WOSPAL SRL
AL. IOAN CUZA, et. PARTER, Sat Butea, Comuna Butea, Iași
În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 374 mii lei, 5 angajați.
Despre WOSPAL SRL
WOSPAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 mai 2013 cu numărul J22/916/2013 și codul unic de înregistrare (CUI) 31676631, cu sediul în Butea, județul Iași. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (-74% față de 2024), un profit net de 374 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,1 mil lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 31676631
- Nr. Registrul Comerțului
- J22/916/2013
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 mai 2013
- EUID
- ROONRC.J22/916/2013
- Cod poștal
- 707065
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.09.2017
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Târgu Frumos
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Profit net
- 374 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 1,1 mil lei
- Datorii
- 8,5 mil lei
- Active totale
- 9,7 mil lei
- Marjă netă
- 34,6%
- Cifră / angajat
- 217 mii lei
-74% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 88% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 74% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 113 mii | 233 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 581 mii | 2,1 mil | 4,2 mil | 9,4 mil | 4,2 mil | 1,1 mil |
| Venituri totale | 113 mii | 233 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 891 mii | 2,7 mil | 4,8 mil | 9,5 mil | 4,3 mil | 2,3 mil |
| Cheltuieli totale | 102 mii | 60 mii | 485 mii | 720 mii | 678 mii | 2,5 mil | 4,1 mil | 7,6 mil | 3,3 mil | 1,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 11 mii | 172 mii | 736 mii | 377 mii | 213 mii | 225 mii | 726 mii | 1,9 mil | 941 mii | 442 mii |
| Profit / pierdere netă | 10 mii | 170 mii | 724 mii | 366 mii | 209 mii | 211 mii | 693 mii | 1,6 mil | 793 mii | 374 mii |
| Număr mediu de angajați | 8 | 3 | 2 | 4 | 4 | 17 | 18 | 17 | 3 | 5 |
| Active imobilizate | 41 mii | 336 mii | 1,7 mil | 1,9 mil | 2,8 mil | 5,2 mil | 8,6 mil | 2,9 mil | 8,2 mil | 8,9 mil |
| Active circulante | 24 mii | 44 mii | 771 mii | 533 mii | 95 mii | 3,8 mil | 1,4 mil | 2,3 mil | 1,8 mil | 812 mii |
| din care stocuri | 3.529 | 4.322 | 45 mii | 3.314 | 3.436 | 1,9 mil | 49 mii | 74 mii | 12 mii | 2.125 |
| creanțe | 14 mii | 114 | 724 mii | 424 mii | 83 mii | 313 mii | 332 mii | 2 mil | 1,8 mil | 728 mii |
| casa și conturi la bănci | 6.966 | 39 mii | 1.849 | 107 mii | 8.320 | 1,6 mil | 991 mii | 195 mii | 24 mii | 82 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 52 mii | 177 mii | 52 mii | 9.745 | 2.414 |
| Datorii | 6.798 | 142 mii | 1,5 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 7,3 mil | 8,3 mil | 2 mil | 8,7 mil | 8,5 mil |
| Capitaluri proprii | 58 mii | 238 mii | 962 mii | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 3,2 mil | 1,3 mil | 1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 101 din 569 în județul Iași și locul 2.612 din 16.143 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Iași
- CASALUXEDIL SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · Lunca Cetățuii (com. Ciurea)1,1 mil lei · 1 ang.
- DOMVIS CONSTRUCT S.R.L. · Iași1,1 mil lei · 4 ang.
- PAVCOM CONSTRUCT S.R.L. · Iași1,1 mil lei · 1 ang.
- VISSENCO BAUPLAN S.R.L. · Iași1,1 mil lei · 0 ang.
- IGLU SRL · Podu Iloaiei1 mil lei · 10 ang.
- MAT-DECOR SRL · Târgu Frumos1 mil lei · 8 ang.
- EUROPEAN CONSTRUCTION INDUSTRIES NV S.R.L. · Popricani1 mil lei · 0 ang.
- FLH CONSTRUCTION GROUP S.R.L. · Ulmi (com. Belcești)1 mil lei · 4 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
- 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării
- 3103 Fabricarea de saltele și somiere
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Agenții imobiliare
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
- 7111 Activități de arhitectură
Întrebări frecvente despre WOSPAL SRL
Care este CUI-ul firmei WOSPAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei WOSPAL SRL este 31676631, iar codul de TVA este RO31676631. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/916/2013, iar codul EUID este ROONRC.J22/916/2013.
Unde are sediul WOSPAL SRL?
Sediul social al firmei WOSPAL SRL este în AL. IOAN CUZA, et. PARTER, Sat Butea, Comuna Butea, Iași, județul Iași, cod poștal 707065, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are WOSPAL SRL?
Activitatea principală a firmei WOSPAL SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 40 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată WOSPAL SRL?
WOSPAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 mai 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma WOSPAL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0765 *** 736). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are WOSPAL SRL?
În 2025, WOSPAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 374 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este WOSPAL SRL plătitoare de TVA?
Da. WOSPAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.