Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA35 ani pe piață

VRANCEA PROIECT SA

CUI 1447210J1991000210399

Str. REPUBLICII, Municipiul Focșani, Vrancea

În 2025: cifra de afaceri 333 mii lei, profit net 22 mii lei, 3 angajați.

Despre VRANCEA PROIECT SA

VRANCEA PROIECT SA este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 ianuarie 1991 cu numărul J1991000210399 și codul unic de înregistrare (CUI) 1447210, cu sediul în Focșani, județul Vrancea. Activitatea principală este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 333 mii lei (+9% față de 2024), un profit net de 22 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 249 mii lei la 333 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.

Date de identificare

CUI
1447210
Nr. Registrul Comerțului
J1991000210399
Formă juridică
SA
Data înregistrării
10 ianuarie 1991
EUID
ROONRC.J1991000210399
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.07.1993

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
333 mii lei

+9% față de 2024

Profit net
22 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
687 mii lei
Datorii
31 mii lei
Active totale
718 mii lei
Marjă netă
6,5%
Cifră / angajat
111 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 4% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii300 mii400 mii2016: cifra de afaceri 168.363 lei; pierdere netă 33.653 lei20162017: cifra de afaceri 170.324 lei; pierdere netă 25.267 lei20172018: cifra de afaceri 172.395 lei; pierdere netă 36.067 lei20182019: cifra de afaceri 212.939 lei; pierdere netă 16.055 lei20192020: cifra de afaceri 182.804 lei; pierdere netă 57.877 lei20202021: cifra de afaceri 248.621 lei; pierdere netă 11.340 lei20212022: cifra de afaceri 282.103 lei; profit net 10.802 lei20222023: cifra de afaceri 303.330 lei; profit net 6.132 lei20232024: cifra de afaceri 304.368 lei; profit net 978 lei20242025: cifra de afaceri 332.696 lei; profit net 21.731 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă168 mii170 mii172 mii213 mii183 mii249 mii282 mii303 mii304 mii333 mii
Venituri totale170 mii178 mii180 mii216 mii183 mii249 mii282 mii306 mii311 mii339 mii
Cheltuieli totale202 mii201 mii214 mii230 mii239 mii257 mii269 mii297 mii305 mii309 mii
Profit / pierdere brută-32 mii-23 mii-34 mii-14 mii-56 mii-8.70714 mii8.6486.17829 mii
Profit / pierdere netă-34 mii-25 mii-36 mii-16 mii-58 mii-11 mii11 mii6.13297822 mii
Număr mediu de angajați—444433333
Active imobilizate634 mii576 mii519 mii461 mii404 mii384 mii425 mii414 mii384 mii355 mii
Active circulante152 mii187 mii154 mii140 mii159 mii169 mii250 mii294 mii307 mii363 mii
creanțe85 mii109 mii115 mii116 mii145 mii149 mii163 mii169 mii151 mii175 mii
casa și conturi la bănci27 mii37 mii10 mii5.83913 mii18 mii56 mii73 mii98 mii144 mii
Datorii34 mii37 mii32 mii21 mii24 mii26 mii17 mii43 mii26 mii31 mii
Capitaluri proprii752 mii726 mii640 mii580 mii539 mii527 mii658 mii664 mii665 mii687 mii
din care capital subscris vărsat243 mii243 mii243 mii243 mii293 mii293 mii413 mii413 mii413 mii413 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 38 din 111 în județul Vrancea și locul 5.811 din 14.554 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.

Firme similare din județul Vrancea

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Întrebări frecvente despre VRANCEA PROIECT SA

Care este CUI-ul firmei VRANCEA PROIECT SA?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VRANCEA PROIECT SA este 1447210, iar codul de TVA este RO1447210. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000210399, iar codul EUID este ROONRC.J1991000210399.

Unde are sediul VRANCEA PROIECT SA?

Sediul social al firmei VRANCEA PROIECT SA este în Str. REPUBLICII, Municipiul Focșani, Vrancea, județul Vrancea, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are VRANCEA PROIECT SA?

Activitatea principală a firmei VRANCEA PROIECT SA este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820.

Când a fost înființată VRANCEA PROIECT SA?

VRANCEA PROIECT SA a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 ianuarie 1991, deci are 35 ani de activitate.

Cum pot contacta firma VRANCEA PROIECT SA?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru VRANCEA PROIECT SA. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Focșani sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are VRANCEA PROIECT SA?

În 2025, VRANCEA PROIECT SA a raportat o cifră de afaceri de 333 mii lei și un profit net de 22 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este VRANCEA PROIECT SA plătitoare de TVA?

Da. VRANCEA PROIECT SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează