WST-ZONE PLUS SRL
MIREȘU MARE, Sat Mireșu Mare, Comuna Mireșu Mare, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 461 mii lei, profit net 16 mii lei, 2 angajați.
Despre WST-ZONE PLUS SRL
WST-ZONE PLUS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 martie 2015 cu numărul J24/225/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 34205825, cu sediul în Mireșu Mare, județul Maramureș. Activitatea principală este „Tăierea și rindeluirea lemnului” (cod CAEN 1610). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 461 mii lei (-42% față de 2024), un profit net de 16 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 426 mii lei la 461 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 34205825
- Nr. Registrul Comerțului
- J24/225/2015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 martie 2015
- EUID
- ROONRC.J24/225/2015
- Cod poștal
- 437185
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.10.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 461 mii lei
- Profit net
- 16 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 948 mii lei
- Datorii
- 191 mii lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- 3,5%
- Cifră / angajat
- 230 mii lei
-42% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 42% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 256 mii | 702 mii | 717 mii | 501 mii | 426 mii | 1,3 mil | 937 mii | 793 mii | 461 mii |
| Venituri totale | 256 mii | 702 mii | 719 mii | 512 mii | 443 mii | 1,3 mil | 960 mii | 793 mii | 462 mii |
| Cheltuieli totale | 205 mii | 395 mii | 585 mii | 426 mii | 381 mii | 1,1 mil | 807 mii | 487 mii | 437 mii |
| Profit / pierdere brută | 51 mii | 307 mii | 134 mii | 85 mii | 62 mii | 218 mii | 153 mii | 307 mii | 25 mii |
| Profit / pierdere netă | 45 mii | 300 mii | 127 mii | 80 mii | 57 mii | 205 mii | 144 mii | 287 mii | 16 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | — | 37 mii | 381 mii | 385 mii | 375 mii | 380 mii | 312 mii | 416 mii | 391 mii |
| Active circulante | 110 mii | 494 mii | 237 mii | 310 mii | 354 mii | 356 mii | 479 mii | 662 mii | 748 mii |
| din care stocuri | — | 41 mii | 25 mii | 36 mii | 56 mii | 200 mii | — | 15 mii | 99 mii |
| creanțe | 1.462 | 197 mii | 90 mii | 143 mii | 106 mii | 40 mii | 31 mii | 565 mii | 317 mii |
| casa și conturi la bănci | 108 mii | 256 mii | 121 mii | 131 mii | 192 mii | 117 mii | 448 mii | 82 mii | 332 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 856 |
| Datorii | 64 mii | 172 mii | 145 mii | 142 mii | 139 mii | 124 mii | 124 mii | 136 mii | 191 mii |
| Venituri în avans | — | 14 mii | — | — | — | — | 1.430 | — | — |
| Capitaluri proprii | 45 mii | 346 mii | 473 mii | 553 mii | 590 mii | 612 mii | 666 mii | 941 mii | 948 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 21 din 60 în județul Maramureș și locul 415 din 1.028 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1610 – Tăierea și rindeluirea lemnului.
Firme similare din județul Maramureș
- TEAM WOOD CONSTRUCT SRL · Leordina717 mii lei · 2 ang.
- FARAHIDI COM SRL · Moisei499 mii lei · 1 ang.
- HOLZ KIEV S.R.L. · Borsa (oraș Borșa)492 mii lei · 1 ang.
- FOREST NIC MIHALI S.R.L. · Săcel318 mii lei · 1 ang.
- MINELGRI PRODIMPEX SRL · Petrova307 mii lei · 2 ang.
- JIDICIA SRL · Rona De Sus275 mii lei · 1 ang.
- MYTVEPFOREST S.R.L. · Vișeu De Sus (oraș Viseu De Sus)252 mii lei · 2 ang.
- TOUR-PAM SRL · Sighetu Marmației233 mii lei · 4 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1610 – Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Întrebări frecvente despre WST-ZONE PLUS SRL
Care este CUI-ul firmei WST-ZONE PLUS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei WST-ZONE PLUS SRL este 34205825, iar codul de TVA este RO34205825. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J24/225/2015, iar codul EUID este ROONRC.J24/225/2015.
Unde are sediul WST-ZONE PLUS SRL?
Sediul social al firmei WST-ZONE PLUS SRL este în MIREȘU MARE, Sat Mireșu Mare, Comuna Mireșu Mare, Maramureș, județul Maramureș, cod poștal 437185, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are WST-ZONE PLUS SRL?
Activitatea principală a firmei WST-ZONE PLUS SRL este „Tăierea și rindeluirea lemnului”, cod CAEN 1610. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată WST-ZONE PLUS SRL?
WST-ZONE PLUS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 martie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma WST-ZONE PLUS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru WST-ZONE PLUS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Mireșu Mare sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are WST-ZONE PLUS SRL?
În 2025, WST-ZONE PLUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 461 mii lei și un profit net de 16 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este WST-ZONE PLUS SRL plătitoare de TVA?
Da. WST-ZONE PLUS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.