ADERAMED SRL
GRĂDINARILOR, Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor
În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, pierdere netă 14 mii lei, 2 angajați.
Despre ADERAMED SRL
ADERAMED SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 august 2005 cu numărul J05/1710/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17854180, cu sediul în Sântandrei, județul Bihor. Activitatea principală este „Activități generale de curățenie a clădirilor” (cod CAEN 8121). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (-10% față de 2024), o pierdere netă de 14 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 1 mil lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 august 2005 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 17854180
- Nr. Registrul Comerțului
- J05/1710/2005
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 august 2005
- EUID
- ROONRC.J05/1710/2005
- Cod poștal
- 417515
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 15.08.2005
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Pierdere netă
- 14 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 30 mii lei
- Datorii
- 1,2 mil lei
- Active totale
- 1,2 mil lei
- Marjă netă
- -1,3%
- Cifră / angajat
- 550 mii lei
-10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; datorii de 98% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 712 mii | 688 mii | 733 mii | 736 mii | 1,1 mil | 1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,1 mil |
| Venituri totale | 736 mii | 690 mii | 737 mii | 745 mii | 1,2 mil | 1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 588 mii | 680 mii | 705 mii | 736 mii | 1 mil | 801 mii | 993 mii | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 148 mii | 9.385 | 31 mii | 9.090 | 115 mii | 230 mii | 159 mii | -239 mii | -148 mii | 17 mii |
| Profit / pierdere netă | 141 mii | 2.691 | 24 mii | 1.641 | 103 mii | 220 mii | 147 mii | -251 mii | -182 mii | -14 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 3 | 3 | 2 | 3 | 4 | 5 | 5 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 138 mii | 122 mii | 107 mii | 146 mii | 277 mii | 728 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,1 mil |
| Active circulante | 120 mii | 74 mii | 82 mii | 85 mii | 104 mii | 64 mii | 212 mii | 308 mii | 118 mii | 116 mii |
| din care stocuri | 40 mii | 40 mii | 40 mii | 54 mii | — | 1.408 | 56 mii | 54 mii | 32 mii | 32 mii |
| creanțe | 73 mii | 34 mii | 42 mii | 31 mii | 48 mii | 46 mii | 141 mii | 206 mii | 84 mii | 54 mii |
| casa și conturi la bănci | 7.085 | 462 | 286 | 466 | 56 mii | 17 mii | 14 mii | 47 mii | 1.505 | 29 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 2.018 | — | — |
| Datorii | 281 mii | 216 mii | 186 mii | 225 mii | 272 mii | 463 mii | 907 mii | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,2 mil |
| Capitaluri proprii | -23 mii | -20 mii | 4.184 | 5.825 | 109 mii | 329 mii | 476 mii | 225 mii | 44 mii | 30 mii |
| din care capital subscris vărsat | — | — | — | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 12 din 124 în județul Bihor și locul 377 din 3.706 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8121 – Activități generale de curățenie a clădirilor.
Firme similare din județul Bihor
- OZON TEAM S.R.L. · Oradea1,5 mil lei · 13 ang.
- MUNDUM MANAGEMENT S.R.L. · Salonta1,5 mil lei · 6 ang.
- MARCLEAN SRL · Aleșd1,4 mil lei · 22 ang.
- SAMARA PERFECT S.R.L. · Oradea1,3 mil lei · 5 ang.
- SUPERCLEAN DOM S.R.L. · Beiuș951 mii lei · 6 ang.
- ATRACTIV CONSTRUCT MONTAJ S.R.L. · Lorău (com. Bratca)919 mii lei · 4 ang.
- MEZAMIR SRL · Oradea780 mii lei · 0 ang.
- ANADIA SRL · Oradea572 mii lei · 5 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8121 – Activități generale de curățenie a clădirilor
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8129 Alte activități de curățenie
Întrebări frecvente despre ADERAMED SRL
Care este CUI-ul firmei ADERAMED SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ADERAMED SRL este 17854180, iar codul de TVA este RO17854180. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J05/1710/2005, iar codul EUID este ROONRC.J05/1710/2005.
Unde are sediul ADERAMED SRL?
Sediul social al firmei ADERAMED SRL este în GRĂDINARILOR, Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor, județul Bihor, cod poștal 417515, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ADERAMED SRL?
Activitatea principală a firmei ADERAMED SRL este „Activități generale de curățenie a clădirilor”, cod CAEN 8121. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ADERAMED SRL?
ADERAMED SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 august 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ADERAMED SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 923). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ADERAMED SRL?
În 2025, ADERAMED SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și o pierdere netă de 14 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ADERAMED SRL plătitoare de TVA?
Da. ADERAMED SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 august 2005 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.