WHITEFIELD CONSULTING SRL
TRESTIANA, bl. 8A, sc. B, et. 11, ap. 102, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 255 mii lei, profit net 135 mii lei, 1 angajați.
Despre WHITEFIELD CONSULTING SRL
WHITEFIELD CONSULTING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 ianuarie 2013 cu numărul J2013000711403 și codul unic de înregistrare (CUI) 23800770, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Activități ale agențiilor de publicitate” (cod CAEN 7311). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 255 mii lei (+59% față de 2024), un profit net de 135 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 15 mii lei la 255 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 12 mai 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 23800770
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013000711403
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 ianuarie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013000711403
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 12.10.2026
din 12.05.2008
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 255 mii lei
- Profit net
- 135 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 271 mii lei
- Datorii
- 281 mii lei
- Active totale
- 552 mii lei
- Marjă netă
- 52,8%
- Cifră / angajat
- 255 mii lei
+59% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 51% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 204 mii | 350 mii | 142 mii | 227 mii | 182 mii | 15 mii | 40 mii | 202 mii | 161 mii | 255 mii |
| Venituri totale | 210 mii | 364 mii | 143 mii | 554 mii | 203 mii | 144 mii | 146 mii | 221 mii | 179 mii | 605 mii |
| Cheltuieli totale | 104 mii | 72 mii | 40 mii | 43 mii | 74 mii | 53 mii | 60 mii | 73 mii | 150 mii | 447 mii |
| Profit / pierdere brută | 106 mii | 291 mii | 103 mii | 512 mii | 129 mii | 91 mii | 86 mii | 147 mii | 29 mii | 158 mii |
| Profit / pierdere netă | 100 mii | 287 mii | 102 mii | 506 mii | 127 mii | 91 mii | 85 mii | 145 mii | 21 mii | 135 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 21 mii | 17 mii | 11 mii | 115 mii | 102 mii | 77 mii | 107 mii | 149 mii | 91 mii | 73 mii |
| Active circulante | 95 mii | 293 mii | 142 mii | 406 mii | 150 mii | 145 mii | 108 mii | 45 mii | 59 mii | 478 mii |
| din care stocuri | 6.011 | — | 105 | 105 | — | — | — | — | 15 mii | 41 mii |
| creanțe | 8.748 | 1.612 | 14 mii | 77 mii | — | 3.408 | 584 | 15 mii | 20 mii | 427 mii |
| casa și conturi la bănci | 81 mii | 291 mii | 128 mii | 329 mii | 150 mii | 142 mii | 108 mii | 30 mii | 23 mii | 10 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | — | — | 556 | — | — | — | — | 105 | 1.186 |
| Datorii | 16 mii | 22 mii | 20 mii | 15 mii | 15 mii | 5.316 | 130 mii | 28 mii | 13 mii | 281 mii |
| Venituri în avans | 0 | — | — | — | — | — | — | 621 | 155 | — |
| Capitaluri proprii | 100 mii | 287 mii | 133 mii | 506 mii | 237 mii | 217 mii | 86 mii | 166 mii | 136 mii | 271 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2.350 din 4.715 în județul București și locul 5.312 din 12.562 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate.
Firme similare din județul București
- VELSATIS MEDIA SRL · București Sector 4256 mii lei · 0 ang.
- SHENDRIX S.R.L. · București Sector 4256 mii lei · 1 ang.
- GRAPHICS & PROMOTION SRL · București Sector 2256 mii lei · 1 ang.
- THE MEDIA AND BRANDED CONTENT COMPANY S.R.L. · București Sector 5256 mii lei · 1 ang.
- AGIL CONS SRL · București Sector 6255 mii lei · 0 ang.
- AMA PRINT ADVERTISING SRL · București Sector 5255 mii lei · 1 ang.
- EYE DOCTOR SRL · București Sector 1255 mii lei · 1 ang.
- TACHEZAUR S.R.L. · București Sector 1254 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 5819 Alte activități de editare
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre WHITEFIELD CONSULTING SRL
Care este CUI-ul firmei WHITEFIELD CONSULTING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei WHITEFIELD CONSULTING SRL este 23800770, iar codul de TVA este RO23800770. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013000711403, iar codul EUID este ROONRC.J2013000711403.
Unde are sediul WHITEFIELD CONSULTING SRL?
Sediul social al firmei WHITEFIELD CONSULTING SRL este în TRESTIANA, bl. 8A, sc. B, et. 11, ap. 102, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are WHITEFIELD CONSULTING SRL?
Activitatea principală a firmei WHITEFIELD CONSULTING SRL este „Activități ale agențiilor de publicitate”, cod CAEN 7311. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată WHITEFIELD CONSULTING SRL?
WHITEFIELD CONSULTING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 ianuarie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma WHITEFIELD CONSULTING SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru WHITEFIELD CONSULTING SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 4 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are WHITEFIELD CONSULTING SRL?
În 2025, WHITEFIELD CONSULTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 255 mii lei și un profit net de 135 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este WHITEFIELD CONSULTING SRL plătitoare de TVA?
Da. WHITEFIELD CONSULTING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 mai 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.