VLADAR SYS SRL
BOGDĂNEȘTILOR, Municipiul Timișoara, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 136 mii lei, 1 angajați.
Despre VLADAR SYS SRL
VLADAR SYS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 februarie 2011 cu numărul J2011000415356 și codul unic de înregistrare (CUI) 28103375, cu sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală este „Lucrări de instalații electrice” (cod CAEN 4321). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (+20% față de 2024), un profit net de 136 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 188 mii lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 25 noiembrie 2021.
Date de identificare
- CUI
- 28103375
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011000415356
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 februarie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011000415356
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 25.11.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Profit net
- 136 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 577 mii lei
- Datorii
- 429 mii lei
- Active totale
- 1 mil lei
- Marjă netă
- 12%
- Cifră / angajat
- 1,1 mil lei
+20% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 43% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 66 mii | 29 mii | 8.932 | — | 188 mii | 958 mii | 1,8 mil | 952 mii | 1,1 mil |
| Venituri totale | 432 mii | 29 mii | 8.932 | 0 | 188 mii | 960 mii | 1,8 mil | 953 mii | 1,5 mil |
| Cheltuieli totale | 324 mii | 87 mii | 40 mii | 20 mii | 71 mii | 853 mii | 1,3 mil | 742 mii | 1,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 108 mii | -58 mii | -31 mii | -20 mii | 117 mii | 106 mii | 504 mii | 211 mii | 148 mii |
| Profit / pierdere netă | 99 mii | -58 mii | -32 mii | -20 mii | 115 mii | 97 mii | 489 mii | 190 mii | 136 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | — | — | 1 | 4 | 5 | 6 | 1 |
| Active imobilizate | 71 mii | 51 mii | 31 mii | 11 mii | 116 mii | 245 mii | 188 mii | 122 mii | 53 mii |
| Active circulante | 429 mii | 137 mii | 89 mii | 89 mii | 122 mii | 300 mii | 1,2 mil | 944 mii | 953 mii |
| din care stocuri | 5.920 | — | 70 | 70 | 1.583 | 3.095 | 4.470 | — | 349 mii |
| creanțe | 69 mii | 78 mii | 41 mii | 41 mii | 13 mii | 220 mii | 826 mii | 682 mii | 325 mii |
| casa și conturi la bănci | 353 mii | 58 mii | 48 mii | 48 mii | 107 mii | 77 mii | 405 mii | 262 mii | 278 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 463 |
| Datorii | 101 mii | 56 mii | 20 mii | 20 mii | 48 mii | 373 mii | 763 mii | 216 mii | 429 mii |
| Capitaluri proprii | 399 mii | 131 mii | 99 mii | 79 mii | 190 mii | 171 mii | 660 mii | 850 mii | 577 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | — | — | 200 | — | 200 | — | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 127 din 450 în județul Timiș și locul 2.178 din 8.173 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4321 – Lucrări de instalații electrice.
Firme similare din județul Timiș
- TIMSERV MIN SRL · Chișoda (com. Giroc)1,2 mil lei · 5 ang.
- MEGA-NET CONNECTIONS SRL · Moșnița Veche (com. Moșnița Nouă)1,2 mil lei · 5 ang.
- ELECTROTEL SERVICE S.R.L. · Deta1,2 mil lei · 3 ang.
- ELECTRO BENCONS SRL · Dumbrăvița1,1 mil lei · 8 ang.
- A & I INDUSTRY SRL · Lugoj1,1 mil lei · 4 ang.
- BEST INSTAL SYSTEM S.R.L. · Beregsău Mare (com. Săcălaz)1,1 mil lei · 3 ang.
- BAF ELECTRIC SYSTEMS S.R.L. · Chișoda (com. Giroc)1,1 mil lei · 3 ang.
- PROFESIONAL CONNECTION SYSTEMS S.R.L. · Utvin (com. Sânmihaiu Roman)1,1 mil lei · 5 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4321 – Lucrări de instalații electrice
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
Întrebări frecvente despre VLADAR SYS SRL
Care este CUI-ul firmei VLADAR SYS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VLADAR SYS SRL este 28103375, iar codul de TVA este RO28103375. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000415356, iar codul EUID este ROONRC.J2011000415356.
Unde are sediul VLADAR SYS SRL?
Sediul social al firmei VLADAR SYS SRL este în BOGDĂNEȘTILOR, Municipiul Timișoara, Timiș, județul Timiș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VLADAR SYS SRL?
Activitatea principală a firmei VLADAR SYS SRL este „Lucrări de instalații electrice”, cod CAEN 4321. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VLADAR SYS SRL?
VLADAR SYS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 februarie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VLADAR SYS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 272). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VLADAR SYS SRL?
În 2025, VLADAR SYS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 136 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VLADAR SYS SRL plătitoare de TVA?
Da. VLADAR SYS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 noiembrie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.