VISIT SRL
Griviței, bl. J, sc. J, et. 1, ap. 6, București Sectorul 1, București
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 641 mii lei, pierdere netă 64 mii lei, 3 angajați.
Despre VISIT SRL
VISIT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 februarie 1994 cu numărul J1994001952408 și codul unic de înregistrare (CUI) 5257073, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Activități ale tur-operatorilor” (cod CAEN 7912). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 641 mii lei (-86% față de 2024), o pierdere netă de 64 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,9 mil lei la 641 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 1994.
Date de identificare
- CUI
- 5257073
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994001952408
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 februarie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994001952408
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.04.1994
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 641 mii lei
- Pierdere netă
- 64 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -358 mii lei
- Datorii
- 455 mii lei
- Active totale
- 97 mii lei
- Marjă netă
- -10%
- Cifră / angajat
- 214 mii lei
-86% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (470%); cifra de afaceri a scăzut cu 86% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6 mil | 7 mil | 9 mil | 6,6 mil | 119 mii | 1,9 mil | 894 mii | 4 mil | 4,6 mil | 641 mii |
| Venituri totale | 6,1 mil | 7,4 mil | 9,1 mil | 6,6 mil | 196 mii | 2,4 mil | 1 mil | 4 mil | 5,1 mil | 769 mii |
| Cheltuieli totale | 6,2 mil | 7,2 mil | 9 mil | 6,7 mil | 560 mii | 2,2 mil | 1,5 mil | 4,3 mil | 5,4 mil | 834 mii |
| Profit / pierdere brută | -103 mii | 253 mii | 96 mii | -79 mii | -363 mii | 212 mii | -534 mii | -231 mii | -337 mii | -64 mii |
| Profit / pierdere netă | -103 mii | 214 mii | 80 mii | -79 mii | -363 mii | 115 mii | -534 mii | -231 mii | -337 mii | -64 mii |
| Număr mediu de angajați | 12 | 13 | 13 | 12 | 12 | 11 | 12 | 13 | 9 | 3 |
| Active imobilizate | 330 mii | 8.261 | 5.918 | 44 mii | 35 mii | 266 mii | 161 mii | 73 mii | 3.746 | 3.716 |
| Active circulante | 2 mil | 2,4 mil | 2,5 mil | 2,4 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 503 mii | 88 mii |
| creanțe | 2,1 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 1,6 mil | 1 mil | 1,1 mil | 174 mii | 81 mii |
| casa și conturi la bănci | -118 mii | 224 mii | 279 mii | 145 mii | 74 mii | 615 mii | 232 mii | 153 mii | 330 mii | 7.456 |
| Cheltuieli în avans | 11 mii | 12 mii | 42 mii | 21 mii | 28 mii | 25 mii | 14 mii | 32 mii | 4.659 | 5.046 |
| Datorii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 965 mii | 1,3 mil | 805 mii | 455 mii |
| Venituri în avans | 251 mii | 225 mii | 249 mii | 109 mii | 142 mii | 339 mii | 169 mii | 57 mii | — | — |
| Capitaluri proprii | 973 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 696 mii | 808 mii | 275 mii | 43 mii | -294 mii | -358 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.320 | 1.320 | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 146 din 350 în județul București și locul 415 din 1.129 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7912 – Activități ale tur-operatorilor.
Firme similare din județul București
- TRULY ROMANIA TOURS SRL · București Sector 1677 mii lei · 4 ang.
- SELECTOUR SRL · București Sector 1668 mii lei · 2 ang.
- ROM VAS CO SRL · București Sector 5662 mii lei · 4 ang.
- AGENTIA DE TURISM TRIUNGHI SRL · București Sector 5628 mii lei · 2 ang.
- AROUND THE WORLD - TRAVEL STORIES S.R.L. · București Sector 3617 mii lei · 2 ang.
- TEOFIL BLUE MOON TOUR & TRAVEL S.R.L. · București Sector 6613 mii lei · 0 ang.
- ADVENTURE UNFILTERED S.R.L. · București Sector 5610 mii lei · 1 ang.
- AGENȚIA DE TURISM SFÂNTUL NICOLAE SRL · București Sector 3597 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7912 – Activități ale tur-operatorilor
- 7912 Activități ale tur-operatorilor
Întrebări frecvente despre VISIT SRL
Care este CUI-ul firmei VISIT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VISIT SRL este 5257073, iar codul de TVA este RO5257073. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994001952408, iar codul EUID este ROONRC.J1994001952408.
Unde are sediul VISIT SRL?
Sediul social al firmei VISIT SRL este în Griviței, bl. J, sc. J, et. 1, ap. 6, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VISIT SRL?
Activitatea principală a firmei VISIT SRL este „Activități ale tur-operatorilor”, cod CAEN 7912.
Când a fost înființată VISIT SRL?
VISIT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 februarie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VISIT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 279). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VISIT SRL?
În 2025, VISIT SRL a raportat o cifră de afaceri de 641 mii lei și o pierdere netă de 64 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VISIT SRL plătitoare de TVA?
Da. VISIT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.