ZAI SRL
Theodor Speranția, Municipiul Satu Mare, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 270 mii lei, profit net 108 mii lei, 1 angajați.
Despre ZAI SRL
ZAI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 decembrie 1992 cu numărul J1992001716303 și codul unic de înregistrare (CUI) 2824513, cu sediul în Satu Mare, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții” (cod CAEN 4341). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 270 mii lei (+2% față de 2024), un profit net de 108 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 297 mii lei la 270 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 2824513
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992001716303
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 decembrie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992001716303
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 270 mii lei
- Profit net
- 108 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 109 mii lei
- Datorii
- 79 mii lei
- Active totale
- 189 mii lei
- Marjă netă
- 40,2%
- Cifră / angajat
- 270 mii lei
+2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 42% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7.690 | 124 mii | 167 mii | 202 mii | 198 mii | 297 mii | 252 mii | 284 mii | 264 mii | 270 mii |
| Venituri totale | 7.690 | 124 mii | 167 mii | 202 mii | 206 mii | 297 mii | 252 mii | 284 mii | 264 mii | 274 mii |
| Cheltuieli totale | 16 | 59 mii | 84 mii | 140 mii | 112 mii | 145 mii | 118 mii | 153 mii | 182 mii | 162 mii |
| Profit / pierdere brută | 7.674 | 65 mii | 83 mii | 62 mii | 94 mii | 152 mii | 135 mii | 132 mii | 82 mii | 111 mii |
| Profit / pierdere netă | 7.418 | 63 mii | 82 mii | 60 mii | 93 mii | 149 mii | 132 mii | 129 mii | 80 mii | 108 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Active circulante | 7.982 | 77 mii | 160 mii | 230 mii | 197 mii | 316 mii | 136 mii | 249 mii | 300 mii | 189 mii |
| creanțe | — | — | 8.888 | 6.905 | 3.415 | 28 mii | 6.796 | 98 mii | 148 mii | 134 mii |
| casa și conturi la bănci | 7.982 | 77 mii | 151 mii | 223 mii | 193 mii | 288 mii | 129 mii | 151 mii | 152 mii | 55 mii |
| Datorii | 256 | 5.476 | 7.260 | 18 mii | 3.068 | 61 mii | 3.294 | 25 mii | 156 mii | 79 mii |
| Capitaluri proprii | 7.726 | 71 mii | 153 mii | 212 mii | 193 mii | 255 mii | 133 mii | 224 mii | 143 mii | 109 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 12 în județul Satu Mare și locul 267 din 483 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4341 – Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții.
Firme similare din județul Satu Mare
- DULGHERUL T&H SRL · Carei386 mii lei · 7 ang.
- ATIMATFIX CONSTRUCT S.R.L. · Satu Mare374 mii lei · 5 ang.
- ARY MONTAJ SRL · Micula329 mii lei · 4 ang.
- ROLANDRE LAGOS S.R.L. · Satu Mare309 mii lei · 4 ang.
- ACOPERISURI TRANSILVANIA S.R.L. · Satu Mare229 mii lei · 0 ang.
- ROBO MONTAJ ROOF S.R.L. · Odoreu187 mii lei · 1 ang.
- LUKACS PREST S.R.L. · Lazuri175 mii lei · 3 ang.
- SIGUROOF S.R.L. · Satu Mare171 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 32401/301/202506.10.2025
validare poprire
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 2195/292/202515.04.2025
contestaţie la executare
Judecătoria Rosioridevede · Fond · Civil · calitate: Contestator
- 4513/55/202511.03.2025
validare poprire ds.ex. 1838/2024
Judecătoria Arad · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 21762/94/202409.08.2024
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. D.E.
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Debitor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4341 – Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4934 Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
Întrebări frecvente despre ZAI SRL
Care este CUI-ul firmei ZAI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ZAI SRL este 2824513. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992001716303, iar codul EUID este ROONRC.J1992001716303.
Unde are sediul ZAI SRL?
Sediul social al firmei ZAI SRL este în Theodor Speranția, Municipiul Satu Mare, Satu Mare, județul Satu Mare, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ZAI SRL?
Activitatea principală a firmei ZAI SRL este „Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții”, cod CAEN 4341. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ZAI SRL?
ZAI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 decembrie 1992, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ZAI SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0261 *** 231). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ZAI SRL?
În 2025, ZAI SRL a raportat o cifră de afaceri de 270 mii lei și un profit net de 108 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ZAI SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ZAI SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.