ADVANCED IT SOLUTIONS SRL
Str. Aleea Brașoveni, bl. 18, sc. 1, et. 6, ap. 32, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 288 mii lei, profit net 116 mii lei, 1 angajați.
Despre ADVANCED IT SOLUTIONS SRL
ADVANCED IT SOLUTIONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 martie 2005 cu numărul J2005005002402 și codul unic de înregistrare (CUI) 17363892, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Alte activități de servicii privind tehnologia informației” (cod CAEN 6290). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 288 mii lei (+13% față de 2024), un profit net de 116 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 297 mii lei la 288 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 17363892
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005005002402
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 martie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005005002402
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 14.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 288 mii lei
- Profit net
- 116 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 117 mii lei
- Datorii
- 107 mii lei
- Active totale
- 224 mii lei
- Marjă netă
- 40,4%
- Cifră / angajat
- 288 mii lei
+13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 48% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 102 mii | 124 mii | 150 mii | 146 mii | 175 mii | 297 mii | 299 mii | 202 mii | 254 mii | 288 mii |
| Venituri totale | 102 mii | 124 mii | 150 mii | 146 mii | 180 mii | 297 mii | 299 mii | 202 mii | 255 mii | 288 mii |
| Cheltuieli totale | 123 mii | 88 mii | 109 mii | 119 mii | 119 mii | 147 mii | 117 mii | 95 mii | 99 mii | 164 mii |
| Profit / pierdere brută | -21 mii | 36 mii | 41 mii | 28 mii | 62 mii | 150 mii | 182 mii | 107 mii | 156 mii | 125 mii |
| Profit / pierdere netă | -22 mii | 35 mii | 39 mii | 26 mii | 60 mii | 147 mii | 179 mii | 105 mii | 149 mii | 116 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | 3.699 | 3.582 | 3.402 | 8.382 | 7.115 | 1.500 | — | 16 mii |
| Active circulante | 11 mii | 32 mii | 43 mii | 63 mii | 100 mii | 235 mii | 342 mii | 116 mii | 198 mii | 208 mii |
| din care stocuri | 6.605 | 7.823 | 17 mii | 25 mii | 22 mii | 23 mii | 31 mii | 31 mii | 31 mii | 14 |
| creanțe | 1.948 | 4.055 | 2.422 | 9.993 | 26 mii | 123 mii | 198 mii | 51 mii | 159 mii | 189 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.661 | 20 mii | 23 mii | 28 mii | 52 mii | 89 mii | 112 mii | 34 mii | 7.054 | 19 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 12 | — | — |
| Datorii | 33 mii | 19 mii | 7.525 | 8.757 | 24 mii | 95 mii | 170 mii | 12 mii | 47 mii | 107 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | 3.041 | — | — | — | — | — | 532 |
| Capitaluri proprii | -22 mii | 13 mii | 39 mii | 55 mii | 79 mii | 148 mii | 179 mii | 105 mii | 150 mii | 117 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 350 din 573 în județul București și locul 760 din 1.392 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6290 – Alte activități de servicii privind tehnologia informației.
Firme similare din județul București
- SAILOR TRANSFORMATION S.R.L. · București Sector 6291 mii lei · 1 ang.
- IT SERVICES DMA S.R.L. · București Sector 3290 mii lei · 1 ang.
- BLUE SPECTRUM SRL · București Sector 2289 mii lei · 0 ang.
- MFA SOFTWARE S.R.L. · București Sector 3288 mii lei · 1 ang.
- DATAFIX SOLUTII IT SRL · București Sector 2287 mii lei · 0 ang.
- MEDITIDEM S.R.L. · București Sector 3285 mii lei · 0 ang.
- LZY UNICUM NET CONCEPT S.R.L. · București Sector 3284 mii lei · 3 ang.
- CMD IT S.R.L. · București Sector 3283 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6290 – Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre ADVANCED IT SOLUTIONS SRL
Care este CUI-ul firmei ADVANCED IT SOLUTIONS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ADVANCED IT SOLUTIONS SRL este 17363892. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005005002402, iar codul EUID este ROONRC.J2005005002402.
Unde are sediul ADVANCED IT SOLUTIONS SRL?
Sediul social al firmei ADVANCED IT SOLUTIONS SRL este în Str. Aleea Brașoveni, bl. 18, sc. 1, et. 6, ap. 32, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ADVANCED IT SOLUTIONS SRL?
Activitatea principală a firmei ADVANCED IT SOLUTIONS SRL este „Alte activități de servicii privind tehnologia informației”, cod CAEN 6290.
Când a fost înființată ADVANCED IT SOLUTIONS SRL?
ADVANCED IT SOLUTIONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 martie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ADVANCED IT SOLUTIONS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 268). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ADVANCED IT SOLUTIONS SRL?
În 2025, ADVANCED IT SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 288 mii lei și un profit net de 116 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ADVANCED IT SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ADVANCED IT SOLUTIONS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 14 octombrie 2026.