ADVANCE BUILDING SRL
CIREȘULUI, Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiș
În 2024: cifra de afaceri 189 mii lei, pierdere netă 48 mii lei, 1 angajați.
Despre ADVANCE BUILDING SRL
ADVANCE BUILDING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 august 2013 cu numărul J35/2000/2013 și codul unic de înregistrare (CUI) 32098846, cu sediul în Săcălaz, județul Timiș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 13 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 189 mii lei (-44% față de 2023), o pierdere netă de 48 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2019 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 307 mii lei la 189 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 32098846
- Nr. Registrul Comerțului
- J35/2000/2013
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 august 2013
- EUID
- ROONRC.J35/2000/2013
- Cod poștal
- 307370
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
reactivat 19.05.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 189 mii lei
- Pierdere netă
- 48 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -134 mii lei
- Datorii
- 196 mii lei
- Active totale
- 62 mii lei
- Marjă netă
- -25,4%
- Cifră / angajat
- 189 mii lei
-44% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2024; datorii mai mari decât activele (318%); cifra de afaceri a scăzut cu 44% față de 2023. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.843 | — | 413 mii | 307 mii | 52 mii | — | 198 mii | 339 mii | 189 mii |
| Venituri totale | 2.843 | 0 | 439 mii | 349 mii | 61 mii | 10 mii | 235 mii | 339 mii | 189 mii |
| Cheltuieli totale | 2.660 | 8.902 | 558 mii | 378 mii | 92 mii | 23 mii | 195 mii | 278 mii | 237 mii |
| Profit / pierdere brută | 183 | -8.902 | -119 mii | -29 mii | -31 mii | -13 mii | 41 mii | 62 mii | -48 mii |
| Profit / pierdere netă | 98 | -8.902 | -123 mii | -35 mii | -32 mii | -13 mii | 37 mii | 56 mii | -48 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | 9.389 | 17 mii | 13 mii | 11 mii | 0 | 0 | 0 |
| Active circulante | 4.406 | 11 mii | 45 mii | 36 mii | 18 mii | 18 mii | 80 mii | 33 mii | 62 mii |
| din care stocuri | — | — | 18 mii | 2.226 | 3.912 | — | 367 | 6 | 11 mii |
| creanțe | 810 | 11 mii | 19 mii | 15 mii | 15 mii | 16 mii | 26 mii | 18 mii | 33 mii |
| casa și conturi la bănci | 3.596 | 294 | 8.130 | 19 mii | 14 | 2.404 | 54 mii | 15 mii | 18 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 6.595 | 4.460 | 4.460 | 4.460 | 372 | — | 0 |
| Datorii | 5.385 | 21 mii | 194 mii | 216 mii | 230 mii | 240 mii | 251 mii | 147 mii | 196 mii |
| Capitaluri proprii | -979 | -9.881 | -133 mii | -158 mii | -194 mii | -206 mii | -170 mii | -114 mii | -134 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 654 din 892 în județul Timiș și locul 21.586 din 32.875 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Timiș
- MG ECOLIBRA SRL · Racovita195 mii lei · 1 ang.
- MIHAILOV LACRIMA DE AUR SNC · Beregsău Mic (com. Săcălaz)193 mii lei · 1 ang.
- MAGAZIN-BAR SECAS S.R.L. · Secas193 mii lei · 1 ang.
- ASOCIATIA ANDRALIS SRL · Timișoara193 mii lei · 2 ang.
- MARIA MARK SI ALEIOVI S.R.L. · Dejan (com. Moravița)192 mii lei · 1 ang.
- IONITAR COMPANY SRL · Giulvăz189 mii lei · 2 ang.
- ALIMAYANICOLAS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · Coșteiu189 mii lei · 1 ang.
- MOROSANUL SRL · Sinersig (com. Boldur)184 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
5 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 36454/325/202511.08.2026
contestaţie la executare
Tribunalul Timis · Apel · Civil · calitate: Apelant Contestator
- 36454/325/202516.10.2025
contestaţie la executare
Judecătoria Timisoara · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Contestator
- 26120/325/202208.03.2024
anulare proces verbal de contravenţie AX 532305
Tribunalul Timis · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Apelant
- 30667/325/202320.09.2023
validare poprire
Judecătoria Timisoara · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 26120/325/202205.10.2022
plângere contravenţională AX 532305
Judecătoria Timisoara · Fond · Civil · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre ADVANCE BUILDING SRL
Care este CUI-ul firmei ADVANCE BUILDING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ADVANCE BUILDING SRL este 32098846. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J35/2000/2013, iar codul EUID este ROONRC.J35/2000/2013.
Unde are sediul ADVANCE BUILDING SRL?
Sediul social al firmei ADVANCE BUILDING SRL este în CIREȘULUI, Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiș, județul Timiș, cod poștal 307370, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ADVANCE BUILDING SRL?
Activitatea principală a firmei ADVANCE BUILDING SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ADVANCE BUILDING SRL?
ADVANCE BUILDING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 august 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ADVANCE BUILDING SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ADVANCE BUILDING SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Săcălaz sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ADVANCE BUILDING SRL?
În 2024, ADVANCE BUILDING SRL a raportat o cifră de afaceri de 189 mii lei și o pierdere netă de 48 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ADVANCE BUILDING SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ADVANCE BUILDING SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.