ADYA GREEN PHARMA SRL
Calea MOȘILOR, bl. 16, sc. C, et. 3, ap. 71, București Sectorul 2, București
A primit finanțare publică (6 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 22,8 mil lei, profit net 4,7 mil lei, 57 angajați.
Despre ADYA GREEN PHARMA SRL
ADYA GREEN PHARMA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 august 2009 cu numărul J2009009092409 și codul unic de înregistrare (CUI) 25932867, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)” (cod CAEN 2042). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 22,8 mil lei (+9% față de 2024), un profit net de 4,7 mil lei și 57 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 10,5 mil lei la 22,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 ianuarie 2020.
Date de identificare
- CUI
- 25932867
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009009092409
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 august 2009
- EUID
- ROONRC.J2009009092409
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 23.01.2020
reactivat 22.01.2020
Organ fiscal competent: Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 22,8 mil lei
- Profit net
- 4,7 mil lei
- Angajați (medie)
- 57
- Capitaluri proprii
- 6,9 mil lei
- Datorii
- 13,1 mil lei
- Active totale
- 20 mil lei
- Marjă netă
- 20,6%
- Cifră / angajat
- 401 mii lei
+9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 65% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 570 mii | 1,1 mil | 2,6 mil | 2,9 mil | 7,5 mil | 10,5 mil | 13,3 mil | 16,5 mil | 21 mil | 22,8 mil |
| Venituri totale | 570 mii | 1,1 mil | 2,7 mil | 2,9 mil | 7,5 mil | 10,5 mil | 13,3 mil | 16,9 mil | 21,1 mil | 22,8 mil |
| Cheltuieli totale | 928 mii | 1,1 mil | 2,4 mil | 2,3 mil | 6,6 mil | 10,2 mil | 12,7 mil | 15,8 mil | 18,4 mil | 17,4 mil |
| Profit / pierdere brută | -358 mii | 82 mii | 320 mii | 633 mii | 900 mii | 289 mii | 560 mii | 1,1 mil | 2,7 mil | 5,4 mil |
| Profit / pierdere netă | -358 mii | 71 mii | 303 mii | 605 mii | 819 mii | 241 mii | 485 mii | 992 mii | 2,4 mil | 4,7 mil |
| Număr mediu de angajați | 8 | 11 | 12 | 13 | 17 | 33 | 41 | 49 | 53 | 57 |
| Active imobilizate | 227 mii | 241 mii | 364 mii | 333 mii | 1,2 mil | 2,8 mil | 3,1 mil | 3,7 mil | 3,6 mil | 4,8 mil |
| Active circulante | 709 mii | 730 mii | 754 mii | 1,5 mil | 3,9 mil | 5,7 mil | 5,9 mil | 7,8 mil | 14,1 mil | 15,1 mil |
| din care stocuri | 159 mii | 296 mii | 191 mii | 453 mii | 1,6 mil | 3,1 mil | 3,6 mil | 3,4 mil | 5,1 mil | 3,4 mil |
| creanțe | 487 mii | 411 mii | 528 mii | 982 mii | 2 mil | 2,4 mil | 2,2 mil | 3,8 mil | 8,7 mil | 11,4 mil |
| casa și conturi la bănci | 63 mii | 23 mii | 35 mii | 30 mii | 265 mii | 153 mii | 105 mii | 607 mii | 270 mii | 330 mii |
| Cheltuieli în avans | -12 mii | 389 | 389 | 389 | 389 | 389 | 30 mii | 4.589 | 4.589 | 4.589 |
| Datorii | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 4,3 mil | 8,3 mil | 8,3 mil | 9,7 mil | 13,5 mil | 13,1 mil |
| Capitaluri proprii | -857 mii | -786 mii | -487 mii | 118 mii | 816 mii | 233 mii | 718 mii | 1,8 mil | 4,2 mil | 6,9 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 51 în județul București și locul 5 din 223 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2042 – Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă).
Firme similare din județul București
- EMINVEST PHARMACEUTICALS SRL · București Sector 115,7 mil lei · 35 ang.
- GEROCOSSEN SRL · București Sector 215,2 mil lei · 48 ang.
- AROMA WORLD S.R.L. · București Sector 314,8 mil lei · 36 ang.
- GENNA CO SRL · București Sector 511,8 mil lei · 0 ang.
- PEPA GRUP SRL · București Sector 110,1 mil lei · 16 ang.
- SANTO RAPHAEL SRL · București Sector 26,9 mil lei · 54 ang.
- GENMAR COSMETICS SRL · București Sector 56,5 mil lei · 31 ang.
- CENTRUL JULIETTE ARMAND COSMETICS SRL · București Sector 34,3 mil lei · 13 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 26520/300/202613.07.2026
validare poprire 2317/2025
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 15566/303/202623.06.2026
validare poprire
Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 560/269/202520.01.2025
validare poprire DOSAR DE EXECUTARE NR.2932/2021
Judecătoria Oltenita · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 31002/300/202323.11.2023
pretenţii
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2042 – Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 2041 Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
- 2042 Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
- 2051 Fabricarea biocombustibililor lichizi
- 2059 Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
- 2110 Fabricarea produselor farmaceutice de bază
- 2120 Fabricarea preparatelor farmaceutice
- 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5210 Depozitări
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Întrebări frecvente despre ADYA GREEN PHARMA SRL
Care este CUI-ul firmei ADYA GREEN PHARMA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ADYA GREEN PHARMA SRL este 25932867, iar codul de TVA este RO25932867. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009009092409, iar codul EUID este ROONRC.J2009009092409.
Unde are sediul ADYA GREEN PHARMA SRL?
Sediul social al firmei ADYA GREEN PHARMA SRL este în Calea MOȘILOR, bl. 16, sc. C, et. 3, ap. 71, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ADYA GREEN PHARMA SRL?
Activitatea principală a firmei ADYA GREEN PHARMA SRL este „Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)”, cod CAEN 2042. În Registrul Comerțului are autorizate în total 20 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ADYA GREEN PHARMA SRL?
ADYA GREEN PHARMA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 august 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ADYA GREEN PHARMA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0726 *** 095). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ADYA GREEN PHARMA SRL?
În 2025, ADYA GREEN PHARMA SRL a raportat o cifră de afaceri de 22,8 mil lei și un profit net de 4,7 mil lei, cu 57 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ADYA GREEN PHARMA SRL plătitoare de TVA?
Da. ADYA GREEN PHARMA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 ianuarie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 2
- Firme cu CAEN 2042 din județul București
- CAEN 2042 – Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 2042
- Firme noi din județul București
- Beneficiari de fonduri din județul București
- Compară ADYA GREEN PHARMA SRL cu alte firme