VIMFANDECOR S.R.L.
FETEȘTI, bl. F5, sc. B, et. 4, ap. 28, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 1,3 mil lei, pierdere netă 25 mii lei, 4 angajați.
Despre VIMFANDECOR S.R.L.
VIMFANDECOR S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 octombrie 2015 cu numărul J2015012555404 și codul unic de înregistrare (CUI) 35125031, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,3 mil lei (-25% față de 2024), o pierdere netă de 25 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,7 mil lei la 1,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 12 februarie 2018 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 35125031
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015012555404
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 octombrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015012555404
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 12.02.2018
din 12.02.2018
reactivat 31.01.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,3 mil lei
- Pierdere netă
- 25 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- -25 mii lei
- Datorii
- 144 mii lei
- Active totale
- 118 mii lei
- Marjă netă
- -1,9%
- Cifră / angajat
- 320 mii lei
-25% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (121%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 179 mii | 429 mii | 674 mii | 1 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 1,3 mil |
| Venituri totale | 179 mii | 430 mii | 675 mii | 1 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 2 mil | 1,7 mil | 1,3 mil |
| Cheltuieli totale | 127 mii | 496 mii | 701 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 52 mii | -66 mii | -26 mii | -9.339 | 158 mii | 216 mii | 131 mii | 133 mii | 22 mii | -24 mii |
| Profit / pierdere netă | 47 mii | -71 mii | -33 mii | -19 mii | 147 mii | 203 mii | 116 mii | 116 mii | 12 mii | -25 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | — | 44 mii | 31 mii | 25 mii | 104 mii | 68 mii | 35 mii | 4.520 | 15 mii | 3.548 |
| Active circulante | 92 mii | 92 mii | 158 mii | 191 mii | 215 mii | 390 mii | 311 mii | 393 mii | 189 mii | 115 mii |
| din care stocuri | 70 mii | 39 mii | 95 mii | 146 mii | 125 mii | 113 mii | 116 mii | 119 mii | 105 mii | 66 mii |
| creanțe | 3.627 | 22 mii | 79 mii | 66 mii | 62 mii | 84 mii | 109 mii | 65 mii | 47 mii | 32 mii |
| casa și conturi la bănci | 18 mii | 31 mii | -16 mii | -21 mii | 27 mii | 193 mii | 87 mii | 184 mii | 37 mii | 17 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 2.270 | 3.956 | 473 | 381 | 198 | 0 | 926 | 278 | 92 |
| Datorii | 47 mii | 165 mii | 251 mii | 293 mii | 250 mii | 187 mii | 230 mii | 222 mii | 205 mii | 144 mii |
| Capitaluri proprii | 45 mii | -26 mii | -59 mii | -78 mii | 69 mii | 272 mii | 116 mii | 177 mii | -836 | -25 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 321 din 1.617 în județul București și locul 1.736 din 10.470 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul București
- ESSENTIAL LEVEL S.R.L. · București Sector 11,3 mil lei · 1 ang.
- BUSINESS CARE TELECOM S.R.L. · București Sector 51,3 mil lei · 6 ang.
- DELTA 95 IMPEX SRL · București Sector 21,3 mil lei · 3 ang.
- LUCKY SHOP MARKET S.R.L. · București Sector 21,3 mil lei · 5 ang.
- MD WATER SRL · București Sector 21,3 mil lei · 3 ang.
- OLMA DEOSHOP ONLINE S.R.L. · București Sector 31,3 mil lei · 1 ang.
- CRIOTECH CONSULTING SRL · București Sector 41,3 mil lei · 1 ang.
- TREND COOKIES SRL · București Sector 11,3 mil lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 18.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Întrebări frecvente despre VIMFANDECOR S.R.L.
Care este CUI-ul firmei VIMFANDECOR S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VIMFANDECOR S.R.L. este 35125031, iar codul de TVA este RO35125031. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015012555404, iar codul EUID este ROONRC.J2015012555404.
Unde are sediul VIMFANDECOR S.R.L.?
Sediul social al firmei VIMFANDECOR S.R.L. este în FETEȘTI, bl. F5, sc. B, et. 4, ap. 28, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VIMFANDECOR S.R.L.?
Activitatea principală a firmei VIMFANDECOR S.R.L. este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 20 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VIMFANDECOR S.R.L.?
VIMFANDECOR S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 octombrie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VIMFANDECOR S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru VIMFANDECOR S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 3 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are VIMFANDECOR S.R.L.?
În 2025, VIMFANDECOR S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,3 mil lei și o pierdere netă de 25 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VIMFANDECOR S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. VIMFANDECOR S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 12 februarie 2018 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.