WANGBIN TRANSTRADE S.R.L.
I.C. BRĂTIANU, Municipiul Câmpulung, Argeș
În 2024: cifra de afaceri 1,4 mil lei, pierdere netă 725 mii lei, 9 angajați.
Despre WANGBIN TRANSTRADE S.R.L.
WANGBIN TRANSTRADE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 mai 2018 cu numărul J2018001041034 și codul unic de înregistrare (CUI) 9010202, cu sediul în Câmpulung, județul Argeș. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul cu produse diverse” (cod CAEN 4619). Firma are 8 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,4 mil lei (+35% față de 2023), o pierdere netă de 725 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 466 mii lei la 1,4 mil lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA; ANAF o figurează ca contribuabil inactiv.
Date de identificare
- CUI
- 9010202
- Nr. Registrul Comerțului
- J2018001041034
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 mai 2018
- EUID
- ROONRC.J2018001041034
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Da
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 21.08.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 1,4 mil lei
- Pierdere netă
- 725 mii lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- -2,9 mil lei
- Datorii
- 4,8 mil lei
- Active totale
- 1,9 mil lei
- Marjă netă
- -52,5%
- Cifră / angajat
- 154 mii lei
+35% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Declarată inactivă fiscal de ANAF; capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (251%). Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 0 | 0 | 258 mii | 487 mii | 466 mii | 820 mii | 961 mii | 1 mil | 1,4 mil |
| Venituri totale | 0 | 0 | 258 mii | 487 mii | 509 mii | 820 mii | 961 mii | 1 mil | 1,4 mil |
| Cheltuieli totale | 75 mii | 78 mii | 411 mii | 787 mii | 815 mii | 1,4 mil | 1,3 mil | 2,2 mil | 2,1 mil |
| Profit / pierdere brută | -75 mii | -78 mii | -153 mii | -300 mii | -306 mii | -538 mii | -370 mii | -1,1 mil | -688 mii |
| Profit / pierdere netă | -75 mii | -78 mii | -156 mii | -305 mii | -308 mii | -546 mii | -379 mii | -1,1 mil | -725 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 11 | 9 | 0 | 11 | 11 | 11 | 9 |
| Active imobilizate | 81 mii | 3.219 | 28 mii | 26 mii | 32 mii | 31 mii | 29 mii | 28 mii | 44 mii |
| Active circulante | 180 mii | 179 mii | 753 mii | 891 mii | 1,6 mil | 2,4 mil | 2,7 mil | 2,5 mil | 1,9 mil |
| din care stocuri | 82 mii | 82 mii | 624 mii | 758 mii | 1,4 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 1,7 mil |
| creanțe | 5.268 | 5.971 | 97 mii | 99 mii | 91 mii | 70 mii | 59 mii | 50 mii | 19 mii |
| casa și conturi la bănci | 93 mii | 91 mii | 32 mii | 34 mii | 86 mii | 151 mii | 183 mii | 111 mii | 152 mii |
| Datorii | 0 | 0 | 753 mii | 1,2 mil | 2,2 mil | 3,6 mil | 4,2 mil | 5,2 mil | 4,8 mil |
| Capitaluri proprii | 261 mii | 183 mii | 27 mii | -278 mii | -586 mii | -1,1 mil | -1,5 mil | -2,7 mil | -2,9 mil |
| din care capital subscris vărsat | 344 mii | 344 mii | 344 mii | 344 mii | 344 mii | 344 mii | 344 mii | 344 mii | 344 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 30 din 205 în județul Argeș și locul 1.178 din 6.751 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4619 – Intermedieri în comerțul cu produse diverse.
Firme similare din județul Argeș
- CHEF FOOD SOLUTION MMM S.R.L. · Pitești1,5 mil lei · 4 ang.
- ENA SAFETY AG S.R.L. · Mioveni1,4 mil lei · 1 ang.
- ELEMAR-CADIA SRL · Curtea De Argeș1,4 mil lei · 2 ang.
- LUBRI PREST CONCEPT SRL · Pitești1,3 mil lei · 1 ang.
- AD AUTOMATION SOLUTIONS S.R.L. · Ciocănești (com. Călinești)1,3 mil lei · 1 ang.
- CHEM EXPERT INDUSTRY SRL · Leordeni1,2 mil lei · 2 ang.
- SEND '92 TERAPII ALTERNATIVE S.R.L. · Pitești1,2 mil lei · 3 ang.
- CARPAȚI TOTAL CONSTRUCT S.R.L. · Geamăna (com. Bradu)1,2 mil lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4619 – Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre WANGBIN TRANSTRADE S.R.L.
Care este CUI-ul firmei WANGBIN TRANSTRADE S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei WANGBIN TRANSTRADE S.R.L. este 9010202. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2018001041034, iar codul EUID este ROONRC.J2018001041034.
Unde are sediul WANGBIN TRANSTRADE S.R.L.?
Sediul social al firmei WANGBIN TRANSTRADE S.R.L. este în I.C. BRĂTIANU, Municipiul Câmpulung, Argeș, județul Argeș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are WANGBIN TRANSTRADE S.R.L.?
Activitatea principală a firmei WANGBIN TRANSTRADE S.R.L. este „Intermedieri în comerțul cu produse diverse”, cod CAEN 4619.
Când a fost înființată WANGBIN TRANSTRADE S.R.L.?
WANGBIN TRANSTRADE S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 mai 2018, deci are 8 ani de activitate.
Cum pot contacta firma WANGBIN TRANSTRADE S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0788 *** 765). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are WANGBIN TRANSTRADE S.R.L.?
În 2024, WANGBIN TRANSTRADE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,4 mil lei și o pierdere netă de 725 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este WANGBIN TRANSTRADE S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, WANGBIN TRANSTRADE S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.