VISUL BUNICILOR S.R.L.
XI, Sat Șag, Comuna Șag, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 47 mii lei, 4 angajați.
Despre VISUL BUNICILOR S.R.L.
VISUL BUNICILOR S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 ianuarie 2019 cu numărul J2019000103358 și codul unic de înregistrare (CUI) 40392671, cu sediul în Șag, județul Timiș. Activitatea principală este „Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane cu dizabilități aflate în incapacitate de a se îngriji singure” (cod CAEN 8730). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (-51% față de 2024), un profit net de 47 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 652 mii lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 octombrie 2025.
Date de identificare
- CUI
- 40392671
- Nr. Registrul Comerțului
- J2019000103358
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 ianuarie 2019
- EUID
- ROONRC.J2019000103358
- Cod poștal
- 307395
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 15.10.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Profit net
- 47 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 178 mii lei
- Datorii
- 631 mii lei
- Active totale
- 809 mii lei
- Marjă netă
- 4,3%
- Cifră / angajat
- 274 mii lei
-51% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 51% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 278 mii | 593 mii | 652 mii | 571 mii | 911 mii | 2,2 mil | 1,1 mil |
| Venituri totale | 280 mii | 596 mii | 659 mii | 629 mii | 1,1 mil | 2,3 mil | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 306 mii | 403 mii | 514 mii | 632 mii | 1,4 mil | 2,1 mil | 1 mil |
| Profit / pierdere brută | -26 mii | 192 mii | 145 mii | -2.704 | -322 mii | 245 mii | 64 mii |
| Profit / pierdere netă | -29 mii | 188 mii | 139 mii | -7.660 | -331 mii | 197 mii | 47 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 4 | 3 | 7 | 9 | 4 |
| Active imobilizate | 9.390 | 13 mii | 275 mii | 237 mii | 167 mii | 263 mii | 260 mii |
| Active circulante | 78 mii | 259 mii | 294 mii | 173 mii | 420 mii | 168 mii | 264 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 631 | 631 | — | 7.695 |
| creanțe | 31 mii | 135 mii | 266 mii | 124 mii | 388 mii | 128 mii | 172 mii |
| casa și conturi la bănci | 48 mii | 124 mii | 28 mii | 49 mii | 31 mii | 40 mii | 84 mii |
| Cheltuieli în avans | 2.540 | 2.540 | 15 mii | 69 mii | 69 mii | 1.295 | 284 mii |
| Datorii | 119 mii | 116 mii | 263 mii | 214 mii | 722 mii | 302 mii | 631 mii |
| Venituri în avans | — | — | 49 mii | 2 | 2 | — | — |
| Capitaluri proprii | -29 mii | 159 mii | 273 mii | 265 mii | -66 mii | 130 mii | 178 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 19 din 30 în județul Timiș și locul 160 din 285 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8730 – Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane cu dizabilități aflate în incapacitate de a se îngriji singure.
Firme similare din județul Timiș
- CASA TUNDER S.R.L. · Chișoda (com. Giroc)1,5 mil lei · 11 ang.
- CASA PAULA'S S.R.L. · Ghiroda1,4 mil lei · 8 ang.
- ART SENIOR RESIDENCE S.R.L. · Ghiroda1,4 mil lei · 13 ang.
- VENUS SENIOR HOUSE S.R.L. · Becicherecu Mic1,3 mil lei · 7 ang.
- CASA NOASTRA RDC S.R.L. · Bucovaț (com. Bucovăț)1 mil lei · 8 ang.
- DOBS & COBZ REZIDENCE S.R.L. · Giroc1 mil lei · 5 ang.
- CASA NOASTRĂ BS SRL · Timișoara793 mii lei · 7 ang.
- HERREGARD CLUB S.R.L. · Șag645 mii lei · 6 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 18.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8730 – Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane cu dizabilități aflate în incapacitate de a se îngriji singure
- 1084 Fabricarea condimentelor și ingredientelor
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5611 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8694 Activități ale infirmierelor și moașelor
- 8696 Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
- 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
- 8710 Activități ale centrelor de îngrijire medicală
- 8730 Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane cu dizabilități aflate în incapacitate de a se îngriji singure
- 8810 Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane cu dizabilități aflate în incapacitate de a se îngriji singure
Întrebări frecvente despre VISUL BUNICILOR S.R.L.
Care este CUI-ul firmei VISUL BUNICILOR S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VISUL BUNICILOR S.R.L. este 40392671, iar codul de TVA este RO40392671. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019000103358, iar codul EUID este ROONRC.J2019000103358.
Unde are sediul VISUL BUNICILOR S.R.L.?
Sediul social al firmei VISUL BUNICILOR S.R.L. este în XI, Sat Șag, Comuna Șag, Timiș, județul Timiș, cod poștal 307395, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VISUL BUNICILOR S.R.L.?
Activitatea principală a firmei VISUL BUNICILOR S.R.L. este „Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane cu dizabilități aflate în incapacitate de a se îngriji singure”, cod CAEN 8730. În Registrul Comerțului are autorizate în total 16 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VISUL BUNICILOR S.R.L.?
VISUL BUNICILOR S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 ianuarie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VISUL BUNICILOR S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0756 *** 567). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VISUL BUNICILOR S.R.L.?
În 2025, VISUL BUNICILOR S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 47 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VISUL BUNICILOR S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. VISUL BUNICILOR S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 15 octombrie 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/40392671API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.
Explorează
- Firme din Șag
- Firme cu CAEN 8730 din județul Timiș
- CAEN 8730 – Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane cu dizabilități aflate în incapacitate de a se îngriji singure
- Top firme din județul Timiș
- Top firme cu CAEN 8730
- Firme noi din județul Timiș
- Compară VISUL BUNICILOR S.R.L. cu alte firme