ACRELEC SOFTWARE SRL
Văcărești, et. 4, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 83 mil lei, profit net 14,5 mil lei, 97 angajați.
Despre ACRELEC SOFTWARE SRL
ACRELEC SOFTWARE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 septembrie 2006 cu numărul J2006014696402 și codul unic de înregistrare (CUI) 19019454, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 83 mil lei (+15% față de 2024), un profit net de 14,5 mil lei și 97 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 38,7 mil lei la 83 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 septembrie 2006.
Date de identificare
- CUI
- 19019454
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006014696402
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 septembrie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006014696402
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 18.09.2006
Organ fiscal competent: Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 83 mil lei
- Profit net
- 14,5 mil lei
- Angajați (medie)
- 97
- Capitaluri proprii
- 78,3 mil lei
- Datorii
- 14,7 mil lei
- Active totale
- 94,3 mil lei
- Marjă netă
- 17,5%
- Cifră / angajat
- 856 mii lei
+15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 16% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 10,4 mil | 11,8 mil | 16,8 mil | 29,8 mil | 25,5 mil | 38,7 mil | 45,2 mil | 51,6 mil | 72,4 mil | 83 mil |
| Venituri totale | 10,5 mil | 12 mil | 17,1 mil | 31,5 mil | 31,5 mil | 45,9 mil | 56,2 mil | 60,2 mil | 81,4 mil | 95,6 mil |
| Cheltuieli totale | 10 mil | 11 mil | 15,9 mil | 22,9 mil | 23,3 mil | 32,7 mil | 45,7 mil | 51,5 mil | 61,5 mil | 78,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 509 mii | 1 mil | 1,2 mil | 8,6 mil | 8,3 mil | 13,1 mil | 10,5 mil | 8,7 mil | 19,9 mil | 17,5 mil |
| Profit / pierdere netă | 407 mii | 805 mii | 996 mii | 7,2 mil | 7,1 mil | 11 mil | 9,2 mil | 7,5 mil | 16,7 mil | 14,5 mil |
| Număr mediu de angajați | 56 | 60 | 65 | 73 | 89 | 88 | 89 | 89 | 91 | 97 |
| Active imobilizate | 560 mii | 553 mii | 638 mii | 1,9 mil | 6,8 mil | 11,8 mil | 20,8 mil | 23,1 mil | 25 mil | 27,8 mil |
| Active circulante | 4,3 mil | 5,7 mil | 9,2 mil | 18,7 mil | 16,1 mil | 26,9 mil | 27,5 mil | 36,7 mil | 52,2 mil | 66,4 mil |
| din care stocuri | 3.659 | 46 mii | 303 mii | 573 mii | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,1 mil | 2,2 mil | 1,6 mil |
| creanțe | 3,4 mil | 5 mil | 7,8 mil | 15,9 mil | 11,3 mil | 22,7 mil | 23,3 mil | 33,1 mil | 47,2 mil | 62 mil |
| casa și conturi la bănci | 929 mii | 674 mii | 1,1 mil | 2,2 mil | 3,3 mil | 2,6 mil | 2,4 mil | 2,6 mil | 2,8 mil | 2,7 mil |
| Cheltuieli în avans | 12 mii | 12 mii | 108 mii | 127 mii | 256 mii | 201 mii | 113 mii | 131 mii | 159 mii | 136 mii |
| Datorii | 1 mil | 1,4 mil | 3,9 mil | 7,5 mil | 3,8 mil | 7 mil | 8,6 mil | 12,7 mil | 13,2 mil | 14,7 mil |
| Venituri în avans | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 293 mii | 209 mii | 384 mii | 1,3 mil |
| Provizioane | 561 mii | 692 mii | 908 mii | 950 mii | 0 | 1,5 mil | 0 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 3,3 mil | 4,1 mil | 5,1 mil | 12,3 mil | 19,4 mil | 30,4 mil | 39,6 mil | 47,1 mil | 63,8 mil | 78,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 51 din 4.332 în județul București și locul 100 din 14.286 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul București
- YOKOGAWA EUROPE B.V. OLANDA SUCURSALA ROMANIA · București Sector 289,8 mil lei · 209 ang.
- FINTECH OS SRL · București Sector 289,5 mil lei · 148 ang.
- NAMIRIAL SRL · București Sector 381,5 mil lei · 12 ang.
- SOFTELLIGENCE SRL · București Sector 281,1 mil lei · 168 ang.
- ARRISE S.R.L. · București Sector 380,9 mil lei · 165 ang.
- MINDIT SERVICES S.R.L. · București Sector 277,8 mil lei · 203 ang.
- SOFTWAREONE LICENSING EXPERTS SRL · București Sector 377,5 mil lei · 88 ang.
- WIPRO TECHNOLOGY SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 275,1 mil lei · 234 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre ACRELEC SOFTWARE SRL
Care este CUI-ul firmei ACRELEC SOFTWARE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ACRELEC SOFTWARE SRL este 19019454, iar codul de TVA este RO19019454. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006014696402, iar codul EUID este ROONRC.J2006014696402.
Unde are sediul ACRELEC SOFTWARE SRL?
Sediul social al firmei ACRELEC SOFTWARE SRL este în Văcărești, et. 4, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ACRELEC SOFTWARE SRL?
Activitatea principală a firmei ACRELEC SOFTWARE SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ACRELEC SOFTWARE SRL?
ACRELEC SOFTWARE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 septembrie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ACRELEC SOFTWARE SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ACRELEC SOFTWARE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 4 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ACRELEC SOFTWARE SRL?
În 2025, ACRELEC SOFTWARE SRL a raportat o cifră de afaceri de 83 mil lei și un profit net de 14,5 mil lei, cu 97 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ACRELEC SOFTWARE SRL plătitoare de TVA?
Da. ACRELEC SOFTWARE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 septembrie 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.