ACTIV MANAGEMENT SRL
B-dul ALEXANDRU CEL BUN, bl. 8, sc. B, et. 3, ap. 9, Municipiul Bacău, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 121 mii lei, 5 angajați.
Despre ACTIV MANAGEMENT SRL
ACTIV MANAGEMENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iunie 2007 cu numărul J2007001122043 și codul unic de înregistrare (CUI) 21995455, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (+99% față de 2024), un profit net de 121 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 281 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 iunie 2012 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 21995455
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007001122043
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 iunie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007001122043
- Cod poștal
- 600058
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 10.06.2012
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 121 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 235 mii lei
- Datorii
- 280 mii lei
- Active totale
- 515 mii lei
- Marjă netă
- 8%
- Cifră / angajat
- 300 mii lei
+99% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 54% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 177 mii | 256 mii | 215 mii | 407 mii | 544 mii | 281 mii | 165 mii | 346 mii | 756 mii | 1,5 mil |
| Venituri totale | 177 mii | 256 mii | 230 mii | 409 mii | 550 mii | 304 mii | 180 mii | 420 mii | 812 mii | 1,5 mil |
| Cheltuieli totale | 103 mii | 276 mii | 289 mii | 361 mii | 487 mii | 339 mii | 214 mii | 343 mii | 534 mii | 1,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 74 mii | -20 mii | -59 mii | 48 mii | 63 mii | -35 mii | -35 mii | 77 mii | 277 mii | 157 mii |
| Profit / pierdere netă | 68 mii | -27 mii | -61 mii | 44 mii | 57 mii | -37 mii | -36 mii | 74 mii | 253 mii | 121 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5 |
| Active imobilizate | 26 mii | 19 mii | 15 mii | 21 mii | 122 mii | 141 mii | 78 mii | 197 mii | 107 mii | 160 mii |
| Active circulante | 113 mii | 94 mii | 44 mii | 83 mii | 86 mii | 76 mii | 102 mii | 177 mii | 465 mii | 356 mii |
| creanțe | 20 mii | 23 mii | 14 mii | 39 mii | 40 mii | 3.803 | 23 mii | 56 mii | 130 mii | 117 mii |
| casa și conturi la bănci | 93 mii | 71 mii | 30 mii | 44 mii | 47 mii | 72 mii | 79 mii | 121 mii | 335 mii | 239 mii |
| Datorii | 8.333 | 39 mii | 46 mii | 47 mii | 46 mii | 103 mii | 111 mii | 243 mii | 198 mii | 280 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 48 mii | 38 mii | 27 mii | 17 mii | 6.867 | — |
| Capitaluri proprii | 130 mii | 74 mii | 13 mii | 57 mii | 114 mii | 77 mii | 41 mii | 114 mii | 368 mii | 235 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 7 din 139 în județul Bacău și locul 1.643 din 14.278 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Bacău
- TERA SOFT SRL · Bacău1,9 mil lei · 2 ang.
- LIKE WEB SRL · Bacău1,8 mil lei · 5 ang.
- FIRSTPLAYER S.R.L. · Măgura1,7 mil lei · 0 ang.
- CNC SYSTEM SRL · Bacău1,5 mil lei · 4 ang.
- GOGO BAVARI SRL · Bacău1,5 mil lei · 7 ang.
- MINGLE WEB S.R.L. · Bacău1,4 mil lei · 1 ang.
- ZETTASOURCE S.R.L. · Onești1,1 mil lei · 1 ang.
- AUGMENTED SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. · Cleja1,1 mil lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Întrebări frecvente despre ACTIV MANAGEMENT SRL
Care este CUI-ul firmei ACTIV MANAGEMENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ACTIV MANAGEMENT SRL este 21995455, iar codul de TVA este RO21995455. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007001122043, iar codul EUID este ROONRC.J2007001122043.
Unde are sediul ACTIV MANAGEMENT SRL?
Sediul social al firmei ACTIV MANAGEMENT SRL este în B-dul ALEXANDRU CEL BUN, bl. 8, sc. B, et. 3, ap. 9, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, cod poștal 600058, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ACTIV MANAGEMENT SRL?
Activitatea principală a firmei ACTIV MANAGEMENT SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ACTIV MANAGEMENT SRL?
ACTIV MANAGEMENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iunie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ACTIV MANAGEMENT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0234 *** 222). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ACTIV MANAGEMENT SRL?
În 2025, ACTIV MANAGEMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 121 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ACTIV MANAGEMENT SRL plătitoare de TVA?
Da. ACTIV MANAGEMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 iunie 2012 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.