ZARA PROD SERV SRL
Matei Millo, Oraș Voluntari, Ilfov
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 12,2 mil lei, profit net 247 mii lei, 3 angajați.
Despre ZARA PROD SERV SRL
ZARA PROD SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 mai 2009 cu numărul J23/1091/2009 și codul unic de înregistrare (CUI) 25524604, cu sediul în Voluntari, județul Ilfov. Activitatea principală este „Fabricarea condimentelor și ingredientelor” (cod CAEN 1084). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 12,2 mil lei (-33% față de 2024), un profit net de 247 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 7,7 mil lei la 12,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 mai 2009.
Date de identificare
- CUI
- 25524604
- Nr. Registrul Comerțului
- J23/1091/2009
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 mai 2009
- EUID
- ROONRC.J23/1091/2009
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 11.05.2009
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 12,2 mil lei
- Profit net
- 247 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 1,6 mil lei
- Datorii
- 11,5 mil lei
- Active totale
- 13,1 mil lei
- Marjă netă
- 2%
- Cifră / angajat
- 4,1 mil lei
-33% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 88% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 33% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,8 mil | 4,7 mil | 5,5 mil | 6,5 mil | 6 mil | 7,7 mil | 9,3 mil | 16,7 mil | 18,2 mil | 12,2 mil |
| Venituri totale | 4 mil | 5 mil | 6 mil | 6,9 mil | 6,1 mil | 7,8 mil | 9,3 mil | 16,8 mil | 18,4 mil | 12,3 mil |
| Cheltuieli totale | 4 mil | 4,9 mil | 5,9 mil | 6,7 mil | 5,9 mil | 7,6 mil | 9,1 mil | 16,4 mil | 18,3 mil | 12 mil |
| Profit / pierdere brută | 87 mii | 78 mii | 61 mii | 163 mii | 209 mii | 255 mii | 289 mii | 439 mii | 123 mii | 296 mii |
| Profit / pierdere netă | 69 mii | 59 mii | 44 mii | 130 mii | 176 mii | 209 mii | 236 mii | 374 mii | 98 mii | 247 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 4 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 2,2 mil | 2,8 mil | 2,7 mil | 9 mil |
| Active circulante | 1,5 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 2 mil | 1,4 mil | 2,3 mil | 3,4 mil | 4 mil | 4,2 mil | 4,1 mil |
| din care stocuri | 390 mii | 359 mii | 424 mii | 218 mii | 191 mii | 1 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 883 mii |
| creanțe | 979 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 2,9 mil | 3 mil |
| casa și conturi la bănci | 107 mii | 220 mii | 66 mii | 75 mii | 69 mii | -834 mii | -34 mii | 185 mii | 108 mii | 252 mii |
| Datorii | 2,6 mil | 3 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 2 mil | 2,9 mil | 4,5 mil | 5,4 mil | 5,4 mil | 11,5 mil |
| Venituri în avans | 1.250 | 1.310 | 60 | 60 | 60 | 60 | 60 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 282 mii | 342 mii | 386 mii | 494 mii | 648 mii | 834 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 10 în județul Ilfov și locul 13 din 75 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1084 – Fabricarea condimentelor și ingredientelor.
Firme similare din județul Ilfov
- REAL SPICE S.R.L. · Bragadiru20,3 mil lei · 3 ang.
- TOP INGREDIENTE S.R.L. · Dudu (com. Chiajna)16,3 mil lei · 19 ang.
- VILMA TECH S.R.L. · Chitila11,6 mil lei · 1 ang.
- SECOM ONIX IMPEX SRL · Voluntari10,5 mil lei · 24 ang.
- SIMA PROD SRL · Buftea7,6 mil lei · 16 ang.
- NUTRIPROD SRL · Popești Leordeni5,3 mil lei · 1 ang.
- VITALIM INGREDIENTE SRL · Măgurele2,2 mil lei · 5 ang.
- CONTEC GOURMET SRL · Afumați0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
8 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1703/93/2024*17.06.2026
pretentii
Tribunalul Ilfov · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant Reclamant - Recurent
- 802/312/202606.02.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Slobozia · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 1703/93/202415.04.2025
pretentii
Curtea de Apel Bucuresti · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Recurent Reclamant
- 21673/94/202207.04.2025
pretenţii termen recomandat 06.06.2025
Tribunalul Ilfov · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Pârât
- 1703/93/202405.07.2024
pretentii
Tribunalul Ilfov · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 30203/94/202307.12.2023
plângere contravenţională DGAF NR. 0196211/24.11.2023
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Petent
- 6609/1748/202312.04.2023
validare poprire
Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 21673/94/202203.10.2022
pretenţii
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1084 – Fabricarea condimentelor și ingredientelor
- 1084 Fabricarea condimentelor și ingredientelor
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 8292 Activități de ambalare
Întrebări frecvente despre ZARA PROD SERV SRL
Care este CUI-ul firmei ZARA PROD SERV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ZARA PROD SERV SRL este 25524604, iar codul de TVA este RO25524604. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J23/1091/2009, iar codul EUID este ROONRC.J23/1091/2009.
Unde are sediul ZARA PROD SERV SRL?
Sediul social al firmei ZARA PROD SERV SRL este în Matei Millo, Oraș Voluntari, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ZARA PROD SERV SRL?
Activitatea principală a firmei ZARA PROD SERV SRL este „Fabricarea condimentelor și ingredientelor”, cod CAEN 1084. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ZARA PROD SERV SRL?
ZARA PROD SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 mai 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ZARA PROD SERV SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ZARA PROD SERV SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Voluntari sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ZARA PROD SERV SRL?
În 2025, ZARA PROD SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 12,2 mil lei și un profit net de 247 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ZARA PROD SERV SRL plătitoare de TVA?
Da. ZARA PROD SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 mai 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.