AGRO GINTIL COM SRL
Sat Băile, Comuna Balta Albă, Buzău
A primit finanțare publică (5 proiecte)În 2025: cifra de afaceri — lei, profit net 35 mii lei, 1 angajați.
Despre AGRO GINTIL COM SRL
AGRO GINTIL COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 martie 2009 cu numărul J2009000238109 și codul unic de înregistrare (CUI) 25246516, cu sediul în Băile (com. Balta Albă), județul Buzău. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei (-100% față de 2024), un profit net de 35 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 252 mii lei la 476 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 martie 2009.
Date de identificare
- CUI
- 25246516
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009000238109
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 martie 2009
- EUID
- ROONRC.J2009000238109
- Cod poștal
- 127017
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 12.10.2026
din 11.03.2009
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală R. Sărat
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- — lei
- Profit net
- 35 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 2,2 mil lei
- Datorii
- 38 mii lei
- Active totale
- 2,3 mil lei
-100% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 100% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 314 mii | 426 mii | 336 mii | 405 mii | 252 mii | 815 mii | 242 mii | 515 mii | 476 mii | — |
| Venituri totale | 478 mii | 735 mii | 806 mii | 654 mii | 485 mii | 1,1 mil | 716 mii | 814 mii | 666 mii | 678 mii |
| Cheltuieli totale | 376 mii | 471 mii | 526 mii | 430 mii | 429 mii | 592 mii | 657 mii | 631 mii | 455 mii | 643 mii |
| Profit / pierdere brută | 102 mii | 264 mii | 281 mii | 224 mii | 56 mii | 546 mii | 59 mii | 183 mii | 212 mii | 35 mii |
| Profit / pierdere netă | 96 mii | 259 mii | 277 mii | 220 mii | 53 mii | 537 mii | 56 mii | 178 mii | 198 mii | 35 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 1 |
| Active imobilizate | 409 mii | 320 mii | 248 mii | 548 mii | 458 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,2 mil |
| Active circulante | 278 mii | 555 mii | 918 mii | 770 mii | 909 mii | 776 mii | 674 mii | 943 mii | 983 mii | 1,1 mil |
| din care stocuri | 146 mii | 102 mii | 241 mii | 259 mii | 350 mii | 242 mii | 522 mii | 521 mii | 242 mii | 427 mii |
| creanțe | 17 mii | 7.372 | 24 mii | 16 mii | 3.060 | 4.625 | 14 mii | 12 mii | 25 mii | 161 mii |
| casa și conturi la bănci | 116 mii | 446 mii | 652 mii | 495 mii | 556 mii | 530 mii | 138 mii | 410 mii | 716 mii | 472 mii |
| Datorii | 258 mii | 187 mii | 200 mii | 133 mii | 129 mii | 248 mii | 176 mii | 132 mii | 122 mii | 38 mii |
| Capitaluri proprii | 430 mii | 689 mii | 966 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 2 mil | 2,2 mil | 2,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 260 | 260 | 260 | 260 | 260 | 260 | 260 | 260 | 260 | 260 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Buzău
- ED AGRI FACILITIES S.R.L. · Oreavul (com. Valea Râmnicului)0 lei · 0 ang.
- AGRICOLA EMAGRI INVEST SRL · Movila Oii (com. Cilibia)0 lei · 0 ang.
- AGRO TEHNIC INVEST YSU S.R.L. · Blăjani0 lei · 1 ang.
- AGRO GERMIN SRL · Lunca (com. C.a. Rosetti)0 lei · 0 ang.
- VIOCRIS & JAN TRANS S.R.L. · Gălbinași0 lei · 0 ang.
- PLANT LAND AGRICULTURE S.R.L. · Cernătești0 lei · 0 ang.
- YAN UNISON IMAGRO S.R.L. · Rubla (com. Valea Râmnicului)0 lei · 0 ang.
- SAIO COS NEWCONCEPT S.R.L. · Fotin (com. Râmnicelu)0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 5210 Depozitări
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre AGRO GINTIL COM SRL
Care este CUI-ul firmei AGRO GINTIL COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AGRO GINTIL COM SRL este 25246516, iar codul de TVA este RO25246516. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009000238109, iar codul EUID este ROONRC.J2009000238109.
Unde are sediul AGRO GINTIL COM SRL?
Sediul social al firmei AGRO GINTIL COM SRL este în Sat Băile, Comuna Balta Albă, Buzău, Băile (com. Balta Albă), județul Buzău, cod poștal 127017, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AGRO GINTIL COM SRL?
Activitatea principală a firmei AGRO GINTIL COM SRL este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AGRO GINTIL COM SRL?
AGRO GINTIL COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 martie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AGRO GINTIL COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0749 *** 747). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AGRO GINTIL COM SRL?
În 2025, AGRO GINTIL COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un profit net de 35 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AGRO GINTIL COM SRL plătitoare de TVA?
Da. AGRO GINTIL COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 martie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Băile (com. Balta Albă)
- Firme cu CAEN 0111 din județul Buzău
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- Top firme din județul Buzău
- Firme noi din județul Buzău
- Beneficiari de fonduri din județul Buzău
- Compară AGRO GINTIL COM SRL cu alte firme