YNACASS PREST SRL
Tărcuței, Sat Tărhăuși, Comuna Ghimeș-Făget, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 759 mii lei, profit net 126 mii lei, 1 angajați.
Despre YNACASS PREST SRL
YNACASS PREST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iunie 2014 cu numărul J2014000592041 și codul unic de înregistrare (CUI) 33323547, cu sediul în Tărhăuși (com. Ghimeș-Făget), județul Bacău. Activitatea principală este „Exploatarea forestieră” (cod CAEN 0220). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 759 mii lei (-24% față de 2024), un profit net de 126 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 832 mii lei la 759 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 21 iulie 2014.
Date de identificare
- CUI
- 33323547
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014000592041
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 iunie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014000592041
- Cod poștal
- 607212
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 13.10.2026
din 21.07.2014
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Moineşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 759 mii lei
- Profit net
- 126 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 126 mii lei
- Datorii
- 103 mii lei
- Active totale
- 229 mii lei
- Marjă netă
- 16,6%
- Cifră / angajat
- 759 mii lei
-24% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 45% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 437 mii | 205 mii | 310 mii | 386 mii | 958 mii | 832 mii | 701 mii | 830 mii | 1.000 mii | 759 mii |
| Venituri totale | 441 mii | 211 mii | 305 mii | 406 mii | 985 mii | 921 mii | 651 mii | 849 mii | 981 mii | 751 mii |
| Cheltuieli totale | 377 mii | 269 mii | 266 mii | 304 mii | 766 mii | 869 mii | 622 mii | 736 mii | 880 mii | 610 mii |
| Profit / pierdere brută | 64 mii | -58 mii | 39 mii | 101 mii | 220 mii | 51 mii | 29 mii | 113 mii | 101 mii | 142 mii |
| Profit / pierdere netă | 52 mii | -60 mii | 36 mii | 97 mii | 211 mii | 44 mii | 22 mii | 105 mii | 76 mii | 126 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 163 mii | 106 mii | 57 mii | 26 mii | 57 mii | 56 mii | 44 mii | 40 mii | 27 mii | 14 mii |
| Active circulante | 120 mii | 22 mii | 79 mii | 288 mii | 411 mii | 479 mii | 198 mii | 350 mii | 226 mii | 215 mii |
| din care stocuri | 14 mii | 6.971 | 21 mii | 158 mii | 81 mii | 215 mii | 68 mii | 281 mii | 62 mii | 144 mii |
| creanțe | 39 mii | 814 | 55 mii | 63 mii | 45 mii | 54 mii | 54 mii | 30 mii | 112 mii | 49 mii |
| casa și conturi la bănci | 66 mii | 14 mii | 3.451 | 68 mii | 284 mii | 210 mii | 76 mii | 38 mii | 52 mii | 23 mii |
| Cheltuieli în avans | 913 | 190 | 105 | — | 155 | — | 258 | 642 | 642 | 642 |
| Datorii | 148 mii | 52 mii | 24 mii | 106 mii | 48 mii | 71 mii | 18 mii | 186 mii | 177 mii | 103 mii |
| Capitaluri proprii | 135 mii | 75 mii | 111 mii | 209 mii | 420 mii | 464 mii | 225 mii | 205 mii | 76 mii | 126 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 58 din 104 în județul Bacău și locul 1.384 din 3.247 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0220 – Exploatarea forestieră.
Firme similare din județul Bacău
- STEFANA FOREST SRL · Apa Asău (com. Asău)872 mii lei · 5 ang.
- ȘUBA FOREST SRL · Tărhăuși (com. Ghimeș-Făget)867 mii lei · 1 ang.
- ALESSIA SELENA FOREST GARDEN S.R.L. · Ciugheș (com. Palanca)811 mii lei · 2 ang.
- COS & VAL SRL · Bolătău (com. Zemeș)805 mii lei · 3 ang.
- AGRO-FLORY-SILV SRL · Mănăstirea Cașin795 mii lei · 2 ang.
- AIT FOREST S.R.L. · Negoiești (com. Ștefan Cel Mare)792 mii lei · 1 ang.
- UNIO FOREST S.R.L. · Tărhăuși (com. Ghimeș-Făget)730 mii lei · 2 ang.
- IULI FOREST S.R.L. · Căiuți710 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1325/260/202402.10.2026
anulare proces verbal de contravenţie
Tribunalul Bacau · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
- 1325/260/202408.03.2024
plângere contravenţională p.v. nr. 0854809-completare hot
Judecătoria Moinesti · Fond · Civil · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0220 – Exploatarea forestieră
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
Întrebări frecvente despre YNACASS PREST SRL
Care este CUI-ul firmei YNACASS PREST SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei YNACASS PREST SRL este 33323547, iar codul de TVA este RO33323547. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014000592041, iar codul EUID este ROONRC.J2014000592041.
Unde are sediul YNACASS PREST SRL?
Sediul social al firmei YNACASS PREST SRL este în Tărcuței, Sat Tărhăuși, Comuna Ghimeș-Făget, Bacău, Tărhăuși (com. Ghimeș-Făget), județul Bacău, cod poștal 607212, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are YNACASS PREST SRL?
Activitatea principală a firmei YNACASS PREST SRL este „Exploatarea forestieră”, cod CAEN 0220. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată YNACASS PREST SRL?
YNACASS PREST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iunie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma YNACASS PREST SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0752 *** 447). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are YNACASS PREST SRL?
În 2025, YNACASS PREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 759 mii lei și un profit net de 126 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este YNACASS PREST SRL plătitoare de TVA?
Da. YNACASS PREST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 iulie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.