ZONA D SRL
Str. 22 DECEMBRIE, bl. 2, sc. 1, et. P, ap. 1 si 2, Municipiul Petroșani, Hunedoara
În 2025: cifra de afaceri 33,2 mil lei, profit net 8,7 mil lei, 87 angajați.
Despre ZONA D SRL
ZONA D SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 februarie 1999 cu numărul J1999000056205 și codul unic de înregistrare (CUI) 11468008, cu sediul în Petroșani, județul Hunedoara. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor” (cod CAEN 4211). Firma are 27 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 33,2 mil lei (-25% față de 2024), un profit net de 8,7 mil lei și 87 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 34,3 mil lei la 33,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 februarie 1999.
Date de identificare
- CUI
- 11468008
- Nr. Registrul Comerțului
- J1999000056205
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 februarie 1999
- EUID
- ROONRC.J1999000056205
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 18.02.1999
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Hunedoara
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 33,2 mil lei
- Profit net
- 8,7 mil lei
- Angajați (medie)
- 87
- Capitaluri proprii
- 11,8 mil lei
- Datorii
- 19,3 mil lei
- Active totale
- 31,1 mil lei
- Marjă netă
- 26,1%
- Cifră / angajat
- 382 mii lei
-25% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 62% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 17,2 mil | 14 mil | 17,7 mil | 30,4 mil | 40,2 mil | 34,3 mil | 32,1 mil | 32,2 mil | 44,5 mil | 33,2 mil |
| Venituri totale | 17,5 mil | 15,4 mil | 17,9 mil | 31,2 mil | 38,3 mil | 34,4 mil | 32,2 mil | 32,4 mil | 44,6 mil | 37,2 mil |
| Cheltuieli totale | 14,5 mil | 13,2 mil | 15,5 mil | 25 mil | 27,9 mil | 23,8 mil | 23,3 mil | 22,6 mil | 33,8 mil | 26,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 3 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 6,2 mil | 10,4 mil | 10,6 mil | 8,9 mil | 9,8 mil | 10,8 mil | 10,3 mil |
| Profit / pierdere netă | 2,4 mil | 1,8 mil | 2 mil | 5,2 mil | 9 mil | 9,1 mil | 7,6 mil | 8,4 mil | 9,3 mil | 8,7 mil |
| Număr mediu de angajați | 93 | 77 | 83 | 122 | 125 | 124 | 110 | 113 | 111 | 87 |
| Active imobilizate | 4,9 mil | 4,2 mil | 4,3 mil | 4,6 mil | 4,5 mil | 5,1 mil | 5,3 mil | 5,2 mil | 6,1 mil | 5,6 mil |
| Active circulante | 5 mil | 5,6 mil | 9,8 mil | 14,5 mil | 15,6 mil | 12,3 mil | 11,9 mil | 11,5 mil | 22,4 mil | 25,5 mil |
| din care stocuri | 786 mii | 1,7 mil | 2,9 mil | 4 mil | 2,4 mil | 365 mii | 1,2 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 5,8 mil |
| creanțe | 1,8 mil | 2,9 mil | 2,5 mil | 5,7 mil | 6 mil | 1,1 mil | 6,8 mil | 7,7 mil | 17,6 mil | 13 mil |
| casa și conturi la bănci | 2,4 mil | 974 mii | 4,4 mil | 4,9 mil | 7,2 mil | 10,9 mil | 3,9 mil | 2,2 mil | 2,9 mil | 6,7 mil |
| Datorii | 3,7 mil | 4,9 mil | 9,1 mil | 10,8 mil | 8,1 mil | 5,3 mil | 6,6 mil | 5,3 mil | 16,2 mil | 19,3 mil |
| Capitaluri proprii | 6,3 mil | 4,9 mil | 5,1 mil | 8,3 mil | 12 mil | 12,2 mil | 10,7 mil | 11,4 mil | 12,3 mil | 11,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 110 mii | 110 mii | 110 mii | 110 mii | 110 mii | 110 mii | 110 mii | 110 mii | 110 mii | 110 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 49 în județul Hunedoara și locul 167 din 1.950 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4211 – Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor.
Firme similare din județul Hunedoara
- STRADE CONSCOM S.R.L. · Boz (com. Brănișca)20,8 mil lei · 44 ang.
- PAVAMOND SRL · Sat Aurel Vlaicu, Oraș Geoagiu19,4 mil lei · 36 ang.
- UNIMAT SRL · Aninoasa12,5 mil lei · 29 ang.
- G.T.I. TRANSPORTING SRL · Deva12,1 mil lei · 15 ang.
- KONSTANTINOS SRL · Orăștie3,6 mil lei · 9 ang.
- FARAGOPROCONSTRUCT S.R.L. · Toplița3,1 mil lei · 31 ang.
- DRUM ALINVEST SRL · Hunedoara2,8 mil lei · 11 ang.
- CLAUDAN STRUCTURES S.R.L. · Deva2,5 mil lei · 20 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 9799/278/2025/a114.07.2026
reexaminare taxe de timbru
Judecătoria Petrosani · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 9799/278/202522.09.2025
partaj judiciar
Judecătoria Petrosani · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 5728/278/202502.06.2025
confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)
Judecătoria Petrosani · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4211 – Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
- 2224 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
- 2363 Fabricarea betonului
- 2364 Fabricarea mortarului
- 2399 Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 5210 Depozitări
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre ZONA D SRL
Care este CUI-ul firmei ZONA D SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ZONA D SRL este 11468008, iar codul de TVA este RO11468008. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1999000056205, iar codul EUID este ROONRC.J1999000056205.
Unde are sediul ZONA D SRL?
Sediul social al firmei ZONA D SRL este în Str. 22 DECEMBRIE, bl. 2, sc. 1, et. P, ap. 1 si 2, Municipiul Petroșani, Hunedoara, județul Hunedoara, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ZONA D SRL?
Activitatea principală a firmei ZONA D SRL este „Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor”, cod CAEN 4211. În Registrul Comerțului are autorizate în total 42 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ZONA D SRL?
ZONA D SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 februarie 1999, deci are 27 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ZONA D SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0254 *** 080). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ZONA D SRL?
În 2025, ZONA D SRL a raportat o cifră de afaceri de 33,2 mil lei și un profit net de 8,7 mil lei, cu 87 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ZONA D SRL plătitoare de TVA?
Da. ZONA D SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 februarie 1999. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.