WMC SPEEDTRANS SRL
Str. Serg.Gh.Iorga, bl. 55A, sc. 1, et. 1, ap. 6, București Sectorul 5, București
În 2025: cifra de afaceri 840 mii lei, profit net 224 mii lei, 2 angajați.
Despre WMC SPEEDTRANS SRL
WMC SPEEDTRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 martie 2008 cu numărul J2008005039405 și codul unic de înregistrare (CUI) 23541242, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 840 mii lei (+13% față de 2024), un profit net de 224 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 778 mii lei la 840 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 21 martie 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 23541242
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008005039405
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 martie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008005039405
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 21.03.2008
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 840 mii lei
- Profit net
- 224 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 930 mii lei
- Datorii
- 115 mii lei
- Active totale
- 1 mil lei
- Marjă netă
- 26,7%
- Cifră / angajat
- 420 mii lei
+13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 11% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 270 mii | 316 mii | 667 mii | 1,2 mil | 1 mil | 778 mii | 798 mii | 923 mii | 742 mii | 840 mii |
| Venituri totale | 291 mii | 349 mii | 700 mii | 1,3 mil | 1 mil | 799 mii | 809 mii | 923 mii | 780 mii | 894 mii |
| Cheltuieli totale | 235 mii | 262 mii | 504 mii | 1 mil | 816 mii | 640 mii | 673 mii | 891 mii | 662 mii | 634 mii |
| Profit / pierdere brută | 56 mii | 87 mii | 196 mii | 243 mii | 204 mii | 160 mii | 136 mii | 32 mii | 118 mii | 260 mii |
| Profit / pierdere netă | 51 mii | 83 mii | 190 mii | 232 mii | 195 mii | 152 mii | 128 mii | 24 mii | 100 mii | 224 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 41 mii | 46 mii | 135 mii | 148 mii | 132 mii | 62 mii | 106 mii | 66 mii | 118 mii | 85 mii |
| Active circulante | 91 mii | 157 mii | 319 mii | 705 mii | 721 mii | 928 mii | 964 mii | 1 mil | 801 mii | 960 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | 3.367 | — |
| creanțe | 45 mii | 87 mii | 276 mii | 497 mii | 394 mii | 621 mii | 659 mii | 715 mii | 730 mii | 820 mii |
| casa și conturi la bănci | 45 mii | 70 mii | 44 mii | 208 mii | 326 mii | 307 mii | 305 mii | 298 mii | 68 mii | 140 mii |
| Datorii | 46 mii | 33 mii | 94 mii | 260 mii | 118 mii | 103 mii | 208 mii | 193 mii | 213 mii | 115 mii |
| Capitaluri proprii | 86 mii | 170 mii | 360 mii | 593 mii | 734 mii | 886 mii | 862 mii | 886 mii | 706 mii | 930 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 757 din 2.450 în județul București și locul 11.215 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul București
- JMG BUSINESS TRANS SRL · București Sector 2851 mii lei · 2 ang.
- AUTOMAN TRANS SRL · București Sector 5845 mii lei · 1 ang.
- FAST REMENY S.R.L. · București Sector 3840 mii lei · 4 ang.
- VOYAGER TRANS SRL · București Sector 1838 mii lei · 1 ang.
- BEST TRANSPORT GENERAL SRL · București Sector 5837 mii lei · 5 ang.
- CRISTRUCK LOGISTIC S.R.L. · București Sector 6833 mii lei · 4 ang.
- TEMAR IMPEX SRL · București Sector 3832 mii lei · 0 ang.
- JHN EXPEDITIE22 S.R.L. · București Sector 5832 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre WMC SPEEDTRANS SRL
Care este CUI-ul firmei WMC SPEEDTRANS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei WMC SPEEDTRANS SRL este 23541242, iar codul de TVA este RO23541242. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008005039405, iar codul EUID este ROONRC.J2008005039405.
Unde are sediul WMC SPEEDTRANS SRL?
Sediul social al firmei WMC SPEEDTRANS SRL este în Str. Serg.Gh.Iorga, bl. 55A, sc. 1, et. 1, ap. 6, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are WMC SPEEDTRANS SRL?
Activitatea principală a firmei WMC SPEEDTRANS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată WMC SPEEDTRANS SRL?
WMC SPEEDTRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 martie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma WMC SPEEDTRANS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0729 *** 492). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are WMC SPEEDTRANS SRL?
În 2025, WMC SPEEDTRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 840 mii lei și un profit net de 224 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este WMC SPEEDTRANS SRL plătitoare de TVA?
Da. WMC SPEEDTRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 martie 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.