ACS CONSTRUCT SRL
Str. LOTRULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 214 mii lei, profit net 42 mii lei, 1 angajați.
Despre ACS CONSTRUCT SRL
ACS CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iunie 2007 cu numărul J12/2613/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 21896516, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de arhitectură” (cod CAEN 7111). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 214 mii lei (+10% față de 2024), un profit net de 42 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 156 mii lei la 214 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 21896516
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/2613/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 iunie 2007
- EUID
- ROONRC.J12/2613/2007
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.02.2008
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 214 mii lei
- Profit net
- 42 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 45 mii lei
- Datorii
- 46 mii lei
- Active totale
- 90 mii lei
- Marjă netă
- 19,4%
- Cifră / angajat
- 214 mii lei
+10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 51% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 77 mii | 102 mii | 115 mii | 133 mii | 85 mii | 156 mii | 203 mii | 182 mii | 195 mii | 214 mii |
| Venituri totale | 77 mii | 102 mii | 115 mii | 133 mii | 85 mii | 156 mii | 203 mii | 182 mii | 199 mii | 214 mii |
| Cheltuieli totale | 46 mii | 70 mii | 75 mii | 75 mii | 77 mii | 88 mii | 127 mii | 129 mii | 217 mii | 171 mii |
| Profit / pierdere brută | 31 mii | 32 mii | 40 mii | 57 mii | 8.042 | 68 mii | 77 mii | 54 mii | -18 mii | 44 mii |
| Profit / pierdere netă | 29 mii | 31 mii | 39 mii | 56 mii | 7.193 | 66 mii | 75 mii | 52 mii | -20 mii | 42 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | 5 | 5 | — | 22 mii | 21 mii | 19 mii | 8.342 | 2.502 |
| Active circulante | 344 mii | 382 mii | 411 mii | 475 mii | 472 mii | 419 mii | 364 mii | 101 mii | 18 mii | 31 mii |
| din care stocuri | 52 | — | — | — | 394 | 394 | 1.933 | 1.933 | 1.933 | 1.933 |
| creanțe | 326 mii | 380 mii | 408 mii | 459 mii | 466 mii | 391 mii | 45 mii | 85 mii | 3.407 | 4.032 |
| casa și conturi la bănci | 17 mii | 2.119 | 3.046 | 16 mii | 6.176 | 28 mii | 316 mii | 14 mii | 12 mii | 25 mii |
| Cheltuieli în avans | 122 | — | — | — | — | 851 | 3.140 | 729 | 807 | 57 mii |
| Datorii | 18 mii | 26 mii | 16 mii | 24 mii | 14 mii | 27 mii | 29 mii | 68 mii | 24 mii | 46 mii |
| Capitaluri proprii | 325 mii | 356 mii | 395 mii | 451 mii | 458 mii | 414 mii | 359 mii | 52 mii | 3.229 | 45 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 218 din 507 în județul Cluj și locul 2.688 din 6.023 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7111 – Activități de arhitectură.
Firme similare din județul Cluj
- BIROU DEPLAN S.R.L. · Cluj-Napoca215 mii lei · 2 ang.
- AMV CONCEPT & PROIECT S.R.L. · Cluj-Napoca215 mii lei · 1 ang.
- MORARESCU DESIGN LAB S.R.L. · Cluj-Napoca214 mii lei · 2 ang.
- FLORIAN ARHITECTURA S.R.L. · Cluj-Napoca214 mii lei · 3 ang.
- LOGOS ARTA & CUVÂNT SRL · Feleacu213 mii lei · 1 ang.
- MCUB SRL · Cluj-Napoca213 mii lei · 1 ang.
- RIZOMARH S.R.L. · Cluj-Napoca212 mii lei · 1 ang.
- MS ARCHITECTURE AND DESIGN STUDIO SRL · Cluj-Napoca211 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7111 – Activități de arhitectură
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a.
Întrebări frecvente despre ACS CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei ACS CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ACS CONSTRUCT SRL este 21896516, iar codul de TVA este RO21896516. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/2613/2007, iar codul EUID este ROONRC.J12/2613/2007.
Unde are sediul ACS CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei ACS CONSTRUCT SRL este în Str. LOTRULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ACS CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei ACS CONSTRUCT SRL este „Activități de arhitectură”, cod CAEN 7111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ACS CONSTRUCT SRL?
ACS CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iunie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ACS CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 585). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ACS CONSTRUCT SRL?
În 2025, ACS CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 214 mii lei și un profit net de 42 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ACS CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. ACS CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.