VISUAL MEDIA SOLUTIONS SRL
CONSTANTIN BRĂTESCU, ap. 7, Municipiul Constanța, Constanța
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 375 mii lei, profit net 221 mii lei, 1 angajați.
Despre VISUAL MEDIA SOLUTIONS SRL
VISUAL MEDIA SOLUTIONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 aprilie 2017 cu numărul J2017000961134 și codul unic de înregistrare (CUI) 37343121, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Activități ale agențiilor de publicitate” (cod CAEN 7311). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 375 mii lei (+6% față de 2024), un profit net de 221 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 7.566 lei la 375 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2024.
Date de identificare
- CUI
- 37343121
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017000961134
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 aprilie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017000961134
- Cod poștal
- 900691
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.12.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 375 mii lei
- Profit net
- 221 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 221 mii lei
- Datorii
- 136 mii lei
- Active totale
- 357 mii lei
- Marjă netă
- 58,8%
- Cifră / angajat
- 375 mii lei
+6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 38% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 29 mii | 37 mii | 31 mii | 7.566 | 5.080 | — | 201 mii | 354 mii | 375 mii |
| Venituri totale | 29 mii | 37 mii | 31 mii | 7.566 | 7.605 | 9.679 | 205 mii | 354 mii | 409 mii |
| Cheltuieli totale | 1.690 | 16 mii | 36 mii | 33 mii | 40 mii | 32 mii | 41 mii | 143 mii | 182 mii |
| Profit / pierdere brută | 27 mii | 20 mii | -4.747 | -25 mii | -32 mii | -22 mii | 163 mii | 211 mii | 227 mii |
| Profit / pierdere netă | 26 mii | 19 mii | -5.676 | -25 mii | -33 mii | -22 mii | 136 mii | 207 mii | 221 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | 74 mii | 54 mii | 35 mii | 15 mii | 3.098 | 7.359 | 5.710 | 154 mii |
| Active circulante | 27 mii | 14 mii | 20 mii | 7.978 | 4.171 | 1.013 | 114 mii | 228 mii | 203 mii |
| din care stocuri | — | 1.585 | — | — | 2.337 | — | — | — | — |
| creanțe | — | 100 | — | — | 513 | — | 30 mii | 131 mii | 136 mii |
| casa și conturi la bănci | 27 mii | 12 mii | 20 mii | 7.978 | 1.321 | 1.013 | 84 mii | 97 mii | 67 mii |
| Datorii | 456 | 42 mii | 34 mii | 28 mii | 27 mii | 44 mii | 25 mii | 27 mii | 136 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 9.679 | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 27 mii | 46 mii | 40 mii | 15 mii | -18 mii | -40 mii | 96 mii | 207 mii | 221 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 91 din 337 în județul Constanța și locul 3.834 din 12.562 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate.
Firme similare din județul Constanța
- ECHO MARKETING REACH S.R.L. · Constanța382 mii lei · 1 ang.
- EMPIRE RA & CO S.R.L. · Negru Vodă381 mii lei · 2 ang.
- MEDIA ESTETIC VISION SRL · Constanța381 mii lei · 1 ang.
- TECHNICAL OPERATIONS PARTNER S.R.L. · Năvodari380 mii lei · 1 ang.
- ELDO MARKETING ADVERTISING S.R.L. · Ovidiu374 mii lei · 1 ang.
- KOOL MEDIA & ADVERTISING S.R.L. · Constanța373 mii lei · 1 ang.
- OUTLINE ADVERTISING S.R.L. · Constanța372 mii lei · 1 ang.
- WAM MEDIA DIGITAL S.R.L. · Constanța368 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Întrebări frecvente despre VISUAL MEDIA SOLUTIONS SRL
Care este CUI-ul firmei VISUAL MEDIA SOLUTIONS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VISUAL MEDIA SOLUTIONS SRL este 37343121, iar codul de TVA este RO37343121. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017000961134, iar codul EUID este ROONRC.J2017000961134.
Unde are sediul VISUAL MEDIA SOLUTIONS SRL?
Sediul social al firmei VISUAL MEDIA SOLUTIONS SRL este în CONSTANTIN BRĂTESCU, ap. 7, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, cod poștal 900691, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VISUAL MEDIA SOLUTIONS SRL?
Activitatea principală a firmei VISUAL MEDIA SOLUTIONS SRL este „Activități ale agențiilor de publicitate”, cod CAEN 7311.
Când a fost înființată VISUAL MEDIA SOLUTIONS SRL?
VISUAL MEDIA SOLUTIONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 aprilie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VISUAL MEDIA SOLUTIONS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0733 *** 933). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VISUAL MEDIA SOLUTIONS SRL?
În 2025, VISUAL MEDIA SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 375 mii lei și un profit net de 221 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VISUAL MEDIA SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?
Da. VISUAL MEDIA SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2024. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.