Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare20 ani pe piață

VISDAN SRL

CUI 18922453J2006001241246

Str. TEILOR, Loc. Vișeu De Sus, Oraș Viseu De Sus, Maramureș

În 2025: cifra de afaceri 522 mii lei, profit net 32 mii lei.

Despre VISDAN SRL

VISDAN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 august 2006 cu numărul J2006001241246 și codul unic de înregistrare (CUI) 18922453, cu sediul în Vișeu De Sus (oraș Viseu De Sus), județul Maramureș. Activitatea principală este „Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului” (cod CAEN 0812). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 522 mii lei (-49% față de 2024), un profit net de 32 mii lei. Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 763 mii lei la 522 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 august 2006 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
18922453
Nr. Registrul Comerțului
J2006001241246
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
09 august 2006
EUID
ROONRC.J2006001241246
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 14.08.2006

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
10.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
522 mii lei

-49% față de 2024

Profit net
32 mii lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
673 mii lei
Datorii
1,4 mil lei
Active totale
2 mil lei
Marjă netă
6,1%
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 49% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 727.168 lei; profit net 179.533 lei20162017: cifra de afaceri 438.744 lei; pierdere netă 108.673 lei20172018: cifra de afaceri 532.725 lei; profit net 16.845 lei20182019: cifra de afaceri 763.239 lei; profit net 100.240 lei20192020: cifra de afaceri 685.446 lei; profit net 115.939 lei20202023: cifra de afaceri 786.550 lei; profit net 14.525 lei20232024: cifra de afaceri 1.027.185 lei; profit net 13.002 lei20242025: cifra de afaceri 521.677 lei; profit net 31.679 lei2025
Indicator (lei)20162017201820192020202320242025
Cifra de afaceri netă727 mii439 mii533 mii763 mii685 mii787 mii1 mil522 mii
Venituri totale727 mii497 mii533 mii783 mii829 mii787 mii1 mil745 mii
Cheltuieli totale512 mii601 mii511 mii675 mii705 mii764 mii983 mii707 mii
Profit / pierdere brută215 mii-104 mii22 mii108 mii124 mii22 mii44 mii38 mii
Profit / pierdere netă180 mii-109 mii17 mii100 mii116 mii15 mii13 mii32 mii
Număr mediu de angajați————574—
Active imobilizate266 mii345 mii300 mii412 mii720 mii1 mil946 mii1,2 mil
Active circulante525 mii398 mii500 mii621 mii436 mii270 mii871 mii850 mii
din care stocuri6.90926 mii23 mii26 mii22 mii1.279301 mii369 mii
creanțe214 mii229 mii340 mii123 mii134 mii182 mii494 mii423 mii
casa și conturi la bănci304 mii143 mii137 mii471 mii280 mii86 mii76 mii58 mii
Datorii485 mii546 mii586 mii718 mii725 mii549 mii1,2 mil1,4 mil
Capitaluri proprii306 mii197 mii214 mii314 mii430 mii747 mii642 mii673 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 21 din 42 în județul Maramureș și locul 357 din 733 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0812 – Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului.

Firme similare din județul Maramureș

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 1642/339/202510.06.2025

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Zimnicea · Fond · Civil · calitate: Pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0812 – Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului

  • 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
  • 0220 Exploatarea forestieră
  • 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
  • 0510 Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)
  • 0520 Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg)
  • 0710 Extracția minereurilor feroase
  • 0729 Extracția altor minereuri metalifere neferoase
  • 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
  • 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
  • 0891 Extracția mineralelor pentru industria chimică și a îngrășămintelor naturale
  • 0892 Extracția turbei
  • 0893 Extracția sării
  • 0899 Alte activități extractive n.c.a.
  • 1520 Fabricarea încălțămintei
  • 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
  • 1627 Finisarea articolelor din lemn
  • 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
  • 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5224 Manipulări
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Întrebări frecvente despre VISDAN SRL

Care este CUI-ul firmei VISDAN SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VISDAN SRL este 18922453, iar codul de TVA este RO18922453. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006001241246, iar codul EUID este ROONRC.J2006001241246.

Unde are sediul VISDAN SRL?

Sediul social al firmei VISDAN SRL este în Str. TEILOR, Loc. Vișeu De Sus, Oraș Viseu De Sus, Maramureș, Vișeu De Sus (oraș Viseu De Sus), județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are VISDAN SRL?

Activitatea principală a firmei VISDAN SRL este „Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului”, cod CAEN 0812. În Registrul Comerțului are autorizate în total 64 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată VISDAN SRL?

VISDAN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 august 2006, deci are 20 ani de activitate.

Cum pot contacta firma VISDAN SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 519). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are VISDAN SRL?

În 2025, VISDAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 522 mii lei și un profit net de 32 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este VISDAN SRL plătitoare de TVA?

Da. VISDAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 august 2006 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.

Explorează