Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA26 ani pe piață

AGROARTA SRL

CUI 12550121J2000000007205

Com. CERTEJU DE SUS, Sat Certeju De Sus, Comuna Certeju De Sus, Hunedoara

A primit finanțare publică (4 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 2,5 mil lei, profit net 961 lei, 17 angajați.

Despre AGROARTA SRL

AGROARTA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 ianuarie 2000 cu numărul J2000000007205 și codul unic de înregistrare (CUI) 12550121, cu sediul în Certeju De Sus, județul Hunedoara. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,5 mil lei (+15% față de 2024), un profit net de 961 lei și 17 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 2,4 mil lei la 2,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2000.

Date de identificare

CUI
12550121
Nr. Registrul Comerțului
J2000000007205
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
07 ianuarie 2000
EUID
ROONRC.J2000000007205
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.04.2000

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2,5 mil lei

+15% față de 2024

Profit net
961 lei
Angajați (medie)
17
Capitaluri proprii
3,3 mil lei
Datorii
1,5 mil lei
Active totale
5,3 mil lei
Marjă netă
0%
Cifră / angajat
145 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 29% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
01 mil2 mil3 mil2016: cifra de afaceri 1.930.197 lei; profit net 272.923 lei20162017: cifra de afaceri 1.652.833 lei; profit net 79.038 lei20172018: cifra de afaceri 1.929.574 lei; profit net 306.527 lei20182019: cifra de afaceri 2.443.536 lei; profit net 241.792 lei20192020: cifra de afaceri 1.944.626 lei; profit net 223.423 lei20202021: cifra de afaceri 2.413.293 lei; profit net 375.184 lei20212022: cifra de afaceri 2.875.080 lei; profit net 1.132.665 lei20222023: cifra de afaceri 2.341.583 lei; profit net 15.393 lei20232024: cifra de afaceri 2.139.094 lei; profit net 7.228 lei20242025: cifra de afaceri 2.461.564 lei; profit net 961 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,9 mil1,7 mil1,9 mil2,4 mil1,9 mil2,4 mil2,9 mil2,3 mil2,1 mil2,5 mil
Venituri totale2,2 mil2,2 mil2,3 mil2,9 mil2,4 mil2,9 mil3,9 mil2,9 mil2,7 mil3,2 mil
Cheltuieli totale1,9 mil2,1 mil2 mil2,6 mil2,2 mil2,5 mil2,7 mil2,8 mil2,7 mil3,2 mil
Profit / pierdere brută312 mii93 mii323 mii258 mii236 mii390 mii1,2 mil32 mii10 mii2.640
Profit / pierdere netă273 mii79 mii307 mii242 mii223 mii375 mii1,1 mil15 mii7.228961
Număr mediu de angajați0212120161617161717
Active imobilizate1,3 mil2,2 mil2,2 mil2,5 mil3 mil3,1 mil3,6 mil4,4 mil4,2 mil3,8 mil
Active circulante1 mil720 mii1,4 mil1,3 mil1,2 mil1,8 mil1,8 mil1,5 mil1,3 mil1,5 mil
din care stocuri160 mii144 mii172 mii176 mii245 mii489 mii699 mii625 mii578 mii936 mii
creanțe575 mii443 mii989 mii938 mii441 mii814 mii593 mii498 mii734 mii503 mii
casa și conturi la bănci289 mii133 mii189 mii136 mii466 mii535 mii542 mii411 mii35 mii72 mii
Datorii829 mii1,3 mil801 mii912 mii1,1 mil1,6 mil1,4 mil2,1 mil1,7 mil1,5 mil
Venituri în avans276 mii340 mii1,1 mil1,1 mil991 mii928 mii678 mii522 mii464 mii416 mii
Capitaluri proprii1,2 mil1,3 mil1,6 mil1,8 mil2 mil2,4 mil3,4 mil3,4 mil3,4 mil3,3 mil
din care capital subscris vărsat88 mii88 mii88 mii88 mii88 mii88 mii88 mii88 mii88 mii88 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 6 din 47 în județul Hunedoara și locul 2.355 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase.

Firme similare din județul Hunedoara

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0141 Creșterea bovinelor de lapte
  • 0142 Creșterea altor bovine
  • 0148 Creșterea altor animale
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
  • 1041 Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
  • 5590 Alte servicii de cazare
  • 5611 Restaurante
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Întrebări frecvente despre AGROARTA SRL

Care este CUI-ul firmei AGROARTA SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AGROARTA SRL este 12550121, iar codul de TVA este RO12550121. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000000007205, iar codul EUID este ROONRC.J2000000007205.

Unde are sediul AGROARTA SRL?

Sediul social al firmei AGROARTA SRL este în Com. CERTEJU DE SUS, Sat Certeju De Sus, Comuna Certeju De Sus, Hunedoara, județul Hunedoara, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are AGROARTA SRL?

Activitatea principală a firmei AGROARTA SRL este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată AGROARTA SRL?

AGROARTA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 ianuarie 2000, deci are 26 ani de activitate.

Cum pot contacta firma AGROARTA SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0754 *** 742). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are AGROARTA SRL?

În 2025, AGROARTA SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,5 mil lei și un profit net de 961 lei, cu 17 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este AGROARTA SRL plătitoare de TVA?

Da. AGROARTA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează