VOW EVENTS SRL
IZVORULUI, ap. 9, Municipiul Gherla, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 420 mii lei, profit net 122 mii lei, 1 angajați.
Despre VOW EVENTS SRL
VOW EVENTS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 octombrie 2011 cu numărul J12/2682/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 29282171, cu sediul în Gherla, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor” (cod CAEN 8230). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 420 mii lei (+150% față de 2024), un profit net de 122 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 43 mii lei la 420 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2022.
Date de identificare
- CUI
- 29282171
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/2682/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 31 octombrie 2011
- EUID
- ROONRC.J12/2682/2011
- Cod poștal
- 405300
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.12.2022
reactivat 11.12.2024
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Gherla
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 420 mii lei
- Profit net
- 122 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 17 mii lei
- Datorii
- 26 mii lei
- Active totale
- 43 mii lei
- Marjă netă
- 29%
- Cifră / angajat
- 420 mii lei
+150% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 60% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 66 mii | 76 mii | 64 mii | 69 mii | 43 mii | 612 mii | 258 mii | 168 mii | 420 mii |
| Venituri totale | 66 mii | 76 mii | 64 mii | 69 mii | 85 mii | 612 mii | 289 mii | 168 mii | 613 mii |
| Cheltuieli totale | 59 mii | 70 mii | 63 mii | 99 mii | 27 mii | 223 mii | 262 mii | 296 mii | 477 mii |
| Profit / pierdere brută | 6.350 | 5.351 | 986 | -29 mii | 58 mii | 389 mii | 27 mii | -128 mii | 136 mii |
| Profit / pierdere netă | 4.382 | 3.081 | -934 | -31 mii | 55 mii | 383 mii | 24 mii | -129 mii | 122 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | 6.400 | 6.400 | — | — | — |
| Active circulante | 9.607 | 7.982 | 3.963 | 8.138 | 27 mii | 426 mii | 66 mii | 61 mii | 43 mii |
| din care stocuri | 1.578 | 1.578 | 1.578 | — | — | — | — | 6.500 | 6.500 |
| creanțe | — | — | 1.173 | 3.700 | — | 353 mii | 400 | 22 mii | 27 mii |
| casa și conturi la bănci | 8.029 | 6.404 | 1.212 | 4.438 | 27 mii | 72 mii | 66 mii | 32 mii | 9.093 |
| Datorii | 9.559 | 4.852 | 1.768 | 37 mii | 6.498 | 7.761 | 41 mii | 165 mii | 26 mii |
| Capitaluri proprii | 48 | 3.130 | 2.195 | -28 mii | 27 mii | 424 mii | 25 mii | -105 mii | 17 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 39 din 197 în județul Cluj și locul 463 din 1.870 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8230 – Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor.
Firme similare din județul Cluj
- TREE ADVERTISING SRL · Cluj-Napoca450 mii lei · 1 ang.
- DOBOOKING S.R.L. · Cluj-Napoca447 mii lei · 1 ang.
- BON VIVANTS LAB S.R.L. · Florești421 mii lei · 1 ang.
- TREEPI EVENTS S.R.L. · Mărcești (com. Râsca)394 mii lei · 1 ang.
- PLANNING DE LA A LA ZEN S.R.L. · Cluj-Napoca394 mii lei · 0 ang.
- YOUR ZEN DAY S.R.L. · Cluj-Napoca393 mii lei · 0 ang.
- TECHSYLVANIA EVENTS SRL · Florești391 mii lei · 1 ang.
- GETA UNGUREAN EVENT PLANNING SRL · Cluj-Napoca389 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8230 – Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre VOW EVENTS SRL
Care este CUI-ul firmei VOW EVENTS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VOW EVENTS SRL este 29282171, iar codul de TVA este RO29282171. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/2682/2011, iar codul EUID este ROONRC.J12/2682/2011.
Unde are sediul VOW EVENTS SRL?
Sediul social al firmei VOW EVENTS SRL este în IZVORULUI, ap. 9, Municipiul Gherla, Cluj, județul Cluj, cod poștal 405300, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VOW EVENTS SRL?
Activitatea principală a firmei VOW EVENTS SRL este „Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor”, cod CAEN 8230. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VOW EVENTS SRL?
VOW EVENTS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 octombrie 2011, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VOW EVENTS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 105). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VOW EVENTS SRL?
În 2025, VOW EVENTS SRL a raportat o cifră de afaceri de 420 mii lei și un profit net de 122 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VOW EVENTS SRL plătitoare de TVA?
Da. VOW EVENTS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.