VISUAL INSTINCTS S.R.L.
DORNEASCA, bl. P80, sc. 1, et. 2, ap. 9, București Sectorul 5, București
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 183 mii lei, profit net 63 mii lei, 1 angajați.
Despre VISUAL INSTINCTS S.R.L.
VISUAL INSTINCTS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 mai 2017 cu numărul J2017006624406 și codul unic de înregistrare (CUI) 37537373, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Activități fotografice” (cod CAEN 7420). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 183 mii lei (-8% față de 2024), un profit net de 63 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 89 mii lei la 183 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 37537373
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017006624406
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 mai 2017
- EUID
- ROONRC.J2017006624406
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 183 mii lei
- Profit net
- 63 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 64 mii lei
- Datorii
- 178 mii lei
- Active totale
- 260 mii lei
- Marjă netă
- 34,6%
- Cifră / angajat
- 183 mii lei
-8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 68% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 77 mii | 113 mii | 155 mii | 22 mii | 89 mii | 115 mii | 137 mii | 198 mii | 183 mii |
| Venituri totale | 77 mii | 113 mii | 155 mii | 31 mii | 89 mii | 115 mii | 137 mii | 200 mii | 190 mii |
| Cheltuieli totale | 15 mii | 41 mii | 56 mii | 17 mii | 50 mii | 44 mii | 100 mii | 128 mii | 125 mii |
| Profit / pierdere brută | 62 mii | 73 mii | 100 mii | 14 mii | 38 mii | 71 mii | 37 mii | 72 mii | 65 mii |
| Profit / pierdere netă | 59 mii | 69 mii | 95 mii | 14 mii | 36 mii | 68 mii | 36 mii | 70 mii | 63 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 208 | 3.901 | 5.685 | 11 mii | 5.301 | 396 | 0 | 12 mii | 23 mii |
| Active circulante | 60 mii | 127 mii | 219 mii | 226 mii | 268 mii | 116 mii | 124 mii | 175 mii | 238 mii |
| creanțe | 15 mii | 20 mii | 6.062 | 7.537 | 1.717 | 5.546 | 18 mii | 7.149 | 74 mii |
| casa și conturi la bănci | 45 mii | 107 mii | 213 mii | 219 mii | 267 mii | 110 mii | 106 mii | 167 mii | 163 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | 379 | — | — |
| Datorii | 580 | 1.735 | 1.062 | 175 | 5.578 | 48 mii | 80 mii | 91 mii | 178 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | 25 mii | 19 mii |
| Capitaluri proprii | 60 mii | 129 mii | 224 mii | 237 mii | 268 mii | 68 mii | 44 mii | 70 mii | 64 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 226 din 738 în județul București și locul 788 din 3.939 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7420 – Activități fotografice.
Firme similare din județul București
- FESTIVE ARMONY S.R.L. · București Sector 4186 mii lei · 1 ang.
- MADALINA VASILE PHOTOGRAPHY S.R.L. · București Sector 1185 mii lei · 1 ang.
- STUDIO MAMO TATO S.R.L. · București Sector 2183 mii lei · 1 ang.
- INSIDE GEOFOTO SRL · București Sector 2182 mii lei · 2 ang.
- FASCICUL VISUALS S.R.L. · București Sector 1182 mii lei · 1 ang.
- IDANIPHOTOGRAPHY SRL · București Sector 5181 mii lei · 0 ang.
- LINE OF LIGHT PHOTOGRAPHY S.R.L. · București Sector 4181 mii lei · 1 ang.
- EXPO ART-IST S.R.L. · București Sector 6181 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7420 – Activități fotografice
- 1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
- 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
- 1422 Fabricarea de articole de lenjerie de corp
- 1423 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
- 1424 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană
- 1429 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7420 Activități fotografice
- 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8552 Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
- 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale
- 9013 Alte activități de creație artistică
- 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
Întrebări frecvente despre VISUAL INSTINCTS S.R.L.
Care este CUI-ul firmei VISUAL INSTINCTS S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VISUAL INSTINCTS S.R.L. este 37537373. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017006624406, iar codul EUID este ROONRC.J2017006624406.
Unde are sediul VISUAL INSTINCTS S.R.L.?
Sediul social al firmei VISUAL INSTINCTS S.R.L. este în DORNEASCA, bl. P80, sc. 1, et. 2, ap. 9, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VISUAL INSTINCTS S.R.L.?
Activitatea principală a firmei VISUAL INSTINCTS S.R.L. este „Activități fotografice”, cod CAEN 7420. În Registrul Comerțului are autorizate în total 42 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VISUAL INSTINCTS S.R.L.?
VISUAL INSTINCTS S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 mai 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VISUAL INSTINCTS S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru VISUAL INSTINCTS S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 5 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are VISUAL INSTINCTS S.R.L.?
În 2025, VISUAL INSTINCTS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 183 mii lei și un profit net de 63 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VISUAL INSTINCTS S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, VISUAL INSTINCTS S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.