Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare13 ani pe piață

VISPA GUARD SECURITY SRL

CUI 31335987J2013000465229

CHIMIEI, Municipiul Iași, Iași

În 2025: cifra de afaceri 431 mii lei, profit net 86 mii lei, 7 angajați.

Despre VISPA GUARD SECURITY SRL

VISPA GUARD SECURITY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 martie 2013 cu numărul J2013000465229 și codul unic de înregistrare (CUI) 31335987, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Activități de investigații și servicii private de protecție” (cod CAEN 8001). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 431 mii lei (-55% față de 2024), un profit net de 86 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 784 mii lei la 431 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2015 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
31335987
Nr. Registrul Comerțului
J2013000465229
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
08 martie 2013
EUID
ROONRC.J2013000465229
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.01.2015

TVA la încasare
Da

din 01.04.2015

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
10.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
431 mii lei

-55% față de 2024

Profit net
86 mii lei
Angajați (medie)
7
Capitaluri proprii
86 mii lei
Datorii
230 mii lei
Active totale
316 mii lei
Marjă netă
19,9%
Cifră / angajat
62 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 55% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 800.549 lei; profit net 105.110 lei20162017: cifra de afaceri 511.448 lei; pierdere netă 26.169 lei20172018: cifra de afaceri 673.174 lei; profit net 117.866 lei20182019: cifra de afaceri 1.086.774 lei; profit net 380.303 lei20192020: cifra de afaceri 744.347 lei; profit net 66.853 lei20202021: cifra de afaceri 784.352 lei; profit net 288.133 lei20212022: cifra de afaceri 733.752 lei; pierdere netă 307.218 lei20222023: cifra de afaceri 897.246 lei; profit net 357.229 lei20232024: cifra de afaceri 958.906 lei; profit net 290.059 lei20242025: cifra de afaceri 431.327 lei; profit net 85.790 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă801 mii511 mii673 mii1,1 mil744 mii784 mii734 mii897 mii959 mii431 mii
Venituri totale822 mii541 mii689 mii1,1 mil744 mii784 mii734 mii897 mii959 mii431 mii
Cheltuieli totale695 mii561 mii564 mii698 mii672 mii491 mii1 mil531 mii621 mii330 mii
Profit / pierdere brută127 mii-21 mii125 mii389 mii73 mii294 mii-300 mii366 mii338 mii101 mii
Profit / pierdere netă105 mii-26 mii118 mii380 mii67 mii288 mii-307 mii357 mii290 mii86 mii
Număr mediu de angajați2621191512128887
Active imobilizate——1.0503.0222.6562.6561565.32124 mii11 mii
Active circulante400 mii244 mii436 mii754 mii744 mii1,1 mil258 mii354 mii644 mii305 mii
din care stocuri35 mii15 mii29 mii22 mii22 mii8.90848 mii11 mii11 mii8.380
creanțe203 mii190 mii257 mii222 mii41 mii48 mii163 mii288 mii607 mii256 mii
casa și conturi la bănci162 mii39 mii150 mii509 mii682 mii1 mil47 mii54 mii26 mii41 mii
Datorii295 mii165 mii221 mii161 mii103 mii134 mii566 mii309 mii377 mii230 mii
Venituri în avans——18 mii18 mii——————
Capitaluri proprii105 mii79 mii197 mii577 mii644 mii932 mii-307 mii50 mii290 mii86 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 17 din 24 în județul Iași și locul 778 din 1.084 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8001 – Activități de investigații și servicii private de protecție.

Firme similare din județul Iași

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 8001 – Activități de investigații și servicii private de protecție

  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
  • 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
  • 2363 Fabricarea betonului
  • 2364 Fabricarea mortarului
  • 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
  • 2399 Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
  • 2611 Fabricarea componentelor electronice
  • 2612 Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
  • 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
  • 2711 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
  • 2712 Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
  • 2790 Fabricarea altor echipamente electrice
  • 2823 Fabricarea mașinilor și echipamentelor de birou (exceptând fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice)
  • 2931 Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
  • 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
  • 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
  • 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
  • 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
  • 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
  • 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
  • 6190 Alte activități de telecomunicații
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7010 Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 8001 Activități de investigații și servicii private de protecție
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
  • 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
  • 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
  • 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
  • 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
  • 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor
  • 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

Întrebări frecvente despre VISPA GUARD SECURITY SRL

Care este CUI-ul firmei VISPA GUARD SECURITY SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VISPA GUARD SECURITY SRL este 31335987, iar codul de TVA este RO31335987. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013000465229, iar codul EUID este ROONRC.J2013000465229.

Unde are sediul VISPA GUARD SECURITY SRL?

Sediul social al firmei VISPA GUARD SECURITY SRL este în CHIMIEI, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are VISPA GUARD SECURITY SRL?

Activitatea principală a firmei VISPA GUARD SECURITY SRL este „Activități de investigații și servicii private de protecție”, cod CAEN 8001. În Registrul Comerțului are autorizate în total 87 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată VISPA GUARD SECURITY SRL?

VISPA GUARD SECURITY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 martie 2013, deci are 13 ani de activitate.

Cum pot contacta firma VISPA GUARD SECURITY SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0763 *** 305). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are VISPA GUARD SECURITY SRL?

În 2025, VISPA GUARD SECURITY SRL a raportat o cifră de afaceri de 431 mii lei și un profit net de 86 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este VISPA GUARD SECURITY SRL plătitoare de TVA?

Da. VISPA GUARD SECURITY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2015 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.

Explorează