Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA21 ani pe piață

ZION NETWORK SRL

CUI 17278495J2005000520222

bl. 21, sc. A, et. 2, ap. 11, Sat Tomești, Comuna Tomești, Iași

În 2025: cifra de afaceri 17 mil lei, profit net 33 mii lei, 6 angajați.

Despre ZION NETWORK SRL

ZION NETWORK SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 februarie 2005 cu numărul J2005000520222 și codul unic de înregistrare (CUI) 17278495, cu sediul în Tomești, județul Iași. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 17 mil lei (+25% față de 2024), un profit net de 33 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 15,5 mil lei la 17 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2008.

Date de identificare

CUI
17278495
Nr. Registrul Comerțului
J2005000520222
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
23 februarie 2005
EUID
ROONRC.J2005000520222
Cod poștal
707515

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.03.2008

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
13.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Iaşi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
17 mil lei

+25% față de 2024

Profit net
33 mii lei
Angajați (medie)
6
Capitaluri proprii
359 mii lei
Datorii
1,3 mil lei
Active totale
1,7 mil lei
Marjă netă
0,2%
Cifră / angajat
2,8 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 78% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-5 mil05 mil10 mil15 mil20 mil2016: cifra de afaceri 4.677.074 lei; pierdere netă 64.357 lei20162017: cifra de afaceri 5.171.204 lei; profit net 57.846 lei20172018: cifra de afaceri 4.414.233 lei; pierdere netă 327.438 lei20182019: cifra de afaceri 8.145.511 lei; profit net 399.432 lei20192020: cifra de afaceri 11.892.490 lei; profit net 47.917 lei20202021: cifra de afaceri 15.509.236 lei; profit net 14.182 lei20212022: cifra de afaceri 16.295.529 lei; profit net 1.573 lei20222023: cifra de afaceri 13.786.531 lei; profit net 11.556 lei20232024: cifra de afaceri 13.618.176 lei; profit net 29.395 lei20242025: cifra de afaceri 17.023.237 lei; profit net 32.665 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă4,7 mil5,2 mil4,4 mil8,1 mil11,9 mil15,5 mil16,3 mil13,8 mil13,6 mil17 mil
Venituri totale4,7 mil5,2 mil4,7 mil8,2 mil11,9 mil15,5 mil16,4 mil13,9 mil13,6 mil17 mil
Cheltuieli totale4,7 mil5,1 mil5,1 mil7,8 mil11,8 mil15,5 mil16,4 mil13,9 mil13,6 mil17 mil
Profit / pierdere brută-64 mii58 mii-327 mii425 mii60 mii49 mii4.77117 mii52 mii55 mii
Profit / pierdere netă-64 mii58 mii-327 mii399 mii48 mii14 mii1.57312 mii29 mii33 mii
Număr mediu de angajați3444699966
Active imobilizate187 mii168 mii622 mii1,1 mil954 mii713 mii945 mii598 mii383 mii768 mii
Active circulante98 mii114 mii61 mii425 mii479 mii1 mil1 mil752 mii768 mii861 mii
din care stocuri5.17818 mii32 mii376 mii265 mii687 mii771 mii616 mii627 mii677 mii
creanțe33 mii40 mii26 mii47 mii153 mii299 mii164 mii136 mii138 mii183 mii
casa și conturi la bănci60 mii56 mii2.8941.87162 mii47 mii68 mii6593.2291.277
Cheltuieli în avans————————35 mii35 mii
Datorii300 mii239 mii968 mii1,1 mil1,1 mil1,4 mil1,6 mil1 mil822 mii1,3 mil
Capitaluri proprii-15 mii43 mii-284 mii415 mii366 mii332 mii333 mii335 mii364 mii359 mii
din care capital subscris vărsat200200200300 mii300 mii300 mii300 mii300 mii300 mii300 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 9 din 151 în județul Iași și locul 337 din 3.945 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare.

Firme similare din județul Iași

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 11 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 2732/173/202603.08.2026

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Adjud · Fond · Civil · calitate: Reclamant

  • 5595/99/2023/a1329.07.2026

    alte cereri ridicare suspendare

    Tribunalul Iasi · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 5595/99/2023/a907.03.2025

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată APEL SENTINTA CIVILĂ NR. 860/19.12.2024

    Curtea de Apel Iasi · Apel · Faliment · calitate: Intimat

  • 5595/99/2023/a928.02.2025

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată APEL SENTINTA CIVILĂ NR. 860/19.12.2024

    Tribunalul Iasi · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 5595/99/2023/a202.04.2024

    alte cereri ridicare suspendare, plata-acordare protecţie corespunzătoare

    Curtea de Apel Iasi · Apel · Faliment · calitate: Creditor

  • 5595/99/2023/a123.01.2024

    contestaţie

    Curtea de Apel Iasi · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor

  • 6594/99/202318.12.2023

    ordonanţă preşedinţială suspendare funcţionare site

    Curtea de Apel Iasi · Apel · Proprietate Intelectuală · calitate: Intimat

  • 5595/99/2023/a227.11.2023

    alte cereri ridicare suspendare, plata-acordare protecţie corespunzătoare

    Tribunalul Iasi · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 5595/99/2023/a117.11.2023

    contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar

    Tribunalul Iasi · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 5600/99/202313.10.2023

    drept de autor şi drepturi conexe

    Tribunalul Iasi · Fond · Proprietate Intelectuală · calitate: Pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Întrebări frecvente despre ZION NETWORK SRL

Care este CUI-ul firmei ZION NETWORK SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ZION NETWORK SRL este 17278495, iar codul de TVA este RO17278495. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005000520222, iar codul EUID este ROONRC.J2005000520222.

Unde are sediul ZION NETWORK SRL?

Sediul social al firmei ZION NETWORK SRL este în bl. 21, sc. A, et. 2, ap. 11, Sat Tomești, Comuna Tomești, Iași, județul Iași, cod poștal 707515, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ZION NETWORK SRL?

Activitatea principală a firmei ZION NETWORK SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4683. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ZION NETWORK SRL?

ZION NETWORK SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 februarie 2005, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ZION NETWORK SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0767 *** 008). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ZION NETWORK SRL?

În 2025, ZION NETWORK SRL a raportat o cifră de afaceri de 17 mil lei și un profit net de 33 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ZION NETWORK SRL plătitoare de TVA?

Da. ZION NETWORK SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.

Explorează