Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA21 ani pe piață

AGRICERES SRL

CUI 17646473J22/1472/2005

Sat Muncelu De Sus, Comuna Mogoșești-Siret, Iași

În 2025: cifra de afaceri 2 mil lei, profit net 431 mii lei, 3 angajați.

Despre AGRICERES SRL

AGRICERES SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 iunie 2005 cu numărul J22/1472/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17646473, cu sediul în Muncelu De Sus (com. Mogoșești-Siret), județul Iași. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2 mil lei (+102% față de 2024), un profit net de 431 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,2 mil lei la 2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 3 iunie 2005.

Date de identificare

CUI
17646473
Nr. Registrul Comerțului
J22/1472/2005
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
01 iunie 2005
EUID
ROONRC.J22/1472/2005
Cod poștal
707336

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 03.06.2005

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Paşcani

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2 mil lei

+102% față de 2024

Profit net
431 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
1,8 mil lei
Datorii
582 mii lei
Active totale
2,4 mil lei
Marjă netă
22%
Cifră / angajat
652 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 25% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1 mil01 mil2 mil3 mil2016: cifra de afaceri 1.232.906 lei; profit net 318.229 lei20162017: cifra de afaceri 1.573.774 lei; profit net 327.590 lei20172018: cifra de afaceri 1.370.285 lei; profit net 117.471 lei20182019: cifra de afaceri 1.269.329 lei; profit net 507.621 lei20192020: cifra de afaceri 553.444 lei; pierdere netă 39.937 lei20202021: cifra de afaceri 2.202.230 lei; profit net 1.108.262 lei20212022: cifra de afaceri 2.164.550 lei; profit net 1.002.433 lei20222023: cifra de afaceri 1.291.694 lei; pierdere netă 299.905 lei20232024: cifra de afaceri 967.277 lei; profit net 196.789 lei20242025: cifra de afaceri 1.954.700 lei; profit net 430.646 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,2 mil1,6 mil1,4 mil1,3 mil553 mii2,2 mil2,2 mil1,3 mil967 mii2 mil
Venituri totale1,3 mil1,8 mil1,3 mil1,6 mil1,1 mil2,6 mil2,7 mil1,5 mil1,7 mil2,3 mil
Cheltuieli totale892 mii1,4 mil1,2 mil1,1 mil1,1 mil1,4 mil1,6 mil1,7 mil1,5 mil1,7 mil
Profit / pierdere brută384 mii340 mii129 mii521 mii-34 mii1,1 mil1 mil-288 mii228 mii558 mii
Profit / pierdere netă318 mii328 mii117 mii508 mii-40 mii1,1 mil1 mil-300 mii197 mii431 mii
Număr mediu de angajați6643344433
Active imobilizate800 mii713 mii986 mii1,1 mil1 mil1,5 mil1,4 mil1,3 mil1,1 mil1,6 mil
Active circulante967 mii1,5 mil1,1 mil1,1 mil823 mii1,6 mil1,6 mil512 mii724 mii718 mii
din care stocuri270 mii460 mii404 mii243 mii347 mii422 mii513 mii239 mii506 mii449 mii
creanțe112 mii79 mii78 mii100 mii46 mii83 mii162 mii118 mii94 mii103 mii
casa și conturi la bănci586 mii925 mii605 mii744 mii430 mii1,1 mil904 mii154 mii124 mii167 mii
Cheltuieli în avans————33 mii—————
Datorii473 mii557 mii551 mii377 mii527 mii556 mii348 mii199 mii55 mii582 mii
Capitaluri proprii1,3 mil1,6 mil1,5 mil1,8 mil1,4 mil2,5 mil2,6 mil1,6 mil1,8 mil1,8 mil
din care capital subscris vărsat——500500500500500500500500

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 107 din 294 în județul Iași și locul 2.787 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.

Firme similare din județul Iași

Dosare în instanță

2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 16136/325/202304.02.2026

    succesiune

    Tribunalul Timis · Recurs · Civil · calitate: Recurent Reclamant

  • 16136/325/202318.05.2023

    succesiune

    Judecătoria Timisoara · Fond · Civil · calitate: Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0163 Activități după recoltare
  • 0164 Pregătirea semințelor

Întrebări frecvente despre AGRICERES SRL

Care este CUI-ul firmei AGRICERES SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AGRICERES SRL este 17646473, iar codul de TVA este RO17646473. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/1472/2005, iar codul EUID este ROONRC.J22/1472/2005.

Unde are sediul AGRICERES SRL?

Sediul social al firmei AGRICERES SRL este în Sat Muncelu De Sus, Comuna Mogoșești-Siret, Iași, Muncelu De Sus (com. Mogoșești-Siret), județul Iași, cod poștal 707336, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are AGRICERES SRL?

Activitatea principală a firmei AGRICERES SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată AGRICERES SRL?

AGRICERES SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 iunie 2005, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma AGRICERES SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0769 *** 778). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are AGRICERES SRL?

În 2025, AGRICERES SRL a raportat o cifră de afaceri de 2 mil lei și un profit net de 431 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este AGRICERES SRL plătitoare de TVA?

Da. AGRICERES SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 3 iunie 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează