ZSOLT SRL
GHEORGHE DOJA, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 665 mii lei, profit net 66 mii lei, 4 angajați.
Despre ZSOLT SRL
ZSOLT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 martie 2000 cu numărul J2000000177269 și codul unic de înregistrare (CUI) 12821654, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea autovehiculelor” (cod CAEN 9531). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 665 mii lei (-8% față de 2024), un profit net de 66 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 261 mii lei la 665 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2005.
Date de identificare
- CUI
- 12821654
- Nr. Registrul Comerțului
- J2000000177269
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 martie 2000
- EUID
- ROONRC.J2000000177269
- Cod poștal
- 540236
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.12.2005
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 665 mii lei
- Profit net
- 66 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 207 mii lei
- Datorii
- 415 mii lei
- Active totale
- 622 mii lei
- Marjă netă
- 10%
- Cifră / angajat
- 166 mii lei
-8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 67% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 417 mii | 279 mii | 336 mii | 348 mii | 268 mii | 261 mii | 458 mii | 492 mii | 720 mii | 665 mii |
| Venituri totale | 453 mii | 279 mii | 377 mii | 348 mii | 282 mii | 261 mii | 458 mii | 499 mii | 724 mii | 665 mii |
| Cheltuieli totale | 446 mii | 349 mii | 342 mii | 377 mii | 371 mii | 255 mii | 326 mii | 483 mii | 659 mii | 585 mii |
| Profit / pierdere brută | 6.047 | -69 mii | 35 mii | -29 mii | -89 mii | 5.636 | 132 mii | 16 mii | 65 mii | 80 mii |
| Profit / pierdere netă | 6.047 | -72 mii | 31 mii | -32 mii | -92 mii | 3.138 | 129 mii | 12 mii | 49 mii | 66 mii |
| Număr mediu de angajați | 11 | 10 | 6 | 4 | 3 | 2 | 1 | 2 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 49 mii | 44 mii | 609 mii | 737 mii | 683 mii | 633 mii | 868 mii | 776 mii | 698 mii | 595 mii |
| Active circulante | 142 mii | 726 mii | 102 mii | 133 mii | 85 mii | 24 mii | 50 mii | 28 mii | 46 mii | 27 mii |
| din care stocuri | 37 mii | 623 mii | 17 mii | 16 mii | 3.628 | 3.624 | 3.780 | — | 11 mii | 3.860 |
| creanțe | 98 mii | 94 mii | 82 mii | 101 mii | 74 mii | 16 mii | 35 mii | 24 mii | 21 mii | 15 mii |
| casa și conturi la bănci | 7.131 | 9.248 | 3.070 | 16 mii | 7.230 | 4.183 | 12 mii | 4.901 | 14 mii | 7.727 |
| Cheltuieli în avans | 42 mii | 42 mii | 42 mii | 42 mii | — | — | — | 44 | 212 | 162 |
| Datorii | 326 mii | 843 mii | 680 mii | 871 mii | 820 mii | 705 mii | 838 mii | 713 mii | 603 mii | 415 mii |
| Capitaluri proprii | -93 mii | -31 mii | 73 mii | 41 mii | -52 mii | -49 mii | 81 mii | 92 mii | 141 mii | 207 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | — | — | — | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 65 din 224 în județul Mureș și locul 2.667 din 9.971 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor.
Firme similare din județul Mureș
- MERA AUTOSERVICE SRL · Reghin754 mii lei · 4 ang.
- MSM MAILAT SERV S.R.L. · Corunca728 mii lei · 4 ang.
- OTTO&IMO S.R.L. · Livezeni706 mii lei · 3 ang.
- GULEA-AGROEXPERT S.R.L. · Zagăr700 mii lei · 2 ang.
- DISPENZA POWER S.R.L. · Târgu Mureș677 mii lei · 3 ang.
- AMA-S MODA GOLD DISTRIBUTION SRL · Târgu Mureș641 mii lei · 1 ang.
- EUROMASTER GROUP SRL · Târgu Mureș630 mii lei · 3 ang.
- DOCTOR PAINT S.R.L. · Târgu Mureș579 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 826 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1815/319/202612.10.2026
furtul calificat (art.229 NCP)
Curtea de Apel Cluj · Apel · Penal · calitate: Inculpat
- 60946/299/202612.10.2026
cerere de valoare redusă 4019,2 LEI
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intervenient
- 20278/320/202608.10.2026
partaj judiciar
Judecătoria Targumures · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 1902/96/2024/a2.308.10.2026
Valorificare bunuri faza de judecată – art. 252 ind. 3 NCPP
Tribunalul Mures · Fond · Penal · calitate: Inculpat
- 4619/258/202607.10.2026
validare poprire
Judecătoria Miercureaciuc · Fond · Civil · calitate: Debitor
- 7037/296/202606.10.2026
cerere de valoare redusă
Tribunalul Satumare · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat Pârât
- 899/117/202505.10.2026
anulare act administrativ pr. verbal nr. 267/17.10.2024
Curtea de Apel Cluj · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat pârât în dosarul conexat nr. 2050/117/2025*
- 909/3/2022/a8205.10.2026
contestaţie
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Creditor
- 909/3/2022/a11402.10.2026
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar împ. măsurii de respingere a cererii de plată, cuprinsă în Raportul privind analiza cererilor de plata (GRID SOLUTIONS ROMANIA SRL)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1186/84/2026/a101.10.2026
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Tribunalul Salaj · Fond · Penal · calitate: Inculpat
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre ZSOLT SRL
Care este CUI-ul firmei ZSOLT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ZSOLT SRL este 12821654, iar codul de TVA este RO12821654. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000000177269, iar codul EUID este ROONRC.J2000000177269.
Unde are sediul ZSOLT SRL?
Sediul social al firmei ZSOLT SRL este în GHEORGHE DOJA, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, cod poștal 540236, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ZSOLT SRL?
Activitatea principală a firmei ZSOLT SRL este „Repararea și întreținerea autovehiculelor”, cod CAEN 9531. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ZSOLT SRL?
ZSOLT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 martie 2000, deci are 26 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ZSOLT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ZSOLT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Târgu Mureș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ZSOLT SRL?
În 2025, ZSOLT SRL a raportat o cifră de afaceri de 665 mii lei și un profit net de 66 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ZSOLT SRL plătitoare de TVA?
Da. ZSOLT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.