ZEREȘ REZIST CONSTRUCT S.R.L.
ȘTEFAN CEL MARE, bl. 12, sc. A, ap. M1, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 235 mii lei, profit net 16 mii lei, 3 angajați.
Despre ZEREȘ REZIST CONSTRUCT S.R.L.
ZEREȘ REZIST CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 august 2022 cu numărul J2022001905320 și codul unic de înregistrare (CUI) 46752486, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 235 mii lei (-18% față de 2024), un profit net de 16 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 5.200 lei la 235 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 46752486
- Nr. Registrul Comerțului
- J2022001905320
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 august 2022
- EUID
- ROONRC.J2022001905320
- Cod poștal
- 550316
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 27.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 235 mii lei
- Profit net
- 16 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 66 mii lei
- Datorii
- 77 mii lei
- Active totale
- 143 mii lei
- Marjă netă
- 6,9%
- Cifră / angajat
- 78 mii lei
-18% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 54% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5.200 | 273 mii | 286 mii | 235 mii |
| Venituri totale | 5.200 | 273 mii | 286 mii | 235 mii |
| Cheltuieli totale | 7.487 | 211 mii | 264 mii | 217 mii |
| Profit / pierdere brută | -2.287 | 63 mii | 22 mii | 19 mii |
| Profit / pierdere netă | -2.339 | 60 mii | 19 mii | 16 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 3 | 4 | 3 |
| Active imobilizate | — | 12 mii | 15 mii | 90 mii |
| Active circulante | 3.337 | 71 mii | 86 mii | 50 mii |
| creanțe | — | — | 25 mii | 3.265 |
| casa și conturi la bănci | 3.337 | 71 mii | 61 mii | 47 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 2.367 |
| Datorii | 5.476 | 26 mii | 24 mii | 77 mii |
| Capitaluri proprii | -2.139 | 58 mii | 77 mii | 66 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Sibiu
- MAZIONE S.R.L. · Cisnădie244 mii lei · 0 ang.
- GENERAL TRUST CONSTRUCT SIB S.R.L. · Sibiu244 mii lei · 4 ang.
- OROS SIB CONSTRUCT SRL · Tălmaciu242 mii lei · 2 ang.
- TOK-S CONSTRUCT S.R.L. · Șelimbăr240 mii lei · 1 ang.
- M & G PRO CONSTRUCT SRL · Mediaș239 mii lei · 1 ang.
- CAROT EXPERT S.R.L. · Sibiu239 mii lei · 2 ang.
- ABROM-FOREST S.R.L. · Șeica Mică231 mii lei · 2 ang.
- JOHN CONSTRUCT 13 S.R.L. · Scoreiu (com. Porumbacu De Jos)229 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 5224 Manipulări
Întrebări frecvente despre ZEREȘ REZIST CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ZEREȘ REZIST CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ZEREȘ REZIST CONSTRUCT S.R.L. este 46752486. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2022001905320, iar codul EUID este ROONRC.J2022001905320.
Unde are sediul ZEREȘ REZIST CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei ZEREȘ REZIST CONSTRUCT S.R.L. este în ȘTEFAN CEL MARE, bl. 12, sc. A, ap. M1, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 550316, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ZEREȘ REZIST CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ZEREȘ REZIST CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ZEREȘ REZIST CONSTRUCT S.R.L.?
ZEREȘ REZIST CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 august 2022, deci are 4 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ZEREȘ REZIST CONSTRUCT S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 845). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ZEREȘ REZIST CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, ZEREȘ REZIST CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 235 mii lei și un profit net de 16 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ZEREȘ REZIST CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ZEREȘ REZIST CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 27 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/46752486API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.