VIRROM COM SRL
Națională, sc. A+B, Municipiul Botoșani, Botoșani
În 2025: cifra de afaceri 210 mii lei, profit net 9.890 lei, 1 angajați.
Despre VIRROM COM SRL
VIRROM COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 iulie 1993 cu numărul J1993000729071 și codul unic de înregistrare (CUI) 4345444, cu sediul în Botoșani, județul Botoșani. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi” (cod CAEN 4778). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 210 mii lei (+14% față de 2024), un profit net de 9.890 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 183 mii lei la 210 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1994.
Date de identificare
- CUI
- 4345444
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993000729071
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 iulie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993000729071
- Cod poștal
- 710028
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.01.1994
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 210 mii lei
- Profit net
- 9.890 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 85 mii lei
- Datorii
- 123 mii lei
- Active totale
- 209 mii lei
- Marjă netă
- 4,7%
- Cifră / angajat
- 210 mii lei
+14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 59% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 165 mii | 189 mii | 193 mii | 197 mii | 126 mii | 183 mii | 226 mii | 216 mii | 184 mii | 210 mii |
| Venituri totale | 165 mii | 189 mii | 193 mii | 202 mii | 126 mii | 183 mii | 226 mii | 216 mii | 184 mii | 210 mii |
| Cheltuieli totale | 157 mii | 181 mii | 161 mii | 164 mii | 109 mii | 146 mii | 182 mii | 191 mii | 177 mii | 198 mii |
| Profit / pierdere brută | 8.068 | 7.918 | 31 mii | 38 mii | 16 mii | 37 mii | 44 mii | 25 mii | 6.576 | 12 mii |
| Profit / pierdere netă | 6.414 | 6.030 | 29 mii | 36 mii | 14 mii | 32 mii | 40 mii | 23 mii | 4.773 | 9.890 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 42 mii | 39 mii | 36 mii | 33 mii | 30 mii | 27 mii | 24 mii | 21 mii | 18 mii | 15 mii |
| Active circulante | 119 mii | 135 mii | 149 mii | 159 mii | 169 mii | 179 mii | 207 mii | 210 mii | 218 mii | 193 mii |
| din care stocuri | 118 mii | 128 mii | 148 mii | 159 mii | 169 mii | 179 mii | 207 mii | 190 mii | 204 mii | 192 mii |
| creanțe | — | — | 845 | 149 | 121 | — | 233 | 111 | — | — |
| casa și conturi la bănci | 776 | 6.968 | — | — | 235 | 170 | 202 | 20 mii | 14 mii | 918 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 110 | 110 |
| Datorii | 127 mii | 135 mii | 127 mii | 121 mii | 114 mii | 89 mii | 104 mii | 90 mii | 121 mii | 123 mii |
| Capitaluri proprii | 33 mii | 39 mii | 59 mii | 71 mii | 86 mii | 117 mii | 128 mii | 141 mii | 115 mii | 85 mii |
| din care capital subscris vărsat | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 47 din 70 în județul Botoșani și locul 1.919 din 3.229 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi.
Firme similare din județul Botoșani
- PROMKIT ELECTRIC S.R.L. · Șendriceni283 mii lei · 1 ang.
- FAN COM SRL · Roșiori (com. Răchiți)236 mii lei · 2 ang.
- RALUCA-ROMANA SRL · Cordăreni229 mii lei · 1 ang.
- UNIVERSUM SRL · Botoșani227 mii lei · 3 ang.
- LAVIMAG SRL · Botoșani208 mii lei · 0 ang.
- ALG PRO SOLUTIONS S.R.L. · Cătămărești-Deal (com. Mihai Eminescu)172 mii lei · 1 ang.
- OLILALA VISTE S.R.L. · Todireni164 mii lei · 1 ang.
- CITI VILLA SRL · Botoșani147 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Întrebări frecvente despre VIRROM COM SRL
Care este CUI-ul firmei VIRROM COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VIRROM COM SRL este 4345444, iar codul de TVA este RO4345444. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993000729071, iar codul EUID este ROONRC.J1993000729071.
Unde are sediul VIRROM COM SRL?
Sediul social al firmei VIRROM COM SRL este în Națională, sc. A+B, Municipiul Botoșani, Botoșani, județul Botoșani, cod poștal 710028, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VIRROM COM SRL?
Activitatea principală a firmei VIRROM COM SRL este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi”, cod CAEN 4778. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VIRROM COM SRL?
VIRROM COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 iulie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VIRROM COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 778). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VIRROM COM SRL?
În 2025, VIRROM COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 210 mii lei și un profit net de 9.890 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VIRROM COM SRL plătitoare de TVA?
Da. VIRROM COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.