154 mii | 255 mii | 179 mii | 20 mii | 53 mii |
| casa și conturi la bănci | 168 mii | 210 mii | 144 mii | 144 mii | 63 mii | 241 mii | 178 mii | 80 mii | 126 mii | 39 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 268 | — | 97 mii | 97 mii | 97 mii | 97 mii | — | — |
| Datorii | 650 mii | 486 mii | 400 mii | 412 mii | 987 mii | 853 mii | 752 mii | 624 mii | 83 mii | 55 mii |
| Venituri în avans | 179 mii | 65 mii | 65 mii | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 409 mii | 596 mii | 493 mii | 629 mii | 236 mii | 468 mii | 596 mii | 462 mii | 531 mii | 506 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 335 din 363 în județul Tulcea și locul 8.119 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.
Firme similare din județul Tulcea
- BIROTIC TRANSLATE SRL · Tulcea78 mii lei · 0 ang.
- AGROSERV PREST BABADAG SRL · Babadag77 mii lei · 3 ang.
- DINAMIC'99 SRL · Dăeni75 mii lei · 2 ang.
- ENRI - DANIEL SRL · Lunca (com. Ceamurlia De Jos)73 mii lei · 0 ang.
- DENEIZA CEREALE SRL · Ceatalchioi68 mii lei · 1 ang.
- AGROINDUSTRIALA "CORA" NALBANT SA · Nalbant58 mii lei · 1 ang.
- BUTUC AGRICULTURĂ S.R.L. · Tulcea56 mii lei · 1 ang.
- VIITORUL DE MÂINE COOPERATIVĂ AGRICOLĂ · Topolog55 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre AGROIAN PREST SRL
Care este CUI-ul firmei AGROIAN PREST SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AGROIAN PREST SRL este 24579822, iar codul de TVA este RO24579822. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J36/649/2008, iar codul EUID este ROONRC.J36/649/2008.
Unde are sediul AGROIAN PREST SRL?
Sediul social al firmei AGROIAN PREST SRL este în Str. HAMANGIEI, Sat Baia, Comuna Baia, Tulcea, județul Tulcea, cod poștal 827005, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AGROIAN PREST SRL?
Activitatea principală a firmei AGROIAN PREST SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111.
Când a fost înființată AGROIAN PREST SRL?
AGROIAN PREST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 octombrie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AGROIAN PREST SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0729 *** 966). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AGROIAN PREST SRL?
În 2025, AGROIAN PREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 71 mii lei și o pierdere netă de 25 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AGROIAN PREST SRL plătitoare de TVA?
Da. AGROIAN PREST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 octombrie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din Baia
- Firme cu CAEN 0111 din județul Tulcea
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- Top firme din județul Tulcea
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul Tulcea
- Beneficiari de fonduri din județul Tulcea
- Compară AGROIAN PREST SRL cu alte firme