VITTESE CONSTRUCT SRL
CAL BUCURESTI, bl. A2, sc. 1, et. 3, ap. 12, Municipiul Craiova, Dolj
În 2025: cifra de afaceri 1,6 mil lei, profit net 692 mii lei, 0 angajați.
Despre VITTESE CONSTRUCT SRL
VITTESE CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 ianuarie 2016 cu numărul J2016000195165 și codul unic de înregistrare (CUI) 35545701, cu sediul în Craiova, județul Dolj. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,6 mil lei (+356% față de 2024), un profit net de 692 mii lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 200 mii lei la 1,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2019 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 35545701
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016000195165
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 ianuarie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016000195165
- Cod poștal
- 200478
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.02.2019
din 01.02.2019
reactivat 10.01.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,6 mil lei
- Profit net
- 692 mii lei
- Angajați (medie)
- 0
- Capitaluri proprii
- 692 mii lei
- Datorii
- 1,7 mil lei
- Active totale
- 2,4 mil lei
- Marjă netă
- 43,6%
+356% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 71% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 32 mii | 0 | 606 mii | 345 mii | 262 mii | 200 mii | 295 mii | 62 mii | 348 mii | 1,6 mil |
| Venituri totale | 32 mii | 0 | 606 mii | 356 mii | 301 mii | 200 mii | 295 mii | 133 mii | 348 mii | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 14 mii | 4.983 | 243 mii | 194 mii | 279 mii | 192 mii | 232 mii | 64 mii | 148 mii | 788 mii |
| Profit / pierdere brută | 19 mii | -4.983 | 363 mii | 162 mii | 23 mii | 7.597 | 63 mii | 69 mii | 200 mii | 808 mii |
| Profit / pierdere netă | 18 mii | -4.983 | 346 mii | 158 mii | 20 mii | 1.611 | 60 mii | 58 mii | 167 mii | 692 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | — | 0 |
| Active imobilizate | 938 | 938 | 938 | 3.601 | 58 mii | 39 mii | 21 mii | 853 mii | 991 mii | 1,2 mil |
| Active circulante | 24 mii | 44 mii | 471 mii | 508 mii | 620 mii | 376 mii | 471 mii | 728 mii | 684 mii | 1 mil |
| din care stocuri | — | 599 | 20 mii | 345 mii | 415 mii | 263 mii | 153 mii | 215 mii | 225 mii | 339 mii |
| creanțe | 10 mii | 10 | 251 mii | 60 mii | 166 mii | 109 mii | 283 mii | 488 mii | 409 mii | 670 mii |
| casa și conturi la bănci | 14 mii | 44 mii | 200 mii | 103 mii | 40 mii | 3.812 | 35 mii | 25 mii | 50 mii | 25 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 199 mii | 199 mii |
| Datorii | 7.678 | 33 mii | 113 mii | 208 mii | 355 mii | 389 mii | 432 mii | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,7 mil |
| Capitaluri proprii | 18 mii | 13 mii | 359 mii | 304 mii | 324 mii | 26 mii | 60 mii | 53 mii | 171 mii | 692 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 26 din 395 în județul Dolj și locul 1.775 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Dolj
- OLTENIA PROIECT S.R.L. · Albești (com. Simnicu De Sus)1,7 mil lei · 7 ang.
- TOPOSURVEY SRL · Craiova1,6 mil lei · 15 ang.
- METRECONS SOLUTION S.R.L. · Craiova1,6 mil lei · 4 ang.
- TOPGES PROIECT SRL · Craiova1,5 mil lei · 7 ang.
- ADC PROFESSIONAL S.R.L. · Daneți1,5 mil lei · 7 ang.
- DAVCATT MARKET SRL · Craiova1,5 mil lei · 2 ang.
- ALMER PROIECT SRL · Craiova1,5 mil lei · 6 ang.
- REVAD SRL · Craiova1,4 mil lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 2612 Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8122 Activități specializate de curățenie
Întrebări frecvente despre VITTESE CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei VITTESE CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VITTESE CONSTRUCT SRL este 35545701, iar codul de TVA este RO35545701. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016000195165, iar codul EUID este ROONRC.J2016000195165.
Unde are sediul VITTESE CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei VITTESE CONSTRUCT SRL este în CAL BUCURESTI, bl. A2, sc. 1, et. 3, ap. 12, Municipiul Craiova, Dolj, județul Dolj, cod poștal 200478, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VITTESE CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei VITTESE CONSTRUCT SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 31 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VITTESE CONSTRUCT SRL?
VITTESE CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 ianuarie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VITTESE CONSTRUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru VITTESE CONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Craiova sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are VITTESE CONSTRUCT SRL?
În 2025, VITTESE CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,6 mil lei și un profit net de 692 mii lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VITTESE CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. VITTESE CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2019 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.