WILLENSKRAFT SRL
GOVORA, Municipiul Constanța, Constanța
În 2025: cifra de afaceri 90 mii lei, profit net 12 mii lei, 1 angajați.
Despre WILLENSKRAFT SRL
WILLENSKRAFT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 august 2001 cu numărul J13/1586/2001 și codul unic de înregistrare (CUI) 14122270, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 90 mii lei (-62% față de 2024), un profit net de 12 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 494 mii lei la 90 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2001 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 14122270
- Nr. Registrul Comerțului
- J13/1586/2001
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 august 2001
- EUID
- ROONRC.J13/1586/2001
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.09.2001
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 90 mii lei
- Profit net
- 12 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 2,2 mil lei
- Datorii
- 58 mii lei
- Active totale
- 2,2 mil lei
- Marjă netă
- 13,7%
- Cifră / angajat
- 90 mii lei
-62% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 62% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 561 mii | 696 mii | 622 mii | 455 mii | 522 mii | 494 mii | 520 mii | 306 mii | 234 mii | 90 mii |
| Venituri totale | 562 mii | 696 mii | 627 mii | 455 mii | 522 mii | 495 mii | 521 mii | 306 mii | 236 mii | 156 mii |
| Cheltuieli totale | 504 mii | 561 mii | 496 mii | 487 mii | 359 mii | 320 mii | 278 mii | 226 mii | 174 mii | 142 mii |
| Profit / pierdere brută | 58 mii | 135 mii | 131 mii | -31 mii | 164 mii | 175 mii | 243 mii | 81 mii | 62 mii | 14 mii |
| Profit / pierdere netă | 50 mii | 128 mii | 125 mii | -37 mii | 157 mii | 170 mii | 238 mii | 78 mii | 60 mii | 12 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 330 mii | 300 mii | 270 mii | 243 mii | 229 mii | 219 mii | 213 mii | 207 mii | 202 mii | 198 mii |
| Active circulante | 979 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 2 mil | 2 mil | 2 mil |
| din care stocuri | 145 mii | 153 mii | 125 mii | 123 mii | 123 mii | 132 mii | 148 mii | 157 mii | 140 mii | 151 mii |
| creanțe | 591 mii | 529 mii | 657 mii | 431 mii | 449 mii | 448 mii | 353 mii | 273 mii | 301 mii | 281 mii |
| casa și conturi la bănci | 243 mii | 453 mii | 530 mii | 738 mii | 895 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,6 mil |
| Datorii | 63 mii | 60 mii | 82 mii | 72 mii | 76 mii | 108 mii | 98 mii | 59 mii | 63 mii | 58 mii |
| Capitaluri proprii | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 2 mil | 2,1 mil | 2,2 mil | 2,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 181 din 211 în județul Constanța și locul 5.177 din 6.117 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat.
Firme similare din județul Constanța
- MULTINSTAL FIX SRL · Constanța107 mii lei · 0 ang.
- TEAM CǍTǍ-MIL S.R.L. · Constanța105 mii lei · 0 ang.
- ARMAFLUID EXPERT SRL · Năvodari101 mii lei · 0 ang.
- OPTIMUS STEEL S.R.L. · Siliștea100 mii lei · 2 ang.
- TOP HORECA SOLUTIONS SRL · Valu Lui Traian92 mii lei · 1 ang.
- ANL UTIL TRANS S.R.L. · Eforie Nord (oraș Eforie)91 mii lei · 0 ang.
- FILI ARTEMIS SRL · Medgidia85 mii lei · 1 ang.
- EUROEST LOGISTICS SRL · Lumina77 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 315/118/202622.01.2026
deschiderea procedurii la cererea creditorului
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 6377/118/202510.12.2025
deschiderea procedurii la cererea creditorului
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 7407/118/202407.10.2024
deschiderea procedurii la cererea creditorului
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 6376/118/202318.09.2023
deschiderea procedurii la cererea debitorului
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Întrebări frecvente despre WILLENSKRAFT SRL
Care este CUI-ul firmei WILLENSKRAFT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei WILLENSKRAFT SRL este 14122270, iar codul de TVA este RO14122270. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J13/1586/2001, iar codul EUID este ROONRC.J13/1586/2001.
Unde are sediul WILLENSKRAFT SRL?
Sediul social al firmei WILLENSKRAFT SRL este în GOVORA, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are WILLENSKRAFT SRL?
Activitatea principală a firmei WILLENSKRAFT SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat”, cod CAEN 4690.
Când a fost înființată WILLENSKRAFT SRL?
WILLENSKRAFT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 august 2001, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma WILLENSKRAFT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru WILLENSKRAFT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Constanța sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are WILLENSKRAFT SRL?
În 2025, WILLENSKRAFT SRL a raportat o cifră de afaceri de 90 mii lei și un profit net de 12 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este WILLENSKRAFT SRL plătitoare de TVA?
Da. WILLENSKRAFT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2001 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.