AGRAMIV SRL
CĂLĂRAȘI, sc. 1, et. PARTER, ap. 1, Sat Modelu, Comuna Modelu, Călărași
A primit finanțare publică (5 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 2 mil lei, profit net 501 mii lei, 2 angajați.
Despre AGRAMIV SRL
AGRAMIV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 septembrie 2008 cu numărul J2008000695510 și codul unic de înregistrare (CUI) 24442689, cu sediul în Modelu, județul Călărași. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2 mil lei (-8% față de 2024), un profit net de 501 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 3,3 mil lei la 2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 septembrie 2008.
Date de identificare
- CUI
- 24442689
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008000695510
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 septembrie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008000695510
- Cod poștal
- 917180
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 17.09.2008
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2 mil lei
- Profit net
- 501 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 6,6 mil lei
- Datorii
- 927 mii lei
- Active totale
- 7,5 mil lei
- Marjă netă
- 25,2%
- Cifră / angajat
- 992 mii lei
-8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 12% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,5 mil | 2 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 1 mil | 3,3 mil | 3,3 mil | 1,5 mil | 2,1 mil | 2 mil |
| Venituri totale | 1,8 mil | 1,8 mil | 2,4 mil | 2,3 mil | 1,4 mil | 3,7 mil | 3,7 mil | 1,6 mil | 2,2 mil | 2,7 mil |
| Cheltuieli totale | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 2 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 2,2 mil | 2,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 392 mii | 372 mii | 912 mii | 557 mii | -77 mii | 1,7 mil | 1,5 mil | -787 mii | 94 mii | 612 mii |
| Profit / pierdere netă | 333 mii | 356 mii | 896 mii | 540 mii | -84 mii | 1,6 mil | 1,4 mil | -796 mii | 64 mii | 501 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 1,1 mil | 1,5 mil | 2,2 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 2,9 mil | 3 mil | 3,7 mil | 3,7 mil | 3,6 mil |
| Active circulante | 1,7 mil | 1,9 mil | 2,4 mil | 3,1 mil | 2,9 mil | 4,2 mil | 5,9 mil | 4,3 mil | 3,7 mil | 3,9 mil |
| din care stocuri | 584 mii | 375 mii | 549 mii | 525 mii | 508 mii | 437 mii | 642 mii | 544 mii | 363 mii | 421 mii |
| creanțe | 344 mii | 181 mii | 538 mii | 117 mii | 432 mii | 1,7 mil | 4 mil | 3,7 mil | 3,3 mil | 3,4 mil |
| casa și conturi la bănci | 772 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 2,4 mil | 1,9 mil | 2 mil | 1,3 mil | 72 mii | 54 mii | 63 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 932 | 2.230 | — | — | — | — | — | 2.101 | 2.408 |
| Datorii | 630 mii | 829 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 1,2 mil | 927 mii |
| Capitaluri proprii | 2,2 mil | 2,5 mil | 3,5 mil | 4 mil | 3,9 mil | 5,6 mil | 7 mil | 6,2 mil | 6,2 mil | 6,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 100 mii | 101 mii | 101 mii | 101 mii | 101 mii | 101 mii | 101 mii | 101 mii | 101 mii | 101 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 152 din 394 în județul Călărași și locul 2.756 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.
Firme similare din județul Călărași
- TOTAL CHIM SRL · Călărași2 mil lei · 0 ang.
- PROSEM COM SRL · Valea Argovei2 mil lei · 3 ang.
- ESC GRUP INVESTMENT SRL · Oltenița2 mil lei · 1 ang.
- OVY COM SRL · Floroaica (com. Vâlcelele)2 mil lei · 2 ang.
- AGROCIB SRL · Fundulea1,9 mil lei · 4 ang.
- AGRO DEG FARM S.R.L. · Vasilați1,9 mil lei · 3 ang.
- HALI 2000 SRL · Lehliu-Gară (oraș Lehliu Gară)1,9 mil lei · 1 ang.
- HRISTU PROD SRL · Dâlga (com. Dor Mărunt)1,9 mil lei · 5 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre AGRAMIV SRL
Care este CUI-ul firmei AGRAMIV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AGRAMIV SRL este 24442689, iar codul de TVA este RO24442689. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008000695510, iar codul EUID este ROONRC.J2008000695510.
Unde are sediul AGRAMIV SRL?
Sediul social al firmei AGRAMIV SRL este în CĂLĂRAȘI, sc. 1, et. PARTER, ap. 1, Sat Modelu, Comuna Modelu, Călărași, județul Călărași, cod poștal 917180, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AGRAMIV SRL?
Activitatea principală a firmei AGRAMIV SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AGRAMIV SRL?
AGRAMIV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 septembrie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AGRAMIV SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0730 *** 022). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AGRAMIV SRL?
În 2025, AGRAMIV SRL a raportat o cifră de afaceri de 2 mil lei și un profit net de 501 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AGRAMIV SRL plătitoare de TVA?
Da. AGRAMIV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 septembrie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Modelu
- Firme cu CAEN 0111 din județul Călărași
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- Top firme din județul Călărași
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul Călărași
- Beneficiari de fonduri din județul Călărași
- Compară AGRAMIV SRL cu alte firme